Naujienos medinių langų gamyboje

Nauji įrankiai ir staklės, optimizuota gamyba, patobulinti profiliai, virstantys aukščiausios kokybės langais, ir.... ta pati kaina. Netikite? Be reikalo!

Atsinaujinusi ir į gamybą investavusi bendrovė „Megrame medis“ dabar gali pasiūlyti dar aukštesnių kokybinių parametrų langus, nepabrangindama jų.

Profilio naujovės

Mediniai langai šiuolaikiniame naujovių ir inovatyvių technologijų amžiuje savo vertės nepraranda, netgi priešingai – natūrali mediena ir klasikinis įvaizdis vis dažniau patraukia langus besirenkančius pirkėjus. Tačiau tai nereiškia, kad mediniai langai nekinta. Jų gamintojai taip pat ieško vis tobulesnių techninių sprendimų, suteikiančių galimybę ne tik pakeisti gaminio vaizdą, bet ir išgauti maksimalų šiluminį laidumą, tvirtumą, ilgaamžiškumą bei kitas svarbias eksploatacines savybes.

„Megrame medis“ atnaujino savo medinių langų profilius ir dabar siūlo rinktis iš keturių variantų: „Euro 48“, „Euro 78“, „Euro 94“, „Euro 110“. Naujieji profiliai nuo ankstesniųjų skiriasi iš esmės.

Gamintojo nuotr.

Tarpinės – sandaresniam langui

Naujuosiuose profiliuose atsirado papildoma – staktos – tarpinė (6). Ji saugo šilumą, kad ši neišspruktų pro konstrukciją, t. y. ši tarpinė užtikrina sandarumą, neleidžia pro varčios ir staktos sandūrą prasiskverbti krituliams ar vėjui.

Dar viena tarpinė naudojama po stiklajuoste (8). Ankstesniuose profiliuose šioje vietoje būdavo sandarinimo „virvė“. Toks patobulintas sprendimas leidžia išvengti skersvėjo iš po stiklajuostės – mat tarp jos ir stiklo paketo vis tiek lieka, nors ir nedidelis, tačiau – tarpas.
Suvienodintos, didesniu plotu priglundančios naujo tipo (specialios lenktos formos) abi varčios tarpinės (7), prisispaudžiančios prie staktos kampu, užtikrina stipresnį, todėl sandaresnį lango varčios uždarymą.

Platesnis ir gilesnis stiklo paketas – šilčiau

Naujieji profiliai yra platesni, todėl į juos galima įdėti ir storesnius, taigi ir šiltesnius, stiklo paketus: į „Euro 78“ profilį – 42 mm storio, o į „Euro 94“ ir „Euro 110“ – 52 mm storio stiklo paketą (9).

Dar vienas pakeitimas, padėjęs pagerinti lango šilumines savybes, – stiklo paketo įstatymo vietos pagilinimas (3). Ankstesniuose languose į lango rėmą jis įsiterpdavo iki 18 mm, dabartiniuose – iki 20 mm. Nors 2 mm skirtumas neatrodo didelis, jis padeda atitolinti šilumos tiltelį – sumažina stiklo paketo peršalimą per skiriamąjį rėmelį, o kartu – ir tikimybę, kad ant jo krašto išilgai stiklajuostės kaupsis kondesatas.

Beje, naujojoje profilio konstrukcijoje dėl įgilinto stiklo paketo vidinė sandarinimo siūlė (10) yra siauresnė: mažiau matomas „silikono siūlas“ atrodo kur kas estetiškiau.

Patvarumas ir estetika

Nemažai ir paties rėmo profilio patobulinimų. Platesnieji profiliai – „Euro 94“ ir „Euro 110“ – gaminami iš 4–5 sluoksnių klijuoto tašo (12), kad lango konstrukcija būtų stabili ir tvirta, nesideformuotų dėl aplinkos poveikio. Naujųjų profilių šonuose frezuojami 3 (anksčiau buvo 2) montavimo ir jungiamieji grioveliai (1). Jie padeda sandariau ir stabiliau sujungti konstrukcijas, taip pat užtikrina geresnį montavimo putų sukibimą su profiliu.
Pasikeitus profilių konfigūracijai, naują vietą už pagrindinės tarpinės gavo ir kondensato griovelis (4), kuris reikalingas tam, kad susikaupęs vanduo nutekėtų į lauko pusę ir nekenktų lango rėmui.

Naujuosiuose profiliuose galima montuoti ir didelį svorį išlaikančią furnitūrą (11), pavyzdžiui, vyrius. Tai saugo nuo rėmų išlūžimo dėl svorio, suteikia daugiau varstymo galimybių, todėl, savaime suprantama, langai su tokia furnitūra gerokai saugesni bei patogesni.
Beje, šių profilių pagrindas (2) naudojamas ir specialiai senamiesčiui (visuose kultūros paveldo, istoriniuose ir kaimo turizmo tipo objektuose) skirtiems langams gaminti: sudėtingesnė dviguba rėmo profiliuotė suteikia galimybę langus pritaikyti įvairių laikotarpių pastatams, priderinant langus prie bendro estetinio vaizdo.

Šiuolaikiško dizaino siauresnio profilio nuolaja (5) atitolina šalčio tiltelį nuo pagrindinės tarpinės. Taip naujoji nuolaja prisideda prie to, kad peršalimas per rėmą būtų kuo mažesnis.
Papildyti aliuminiu

Medinių langų kaustymas aliuminiu iš išorinės pusės nėra jokia naujiena. Tai praktiškas sprendimas norintiems šilto, jaukaus natūralios medienos lango, kuris būtų kuo atsparesnis ultravioletiniams spinduliams, drėgmei ir kitiems žalingiems aplinkos veiksniams. Lengvam ir patvariam aliuminiui nereikia specialios priežiūros, jis tinka įvairių formų, dydžių ir tipų langams. Tarpas tarp medienos ir aliuminio – vėdinamas, todėl ant rėmo medienos nesikaupia drėgmė.

Su naujaisiais „Euro 78“, „Euro 94“ profiliais šis medžio ir aliuminio derinys gavo dar vieną kozirį: dabar bet kuriam mediniam rėmui galima taikyti ne tik vokiškus standartinius, bet ir naujo tipo aliuminio profilius. Tai reiškia, kad medinių aliuminiu kaustytų langų varčia ir stakta sudaro vientisą plokštumą, nėra laiptelio toje vietoje, kur varčia prisispaudžia prie staktos. Tai itin šiuolaikiškas sprendimas, sujungiantis modernią pastato eksterjero architektūrą ir klasikiniu namų jaukumu alsuojantį interjerą.

Gamybos optimizavimas

Kokybiškam langų profilių atnaujinimui ir pagerinimui prireikė patobulinti ne tik techninius sprendimus, imta vadovautis nauju požiūriu į langų gamybos organizavimą.

Pirmiausia, bendrovė „Megrame medis“ įsigijo naujus aukščiausios klasės šveicariškus itin tikslius ir patikimus kaip garsieji šios šalies bankai bei laikrodžiai įrankius, medžio apdirbimo stakles.

Antra, pakeista ir pati gamyba – technologiškai pranašesnė ir labiau automatizuota įranga leido sutaupyti vietos, patogiau ir nuosekliau išdėstyti darbo vietas, sumažinti žmonėms tenkantį darbo krūvį. Automatizuota linija apima beveik visas gamybos operacijas: langas per cechą keliauja judančiu takeliu ir keltuvais (anksčiau naudoti vežimėliai). Net ir labai didelius stiklo paketus į rėmą galima įstatyti su mažiausiu žmogaus įsikišimu – didžiąją darbo dalį atlieka galingas vakuuminis keltuvas.

Pagaminti langai net pakuojami kitaip – kur kas saugiau ir sandariau: automatizuotas vyniojimas užtikrina standesnį plėvelės įtempimą, o ištisinis viso rėmo perimetro apgaubimas specialia kartonine pakuote gabenant langą apsaugo nuo atsitiktinių pažeidimų visą rėmą, ne tik kampus.

Visos šios įgyvendintos priemonės akivaizdžiai palengvino žmonių darbą, gerokai sumažino tikimybę, kad gamybos proceso mjos kokybės kontrolė taip pat atnaujinta ir gerokai patobulinta. Tad nieko nuostabaus, kad mažiau pavargstantys detu kuris nors elementas bus netyčia pažeistas ar net sugadintas. Juo labiau kad ir galutinė produkciarbuotojai yra atidesni, labiau susikaupę, o gaminiai, pasiekiantys statomus namus, – dar kokybiškesni. Ir – o tai tikrai maloniausia – nė kiek ne brangesni.

Užsakymo nr.: PT_68525340

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis