6 didžiausios klaidos, kurias darome valydami vonios kambarį

Reikia prisipažinti, kad vonios valymas niekada nebuvo smagus užsiėmimas. Tad atlikti šį darbą kaip įmanoma greičiau ir efektyviau padės keleto dažniausių klaidų vengimas ir keli naudingi patarimai.

1. Nepakankamai išnaudojate ventiliatorių
Visada prieš lipdami į dušą įjunkite ventiliatorių ir tegul jis veikia dar 15-20 minučių po to, kai nusiprausite. Jis ištrauks drėgmę ir sumažins pelėsio tikimybę. Jeigu ventiliatoriaus ūžimo nemėgstate, tuomet padės lango atidarymas. Likusią drėgmę taip pat galima nuvalyti specialiu valytuvu su gumos sluoksniu.

2. Naudojate vieną produktą, laikydami jį universaliu
Jeigu galvojate, kad visus paviršius galima nuvalyti dezinfekuojančia šluoste, tai galvokite iš naujo. Kiekvienam vonios ploteliui reikia kitokio produkto. Dušo plyteles, dušo padėklą ir kriauklę valykite savo pamėgtu voniai ir plytelėms skirtu purškiamuoju valikliu, o veidrodžius – specialia stiklui skirta valymo priemone.

3. Valote tik akivaizdžiai nešvarias klozeto vietas
Be abejo, visi žinome, kad reikia valyti sėdima klozeto dalį ir jo ertmę, o kaip visa kita? Žinokite, kad išorinė klozeto dalis taip pat neapsaugota nuo mikrobų ir dulkių. Taigi, būtina išvalyti visą klozetą. Ir nepamirškite dezinfekuoti vandens nuleidimo mygtuko.

4. Tualeto šepetį iškart padedate atgal į laikiklį
Kai drėgną klozeto šepetį iškart įstatote atgal į jo laikiklį, jis tampa idealia vieta įvairiausių bakterijų dauginimuisi. Kai išvalysite klozeto vidų, leiskite šepečiui nuvarvėti. Pasirūpinkite, kad prieš padedant jį atgal į vietą šepetys būtų visiškai sausas. Klozeto šepetį pamirkykite antibakteriniame skystyje, juo nuvalykite ir jo laikiklį.

5. Neplaunate dušo užuolaidos
Kai ant dušo užuolaidos pastebite tamsias dėmes, visiškai nebūtina pulti jos išmesti. Paprasčiausiai išplaukite užuolaidą skambimo mašinoje. Plaukite ją tausojančiu režimu karštame vandenyje su senais rankšluosčiais, įpilkite šiek tiek baliklio. Keletui minučių įdėkite į džiovyklę – to pakaks, kad nuo skalbyklos iki vonios kambario nepaliktumėte balų. Kad dušo užuolaida tarnautų ilgiau, nusiprausę palikite ją užtrauktą, priešingu atveju netruks įsimesti pelėsis.

6. Pamirštate smulkius dalykus
Pagalvokite apie visus vonios kambario „liečiamus paviršius“: lentynas, čiaupus, rankenėles ir panašiai. Visa tai taip pat būtina reguliariai valyti. Kai kuriuos vonios aksesuarus, tokius kaip dantų šepetėlių laikikliai ar dušo lentynėlės, galite išplauti indaplovėje. O štai kempinių ir vaikų vonios žaislų plauti nederėtų – visa tai reikia paprasčiausiai pakeisti naujais daiktais.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis