11 dar nematytų virtuvės kempinėlių panaudojimo būdų

Jos puikiai pasitarnauja kažką išliejus ar plaunant indus, tačiau jeigu kempinėles naudosite tik virtuvėje, neatrasite jų užslėptų gebėjimų – jos puikios pagalbininkės visuose namuose. Štai keletas netikėtų virtuvės kempinėlių panaudojimo būdų:

1. Atnaujinkite megztinius
Jeigu jūsų megztinis apsivėlė, jums padės virtuvės kempinėlė, kuri kitoje pusėje turi šiurkštesnės tekstūros paviršių. Juo švelniai pereikite per visą drabužį ir pūkelių bei susivėlusių siūlų burbuliukų nebeliks.

2. Kambariniams augalams niekada netrūks vandens
Jeigu į vazonėlio dugną prieš sodindami augalą padėsite virtuvinę kempinėlę, kaskart laistant jį kempinėlė sugers vandens perteklių. Tai apsaugos augalo šaknis nuo puvimo ir užtikrins pakankamą drėgmę tuo atveju, jeigu pamirštate palaistyti ar turite išvažiuoti ilgesniam laikui.

3. Surinkite augintinių plaukus nuo kilimo
Jus erzina ant kiliminės dangos besivioliojantys augintinio plaukai? Paimkite drėgną kempinėlę ir juos labai lengvai surinksite.

4. Nevarvantys lediniai paketai
Virtuvines kempinėles prisotinkite vandens ir užšaldykite prieš tai juos įdėję į plastikinius maišelius užsegamu viršumi. Kai ledas ištirps, skystis liks kempinėlių viduje ir bus mažiau netvarkos.

5. Apsaugos tai, kas dūžta
Jeigu saugote, tarkime, keraminį dubenį ar lengvai dūžtančių figūrėlių kolekciją, netoli trapių daiktų ar aštrių kampų padėkite kempinėles – jos apsaugos.

6. Sugers lietaus vandenį
Skėčių stovo dugne padėkite kempinėlę, kuri surinks drėgmę ir neleis atsirasti pelėsiui. Išimti ir išmesti drėgmę sugėrusią kempinėlę kur kas lengviau nei reguliariai valyti skėčių stovo vidų.

7. Nagų lakui nuvalyti
Ar žinote, kad nagų laką galima nuvalyti ne vien įprasta vata? Paimkite nedidelį indelį, į jį sugrūskite lako nuėmimo skystyje sumirkytą kempinėlę. Paskui viena ranka sukite indelį, o kitos rankos pirštus vieną po kito kiškite į indelio vidų.

8. Apsaugos paviršius nuo įbrėžimų
Jeigu nusprendėte padėti vazą ant vintažinio kavos stalelio, prieš tai ant jo paviršiaus priklijuokite gabalėlį kempinėlės. Ji apsaugos nuo bet kokių įbrėžimų.

9. Užkimškite skylę lange
Jeigu jūsų langas sandariai neužsidaro ir per kažkur pučia vėjas, į tą vietą įdėkite virtuvinę kempinėlę. Ji langą puikiai užsandarins.

10. Pramoga vaikams
Mažai kas pagalvoja, kad iš spalvingų kempinėlių galima pagaminti neįprastų ir, svarbiausia, saugių vaikiškų žaislų. Jūsų mažuosius tikrai nudžiugintų „vandens bombos“. Tam reikia sukarpyti kempinėlę juostelėmis, jas visas kartu per vidurį surišti. Išeis ežiuko formos rutuliukas, kurį pamirkęs vandenyje jūsų vaikas turės „bombą“. Kempinėlės gali pasitarnauti ir gerokai ramesniems žaidimams. Sukarpius jas norimo dydžio juostelėmis turėsite puikias kaladėles, kurių bokštui sugriuvus nebus jokio triukšmo.

11. Pedikiūras namuose
Prieš lakuodamos kojų nagus tarp pirštų įterpkite virtuvinės kempinėlės gabaliuką – tai leis saugiai nudžiūti lakui.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis