Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

Tai sakytina ir apie nejudinamas, prie grindų pritvirtintas dangas, nes po jomis taip pat susikaupia dulkių ir kitų nešvarumų, kurie gali paskatinti erkučių atsiradimą, o šios sukelia alergijas. Norint kruopščiai išvalyti kiliminę dangą, reikia specialios techninės įrangos, kurią galima išsinuomoti. Vis dėlto geriausia pasamdyti profesionalus, kurie valymo darbus atliks kvalifikuotai.

Shutterstock

Kalbant apie kilimų valymą, specialistai primena, kad dulkinti kilimus daugiabučių kiemuose yra draudžiama.

Išvalyti kilimus galima ir bute. Visų pirma juos reikia kruopščiai išsiurbti kuo galingesniu dulkių siurbliu, o po to (ne dažniau kaip du kartus per metus) išplauti minkštu šepetėliu, sudrėkintu vandens ir amoniako tirpale (1 litre vandens išmaišykite 2 valgomuosius šaukštus amoniako). Taip išplautą kilimą pavalykite sausa šluoste, kad ji sugertų drėgmę.

Shutterstock

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti ir kitoms grindų dangoms. Dažnai po žiemos labiausiai nukenčia medinės grindys ir parketas. Šią žiemą buvo pastebima ypatinga žala, kurią sukėlė didelis druskos kiekis gatvėse. Druska ir smėlis ant apavo pakliūna į namus ir gerokai padidina nešvarumų kiekį ant grindų paviršiaus.

Galbūt pastebėjote, kad grindys, kad ir kaip rūpestingai jas išplautumėte, vis vien neatrodo visiškai švarios. Tuomet pravartu išplauti grindis acto tirpalu – įpilkite acto į vandenį, kuriuo plausite grindis. Taip išplautas paviršius spindės švara.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis