5 degtinės panaudojimo būdai namų valymui

Degtinė puikiai tinka namų valymui. Pateikiame penkis būdus, kurie nustebins savo praktiškumu.

1. Universalus valiklis

Į purkštuvą supilkite vieną dalį vandens ir vieną dalį degtinės. Tam galite panaudoti naują butelį su purškiančiu antgaliu arba išplovę panaudoti seną tuščią, pavyzdžiui, nuo pabaigto pirktinio universalaus valiklio.

Universalus valiklis daro tai, kas jam priklauso pagal pavadinimą – jis tinka stalviršiams, baldų durelėms ir kitiems paviršiams valyti. Juo netgi galima valyti langus ir veidrodžius. Jeigu norite nuvalyti stiklą taip, kad neliktų dryžių, naudokite stipriai suglamžytą laikraščio popierių. Jis universalų valiklį nusausins geriau nei skuduras.

2. Dezinfekuojantis skystis

Voniai ar virtuvei dezinfekuoti visai nereikia toksiško triklosano, jums į pagalbą ateis paprasčiausia degtinė! Tiesiog į purkštuvą pripilkite degtinės, užpurkškite jos ant probleminės vietos ir kelioms minutėms palikite. Tada paviršių kruopščiai nuvalykite.
Degtinė puikiausiai dezinfekuos bet kokius paviršius, pavyzdžiui, pjaustymo lentą, virtuvės stalviršį po mėsos ruošimo ar vonią.

3. Muilo putos su degtine

Aukščiau minėtas dezinfekavimo skystis pasitarnaus dvigubai, jeigu jį užpurkšite ant muilo putų. Tai puiki alternatyva visiems tiems siaubingai dvokiantiems chemikalams, kuriais šveičiate įvairius paviršius.

Muilinas dušo kabinos duris, plytelių sienas ir bet kokius kitus paviršius, kuriuos norite nuvalyti, išpurkškite gryna degtine. Leiskite pastovėti 15-20 minučių, o tada viską nuvalykite drėgnu skuduru. Paprasčiau nei paprasta!

4. Audinių dezodoravimas

Turbūt esate matę panašią reklamą, kai rūpestinga namų šeimininkė namuose gaivikliu purškia viską, kas papuola. Tačiau kas norėtų būti chemikalų pilnoje aplinkoje? Laimei, norint iš audinių pašalinti nemalonų kvapą, jokių gaiviklių nereikia!

Verčiau tuos audinius papurkškite trupučiu degtinės. Galite prieš tai atlikti nedidelį dėmių testą, kad įsitikintumėte, jog alkoholis neišblukins audinio spalvų. Jeigu jus neramina alkoholio kvapas, nerimauti neverta! Alkoholis išsigaruos ir jo kvapas išnyks vos išdžiuvus audiniui.

5. Kova su riebalais

Dažnai šeimininkei puodų ir keptuvių plovimas rankomis – mažiausiai patraukli maisto ruošimo dalis. Ypač kai tenka susidurti su riebalų jūra. Čia ir vėl jums padės paprasčiausia degtinė.

Kai kitą kartą pripilsite į kriauklę vandens ir ruošitės plauti puodus, įpilkite papildomai kelis šaukštus degtinės. Alkoholis suskaidys riebalus ir iššveisti tokius indus bus gerokai lengviau.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis