Lietuvos būsto rinkoje – neigiamos tendencijos antrą mėnesį iš eilės

Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų spalio mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,1%. Toks pat kainų sumažėjimas buvo stebimas ir rugsėjo mėnesį. Bendras butų kainų metinis augimas sumažėjo iki 4,2%.

Įmonės duomenimis, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje kainos smuktelėjo atitinkamai 0,3%, 0,2% ir 0,1%, o vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai sumažėjo iki 3.378 (-10 Lt/m2), 3.252 Lt (-7 Lt/m2) ir 4.437 (-5 Lt/m2). Šiauliuose ir Panevėžyje butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir rugsėjį – atitinkamai 1.936 Lt/m2 ir 1.832 Lt/m2.

Nors spalį butų kainos smuktelėjo, tačiau metiniai butų kainų pokyčiai ir toliau visuose šalies didmiesčiuose išlieka teigiami: Vilniuje – 6,4%, Panevėžyje - 2,5%, Klaipėdoje - 2,0%, Šiauliuose - 2,0%, ir Kaune - 1,5%.

Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas:

„Šiuo metu Lietuvos būsto rinkoje fiksuojamos nuosaikesnės nuotaikos, kurios ir lemia nežymiai mažėjančias būsto kainas. Tačiau bendras rinkos aktyvumas didžiausiuose šalies didmiesčiuose išlieka pakankamai aukštame lygyje. Spalio mėnesį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje buvo sudaryta 6% daugiau butų pirkimo-pardavimo sandorių, palyginti su šių metų rugsėjo mėnesiu. Todėl bendros būsto rinkos tendencijos dar nėra nuviliančios.“

Taline butų kainos ūgtelėjo, Rygoje išliko stabilios

Ober-Haus Real Estate Advisors apskaičiuota spalio mėnesio butų kainų indekso reikšmė rodo, kad Taline butų kainos ūgtelėjo 0,3%, Rygoje liko nepakitusios.

„Ober-Haus“ duomenimis, per paskutinius 12 mėnesių ryškiausias metinis butų kainų pokytis stebimas Taline. Palyginti su 2014 m. spaliu, Estijos sostinėje butų kainos yra pakilusios 9,2%, Vilniuje šis pokytis siekia 6,4%, Rygoje – 5,2%.

Aukščiausia buto vidutinė kvadratinio metro kaina tarp trijų Baltijos šalių sostinių ir toliau išlieka Taline – 5034 Lt (1.458 Eur)/m2, Rygoje – 3653 Lt (1058 Eur)/m2.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis