10 būdų, kaip išvalyti virtuvę citrinos sultimis

Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau tyrimų, įrodančių, kad namuose naudojamos buitinės valymo priemonės žudo ne tik mikrobus ir bakterijas, bet ir mus pačius, tad vis labiau populiarėja natūralios, nuo seno taikytos priemonės. Ypač virtuvėje – juk maistas ir chemija visiškai nedera.

Mūsų seneliai nenaudojo skirtingų valymo priemonių kiekvienam virtuvės paviršiui. Jie naudojo paprastus, natūralius produktus įvairiems darbams virtuvėje.


Pateikiame 10 būdų, kaip išvalyti virtuvę naudojant citrinų sultis.


Mus iš visų pusių supa mikrobai ir bakterijos – šimtai tūkstančių jų tyko iš kiekvieno kampo. Neįmanoma nuo jų pasislėpti, jų visiškai išvengti – juk niekas nenorėtų visą gyvenimą gyventi plastikiniame butelyje, kaip Johnas Travolta filme „Vaikinas iš plastikinio butelio“. Tačiau tai nereiškia, kad reikia numoti į viską ranka ir gyventi nieko niekada nevalant. Virtuvėje svarbiausia iššveisti kriauklę – tai viena iš nešvariausių vietų visuose namuose.


1. Kriauklės valiklis


Į citrinų sultis įberkite druskos ir gerai išmaišykite, kol gausite dantų pastos konsistencijos masę. Šiuo mišiniu ištrinkite žalvarinę, varinę ar nerūdijančio plieno kriauklę ir čiaupą. Atsargiai patrinkite ir nuplaukite vandeniu. Šis mišinys taip pat nuvalo rūdžių dėmes.


2. Pašalina kalkių nuosėdas


Kalkės naudojamos valyti vandenį ir kanalizacijos sistemą bei sumažinti vandens rūgštingumą. Nors ši priemonė puikiai išvalo kanalizaciją, ji palieka nuosėdas ant kriauklės kraštų ir vamzdžiuose. Šiuos nuosėdos gali kauptis ir kriauklė užsikimš. Per didelė kalkių dozė taip pat gali sukelti sveikatos problemų. Tam, kad vėliau netektų kviestis santechniko arba bandyti atkimšti kriauklę aplinkai ir žmonėms kenksmingomis priemonėmis, iš anksto užkirskite kelią šiai problemai. Nuosėdas patrinkite kempinėle, suvilgyta citrinų sultyse, palikite kuriam laikui, kad įsigertų, ir nutrinkite šiurkščia kempinėle.


3. Naikina maisto kvapus


Kai maisto atliekos per ilgai užsiguli šiukšlių dėžėje, jos ima skleisti nemalonius kvapus, kurie pasklinda visoje virtuvėje. Kam malonu užuosti vakarykštį tuną ar svogūnus? Šie kvapai gali įsigerti į audinius ir tada juos pašalinti bus tikras vargas. Jei mėginsite nemalonų kvapą „nužudyti“ kitu kvapu – papurškę oro gaivikliu, susimaišę kvapai gali jus nemaloniai nustebinti. Verčiau į šiukšlių dėžę įmeskite perpjautą ir sumaigytą citriną. Kvapus pašalinti padeda ir apelsinų arba citrinų žievelės.


4. Indaplovės valiklis


Indaplovė yra vienas iš patogiausių ir daugiausiai laiko sutaupančių virtuvės prietaisų. Vietoj to, kad valandų valandas stovėtume prie kriauklės, plaudami kalnus lėkščių ir įrankių, galime viską sudėti į indaplovę – ji ne tik švariau išplauna indus nei mes, bet ir juos išdžiovina, tad nebereikia gaišti laiko juos šluostant. Tačiau nepamirškite, kad pačioje indaplovėje tai pat kaupiasi nešvarumai ir ją reikia bent retkarčiais išplauti. Pašalinti pridžiūvusius maisto ar plovimo priemonių likučius galima patrynus juos perpjauta citrina. Po to iššluostykite drėgna šluostę, o tada – sausa. Galiausiai reikėtų įjungti tuščią indaplovę nustačius karščiausio vandens režimą.


5. Viryklės ir orkaitės valiklis


Valyti orkaitę yra varginantis darbas, kurio savaičių savaitėmis neišbraukiame iš būtinų darbų sąrašo. Taip, šiuolaikinės orkaitės turi savaiminio išsivalymo funkciją, tačiau jos nepakanka, jei orkaitėje išsilieja padažas, priskrenta tešlos ar prisitaško daug riebalų.


Viryklių ir orkaičių nešvarumus lengvai pašalinsite tokiu mišiniu: pasigaminkite pastą ir citrinų sulčių, vandens ir valgomosios sodos. Šia pasta ištepkite dėmes, palikite 15 min. įsigerti, tada nušveiskite ir nuplaukite vandeniu.


6. Langų valiklis


Langai yra mūsų namų vartai į išorinį pasaulį, pro juos galime matyti, kas vyksta už keturių sienų. Tačiau dažniausiai išorinį pasaulį nuo mūsų slepia riebaluotų mažų pirščiukų žymės, pridžiūvusios šuns seilės, ir juodi musių taškučiai, nebent nuo musių juos saugo vorai, tačiau tada langų kampus „puošia“ voratinkliai. Atrodo, kiek beplautume ir bevalytume, langai nuolat nešvarūs, ypač virtuvėje, kur jie dar pasidengia riebalų sluoksniu. Ką gi daryti? Ogi išvalyti riebaluotus virtuvės langus tokiu tirpalu: viename litre vandens išmaišykite 2 valg. šaukštus citrinų sulčių ir pusę puodelio acto. Jie ilgai išliks švarūs ir spindintys.


7. Naikina įsigėrusius kvapus


Virtuvės kvapai gali įsigerti į užuolaidas, staltieses, kilimus, takelius ir pan. Praktiškai visi audiniai kaip magnetas traukia kvapus – ir malonius, ir nemalonius. Nemalonūs kvapai kažkodėl būna stipresni ir daug ilgiau laikosi, nei malonūs. Laimei, juos įmanoma pašalinti natūraliomis priemonėmis – citrina ir prieskoniais. Į mažą prikaistuvį įpilkite vandens. Įmeskite kelis citrinos žievės gabalėlius ir po 1 arb. šaukštelį nemaltų gvazdikėlių ir rozmarinų lapelių. Užvirkite. Malonus aromatas pasklis po visus namus.


8. Oro gaiviklis


Virtuvėje nuolat sklinda ir maišosi kvapai. Ant viryklės garuoja jautiena, o iš orkaitės sklinda šokoladinių sausainių aromatas. Tai judriausia namų vieta, čia vyksta didžioji dalis veiklos. Prie virtuvės stalo vaikai ruošia namų darbus, o mes mokame mokesčius. Kad visiems čia būtų jauku ir malonu, derėtų pasirūpinti gaiviu virtuvės kvapu. Įkaitinkite orkaitę iki 150 laipsnių Celsijaus ir įdėkite į ją visą citriną. Palikite orkaitės dureles šiek tiek praviras, ir taip kepkite citriną apie 15 min., tada orkaitę išjunkite.


9. Pašalina kvapus iš pjaustymo lentelės ir indų


Aromatingas maistas, toks kaip karis, spagečių padažas ir žuvų kepsneliai, kvepia maloniai tik kol juos valgome. Vėliau vakare tikrai nesinori jų užuosti, juo labiau kitą rytą. Be to, kol juos gaminame, į pjaustymo lentelę ar dubenį įsigeria intensyvūs kai kurių produktų kvapai. Juk nesinori valgant pjaustytą obuolį jausti vakarykščio svogūno kvapą. Dažnai šie kvapai išlieka net ir išplovus pjaustymo lentelę indaplovėje. Tad patariame kaskart po naudojimo nuplautą pjaustymo lentelę patrinti citrinos skiltele – ši priemonė puikiai pašalina česnako, svogūnų ir žuvies kvapą.


10. Išvalo oro drėkintuvą


Oro drėkintuvas – prietaisas, skleidžiantis vėsią garų miglą – padeda palaikyti kambaryje optimalią oro drėgmę. Kai kurie oro drėkintuvai skleidžia vaistais ar antibiotikais prisodrintus garus, kurie padeda išvalyti kvėpavimo takus ar išgydyti kosulį. Tačiau kai kurie oro drėkintuvai gali perkaitinti į juos įpiltą vandenį, tad patalpoje pasklinda nemalonus kvapas. Be to, nemalonus kvapas gali sklisti ir jei pamirštame pakeisti jo talpoje užsistovėjusį vandenį. Nemalonų kvapą pašalinsite į drėkintuvo talpą su vandeniu įpylę 4 arb. šaukštelius citrinų sulčių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis