Kaip pašalinti gelsvas baliklio paliktas dėmes

Kaip žinia, gelsvas baliklio paliktas dėmes išnaikinti labai sunku, tačiau yra būdų, kaip atnaujinti drabužius ir kilimus per labai trumpą laiką. Gelsvas dėmes ant kilimų išvalyti nebus labai sunku, tačiau tos pačios dėmės kai kuriuose drabužių audiniuose gali pareikalauti daug daugiau pastangų.

Pirmas žingsnis: paruoškite dėmėtą vietą

Jeigu reikia išimti minėtas dėmes iš audinio, pirmiausia dėmėtą vietą ištepkite skudurėliu, pamirkytu natrio tiosulfate. Šios cheminės medžiagos įsigyti galima fotografams skirtose parduotuvėse. Priklausomai nuo to, kiek laiko dėmei, trinti ją gali reikėti iki penkių minučių. Paskui nuplaukite šaltu vandeniu ir jeigu reikia, procedūrą dar kartą pakartokite. Patariama tai darant mūvėti gumines ar lateksines pirštines. Jeigu valote kilimą, gelsvą dėmę sudrėkinkite šaltu vandeniu ir nusausinkite. Procedūrą galite pakartoti.

Antras žingsnis: pašalinkite dėmes

Jeigu dėmės audinyje jau įsisenėjusios, pamirkykite baltą švarų skudurą acte ir trinkite juo dėmę tol, kol ji permirks. Toliau paprasčiausiai išskalaukite šaltame vandenyje, jeigu reikia, viską pakartokite iš pradžių. Įsidėmėkite, kad spalvoto skuduro naudoti negalima, nes jis gali tik dar labiau paryškinti dėmę. Taip pat būtina žinoti, kad didelis acto kiekis gali audeklą pažeisti, susilpninti pluoštą.

Kilimams sumaišykite ketvirtadalį valgomojo šaukšto skalbimo skysčio ir 250 mililitrų šilto vandens. Visa tai įtrinkite į dėmę, pradėdami nuo jos krašto ir judėdami centro link. Kartokite tai tol, kol dėmė bus pašalinta. Po penkių-dešimties minučių galite viską dar kartą pakartoti, jeigu dar kažkas liko.

Viską kartoti reikia tol, kol dėmes visiškai išvalysite. Pradžioje jausite stiprų baliklio kvapą, o vėliau jis nyks. Pagal tai ir galite suprasti, ar dar reikia valyti. Pabaigoje gerai išskalaukite šaltu vandeniu.

Trečias žingsnis: paklokite, kad išdžiūtų

Šis žingsnis labai svarbus ir nuo jo priklauso, ar sėkmingai bus pašalinta gelsva baliklio dėmė. Kalbant apie drabužius, geriausia juos sudrėkinti ir tada patiesti saulėje. Saulės spinduliai ir žolės bei augalų skleidžiamas deguonis neutralizuoja balinimo padarinius ir garantuoja geresnį dėmių pašalinimą. Optimalus laikas džiovinimui – keturios-šešios valandos. Po viso to audinys turėtų atgauti savo pradinę kokybę.

Ketvirtas žingsnis: drastiškos priemonės

Kartais galite susidurti su baliklio paliktomis dėmėmis, kurios aukščiau išvardintais būdais nepasišalina. Tokiais atvejais yra tik keletas būdų, kurie pagelbės ir nereikės išmesti labai pamėgto drabužio. Pirma, jūs galite nenuplaunamu spalvikliu (jeigu galite pritaikyti prie audinio tinkančią spalvą) uždažyti gelsvą dėmę, tačiau iš pradžių įsitikinkite, ar nesigailėsite dėl tokio drastiško sprendimo. Antra galimybė yra nusipirkti natrio hidrosulfato ir pašalinti visas drabužio spalvas. Kai tai padarysite, galite perdažyti jį bet kokia jums patinkančia spalva!

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis