Kaip atitirpinti šaldiklį ir išvalyti šaldytuvą

Jei pasiilgote žiemos šaltuko, šį ilgesį galite bent kelioms sekundėms kompensuoti žvilgtelėję į savo šaldiklį. Puiku, jei viskas, ką ten rasite tebus keletas produktų bei šaltas apie -18 laipsnių temperatūros oras, tarsi primenantis, kad paspaudus šaltukui tampa nebe taip jauku. Tačiau jeigu šaldiklyje matote gerą sluoksnį šerkšno, geriausia jį iš ten pašalinti.

Kodėl to reikia? Dažniausia priežastis, kodėl reikia atšildyti šaldiklį yra šerkšnas. Esant per dideliam jo kiekiui sunku uždarinėti dureles, jis užima dalį vietos, kurią galėtumėte išnaudoti produktams, jie gali prišalti vienas prie kito, be to, kai jame daug šerkšno ir jūs atidarinėjate šaldiklio dureles, dalis jo gali iškristi ant grindų. Tai ne tragedija, tačiau nenorite kaskart jų valyti. Šaldiklyje esant daugiau ledo, padidėja ir paties prietaiso energijos suvartojimas. Standartiškai šaldiklį rekomenduojama atitirpinti kartą kas maždaug tris mėnesius, tačiau savaime suprantama, reikėtų kaskart atkreipti dėmesį į jo būklę ir imtis veiksmų, kada to prireikia. 

Laikas nuo laiko verta pavalyti ir pagrindinę šaldytuvo dalį – taip panaikinsite kvapus, nešvarumus bei užkirsite kelią pelėsiams. Racionaliausia visa tai daryti vienu metu – kai šaldytuvas išjungtas iš elektros tinklo. 

Kada to nereikia? Žinoma, šaldiklio atitirpinimo galite išvengti, jeigu esate nusipirkę naujausių modelių šaldytuvus. Pastaruosiuose būna įdiegta bešerkšnė arba dalinai bešerkšnė automatinio atitirpinimo sistema, kuri gali turėti įvairių pavadinimų, priklausomai nuo gamintojo. Šaldytuvuose, turinčiuose dalinai bešerkšnę sistemą, prietaisas pats tarpais išsijungia ir leidžia šaldikliui atitirpti, o perteklinis vanduo subėga žemyn. Bešerkšnėje (dinaminėje) sistemoje iš šaldiklio ortakiais paduodamas šaltas oras į šaldiklį ir šaldytuvą, taip nesusidaro šerkšnas. Tiesa, tokių šaldytuvų kaina yra didesnė, todėl pigesni ar senesnių modelių šaldytuvai tokių funkcijų gali ir neturėti.

Kaip tai padaryti? Pirmiausia išjunkite šaldytuvą bei išimkite visus produktus. Jei įmanoma, laikykite juos kuo vėsiau. Galbūt pagalbinėse patalpoje turite kitą, rečiau naudojamą šaldytuvą, ledo dėžę ir panašiai. Sudėkite ten produktus, kadangi reikės šiek tiek palaukti.

Tirpstantis ledas, kaip žinia virsta vandeniu, o jam reikės kur nors subėgti. daugelis modelių turi specialius sprendimus vandeniui surinkti, o jei jūsų šaldytuvas dar senesnis, pasirūpinkite, kad vanduo nesubėgtų tiesiai ant grindų – po nutekėjimo vieta reikėtų pakišti indą telpantį po šaldytuvu.

Šaldiklio dureles palikite atidarytas ir laukite, kol šerkšnas ištirps. Atrodytų, kad būtų galima tai atlikti ir greičiau, tarkime, su plaukų džiovintuvu, tačiau buitinės technikos gamintojai nerekomenduoja naudoti mechaninių šildymo būdų. Tiesa, galite užkaisti puodą vandens ir palikti jį šaldiklyje. Tai pagreitins procesą.

Pasibaigus tirpimui (laikas priklausys nuo šaldiklio dydžio bei išorės temperatūros), švariai iššluostykite šaldiklį. Būkite atidūs ir nusausinkite bet kokius vandens pėdsakus – drėgmė yra puikus šerkšno sąjungininkas. Priklausomai nuo paviršiaus būklės galite šaldiklį išvalyti kartu su šaldytuvu.

Shutterstock nuotr.

Šaldytuvo valymo patarimai. Nors buityje naudojate įvairius valiklius, galbūt norėsite šaldytuvą išvalyti natūraliais, ruošiant maistą naudojamais produktais. Štai keletas idėjų:

Naudokite actą. Sumaišykite actą su vandeniu santykiu 1:1 ir šiuo tirpalu išvalykite ne tik šaldytuvo vidų, tačiau ir kitas vietas – išorę, durelių tarpus. Šaldytuvo viršų geriau valykite neskiestu actu. Neatskiestas actas taip pat gali veikti kaip prevencinė priemonė nuo pelėsio

Citrinos sultys. Ši priemonė gali naikinti kvapus. Tiesiog išmirkykite vatos gabaliukus citrinos sultyse ir kelioms valandoms palikite juos šaldytuve.

Soda. Tokį pat efektą galima pasiekti su soda. Jums tereikia turėti atvirą indą ir šiek tiek kepimo sodos. Ji sugers nemalonų kvapą. Jei lygiomis dalimis sumaišysite sodą su druska ir šiuo mišiniu iššveisite šaldytuvo vidų, jis taip pat panaikins šaldytuve susidariusius kvapus.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis