Net ir sena vonia gali atrodyti tarsi nauja – kaip?

Jei įėję į vonios kambarį vis susimąstote, ar tik neatėjo laikas kapitaliniam remontui, visų pirma apsvarstykite, ar neužtektų restauruoti vonios. Dažniausiai būtent sena, aprūdijusi, nutrupėjusiais dažais vonia gadina visą vonios kambario vaizdą. Tačiau šį trūkumą įmanoma lengvai ištaisyti.

Vonia vonioje

Jei jūsų vonia likusi dar nuo sovietinių laikų, neverta jos išmesti, galima pamąstyti apie restauravimą. Yra specialistų, kurie siūlo į seną ketaus vonią įstatyti naują, tokiu būdu išsaugant geriausias ketaus vonios savybes. Jokioje akrilinėje vonioje vanduo neišlieka šiltas tiek ilgai, kaip ketaus vonioje, todėl pagalvokite, ar neverta jos išsaugoti, kad ir kokia sena ji bebūtų. Dangos atnaujinimas yra geras sprendimas tik tuo atveju, jei darbas atliktas kokybiškai.

Emalės atnaujinimas

Jei dėl išskirtinės senosios vonios formos naujo akrilinio įdėklo į ją įklijuoti neįmanoma, galima atnaujinti emalę. Tokias paslaugas teikia profesionalai, o nagingesni skaitytojai vonios emalę gali atsinaujinti patys. Visų pirma vonios paviršių reikia nušlifuoti, o atsilupusias vietas užglaistyti, tada nuo paviršiaus reikia kruopščiai nuvalyti dulkes. Vonią išdžiovinkite, nuo jos paviršiaus pašalinkite riebalus, tada dar kartą palikite išdžiūti. Kai vonia visiškai švari ir sausa, ją galima dažyti. Dažydami atminkite, kad plonesniu sluoksniu užtepti dažai išdžiūsta greičiau, ir nepamirškite vėdinti vonios kambario. Nepamirškite, kad tokiais atvejais būtinos specialios priemonės, kurias galima rasti kiekvienoje santechnikos parduotuvėje.

Shutterstock nuotr.

Subraižyta akrilo vonia

Jei vonios, kuri kažkada spindėjo, paviršius nepatraukliai subraižytas, šią problemą galima veiksmingai išspręsti nušlifavus pažeistas vietas. Galima išsinuomoti specialų šlifavimo aparatą, o galima tai padaryti ir patiems. Santechnikos parduotuvėse būna specialių šlifavimo priemonių, kurios palengvins šį procesą.

Turėkite omenyje

Jei norite, kad vonia ilgai atrodytų kaip nauja, ją reikia reguliariai šveisti. Nenaudokite abrazyvinių valymo priemonių ar priemonių su rūgštimis. Naudokite specialias priemones, skirtas voniai. Be to, vonios negalima šveisti priemonėmis, kurios yra skirtos valyti unitazą.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis