8 nevykę pasiteisinimai, kodėl neišmetate senų daiktų

Žmonės susigalvoja įvairiausių pasiteisinimų, kodėl neišmeta senų daiktų, o juk jie užima vietą, jų tvarkymui gaištate laiką.

1 pasiteisinimas: „Galiu vėl pastorėti.“
Jei spintoje laikote didesnio dydžio drabužius, pasąmoningai siunčiate sau žinią, jog netikite, kad svoris nepakis ir, kad baiminatės vėl sustorėti. Šios nemalonios mintys aplanko kiekvieną rytą, kai rengiatės. Geriausia strategija – su džiaugsmu atiduoti per didelius drabužius. Spintoje atsiras daugiau vietos, nustosite baimintis, kad vėl galite sustorėti.

2 pasiteisinimas: „Tai dovana.“
Dauguma dovanų rodo meilę, pagarbą. Tik kažin, ar draugai norėtų, kad laikytumėte dovanas, kurios jūsų nedžiugina. Daiktus galima grąžinti į parduotuvę, vietoje jų išsirinkti ką nors labiau patinkančio arba tiesiog perdovanoti.

3 pasiteisinimas: „Daiktas labai brangus.“
Jei daiktas nedžiugina, jeigu jo nenaudojate, jis tiesiog ne jūsų. Jei norite atgauti pinigus, galite jį parduoti specialiose interneto svetainėse. Pasisekimo turi vaikų drabužiai ir žaislai, baldai, dizainerių drabužiai. 

4 pasiteisinimas: „Tai suvenyras.“
Prancūziškai „souvenir“ reiškia „atsiminti“. Ar daiktas iš tiesų primena kažką malonaus? Gal turite kitų prisiminimų apie tą įvykį ar daiktą? Jei reikia vietos, palikite tik unikaliausias vietas ar įvykius primenančius suvenyrus. Atsiminkite – dažniausiai pakanka nuotraukų.

5 pasiteisinimas: „Tai naudinga informacija.“
Šiais laikais turime tiek informacijos, kad jos visos neįmanoma aprėpti. Laikas pavartyti senus žurnalus gali taip ir neateiti, o jie guli, renka dulkes. Išmeskite juos į popieriaus konteinerį ar atiduokite tiems, kam jų iš tiesų gali prireikti.

6 pasiteisinimas: „Tai atminimo dovana.“
Vaikų piešiniai iš darželio mieli, tačiau ar tik jie primena tą laikotarpį? Jei kaupsite kiekvieną vaikų daiktelį, neužteks didžiausio sandėlio. Įveskite taisyklę: jei atminimo daikčiukų dėžė pilna, laikas ją pratuštinti, jei norite įdėti naujų daiktų.

7 pasiteisinimas: „Kai suplonėsiu, tilpsiu į šiuos drabužius.“
Jei spintoje guli per mažų drabužių, nuolat jausitės per stora. Kodėl neatidavus per mažų džinsų tai, kuri į juos tilps, o sau nenusipirkus naujų?

8 pasiteisinimas: „Vieną dieną gali prireikti.“
Šis pasiteisinimas skamba dažniausiai. Pagalvokite, ar iš tiesų taip yra. Jei jaučiate, kad daikto ar drabužio iš tiesų labai ilgai neprireiks, laikas su juo išsiskirti.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis