7 būdai, kaip panaudoti vandenilio peroksidą neįprastiems tikslams

Šią nebrangią, bet labai veiksmingą priemonę, ko gero, visi turime savo namų vaistinėlėje. Vandenilio peroksidas yra visiškai nepavojingas ir natūralus antiseptikas.

Vandenilio peroksido tirpalu galima ne tik dezinfekuoti žaizdas, bet ir naudoti jį netradiciniams tikslams. Naudoti galima tik 3 proc. vandenilio peroksido tirpalą, parduodamą vaistinėje.

1. Balina drabužius
Išskalaukite baltą patalynę ar rankšluosčius vandenyje su stikline vandenilio peroksido. Taip daiktai su laiku nepageltonuos. Vandenilio peroksidas taip pat pašalina įsisenėjusias dėmes. Suvilgykite dėmę vandenilio peroksidu, palikite minutei, kruopščiai pavalykite šepečiu ir išskalaukite šaltu vandeniu.

2. Gydo kojų grybelį
Sumaišykite vandenilio peroksidą su vandeniu (santykiu 1:1). Šiuo mišiniu kas vakarą suvilgykite pažeistus plotus.

3. Nuima kaklo skausmą
Puiki priemonė tiems, kas ilgą laiką sėdi nepatogioje pozoje. Jei nutirpo kaklas, atsirado nemalonūs pojūčiai raumenyse, paimkite medžiagos skiautę ir suvilgykite ją vandenilio peroksido tirpalu. Pridėkite prie kaklo, o ant viršaus uždėkite rankšluostį. Tokį kompresą palikite 10–20 minučių. Jis gerai sušildo raumenis, nuima skausmą ir įtampą.

4. Gelbsti nuo slogos
Sumaišykite 1 valg. šaukštą vandenilio peroksido su 1 valg. šaukštu negazuoto mineralinio vandens ir šį tirpalą naudokite kaip nosies purškalą.

5. Dezinfekuoja kontaktinius lęšius
Kartais vandenilio peroksidas puikiai pakeičia kontaktinių lęšių skystį, parduodamą vaistinėje. Vandenilio peroksidas suardo baltymus, kurių susikaupia ant lęšio.

6. Natūrali dezinfekavimo priemonė valant namus
Vandenilio peroksidas naikina mikrobus. Suvilgykite tirpalu valymo šluostę arba įpilkite jo į pirktinę valymo priemonę. Vandenilio peroksidas puikiai nuvalo veidrodžius ir stiklą. Juo galima dezinfekuoti vonios kambarį – jis puikiai pašalina pelėsius ir dėmes.

7. Ausims valyti
Į šiltą vandenį įlašinkite porą lašų vandenilio peroksido. Šiuo tirpalu suvilgykite ausų krapštuką ir juo išsivalykite ausis. Taip lengvai pašalinsite ausyse susikaupusią sierą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis