Natūralios priemonės, padedančios atsikratyti vabzdžių patalpose

Jei namuose neaišku iš kur atsirado vabzdžių, teks imtis priemonių ir juos naikinti natūraliais būdais. Žinoma, galima pasikliauti cheminėmis naikinimo priemonėmis ir nuodais, tačiau po to mums patiems reikės tokiu oru kvėpuoti, tad verčiau nenutolti nuo gamtos.

Citrina

Citrina ir jos sultys yra puiki priemonė nuo vabzdžių, nes jiems netinka rūgšti terpė, todėl sunku įsivaizduoti kažką geresnio už citriną. Pamirkykite skudurėlį citrinos sultyse ir juo nuvalykite vietas, kuriose lankosi vabzdžiai, arba tas landas, per kurias jie patenka į vidų. Taip pat kovoti su vabzdžiais padeda augalai, kurių kvapas primena citriną – citrinžolė, katžolė ir aromatingoji pelargonija. Tai puikios pagalbinės priemonės nuo vabzdžių.

Pipirmėtės

Žmonėms toks malonus ir gaivus pipirmėčių ir iš jų pagaminto eterinio aliejaus kvapas vabzdžiams visiškai nepatinka, tad ir šią priemonę nuo vabzdžių verta įsidėmėti. Žinoma, džiovintų lapelių arbata bus per silpna prieš kenkėjus, bet šviežių lapelių ryšulėlis, pipirmėčių balzamas ar eterinis aliejus tikrai juos atbaidys, ypač vasarą. Jei namuose bus jausti pipirmėtės kvapas, musės tokiuose namuose tikrai negyvens. Mėtomis kvepiančioje spintoje neužsiveis kandžių. Tarp kitko, pipirmėtės padeda ir nuo vabzdžių įkandimo – tą vietą tereikia patrinti šviežiu mėtos lapeliu.

Kvepiantieji maišeliai

Jei kenkėjų įsiveisė spintoje, veiksmingiausia priemonė nuo jų – kvepiantieji maišeliai su natūraliomis žolelėmis. Maišelį geriausia užpildyti levandomis, pipirmėtėmis, rozmarinais ir gvazdikėliais – šių žolelių ir prieskoninių augalų kvapas atbaido ir kandis.

Aliejai

Žinoma, ne maistui naudojami augaliniai aliejai, bet įvairūs eteriniai aliejai yra puikūs pagalbininkai, padedantys išnaikinti vabzdžius. Vienas iš geriausių aliejų – eukaliptų eterinis aliejus, kurio galima įlašinti į vandenį ir šiuo tirpalu išpurkšti baldus ir orą namuose, kad susidarytų vabzdžiams nepalanki terpė. Ne itin plačiai žinomas indinio nimbamedžio lapų aliejus, kuris daugiausiai naudojamas ajurvedoje, tiesiog stebuklingai padeda nuo vabzdžių. Taip pat šiam tikslui tinka sandalmedžio, levandų, rozmarino, baziliko ir pipirmėčių eteriniai aliejai – visi jie nepalankiai veikia vabzdžius.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis