Kaip panaudoti ledo kubelius, rutuliukus arba grūstą ledą?

Ledą – tradicinius ledo kubelius, rutuliukus ir grūstą ledą – virtuvėje galima panaudoti įvairiai ir išradingai. Ekspertas pataria, kaip naujoviškai pritaikyti ledo padėkliukus, įskaitant ir šiuolaikines ledo šaldymo funkcijas.

Komentuoja „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev


Grūstas ledas


Daugelyje šiuolaikinių šaldytuvų veikia grūsto ledo funkcija. Šis ledas puikiai tinka gaminant įvairius gėrimus, pavyzdžiui, „Mochito” ar „Margaritos“ kokteilius arba šaltą arbatą. Grūstas ledas gali būti naudingas ir gaminant maistą – naudokite jį norėdami greitai atvėsinti sudedamąsias dalis arba ruošdami įvairius šaltus desertus.


Ledo rutuliukai

Ledo rutuliukai
Ledo rutuliukai
ELTA

Kai kuriuose naujausių modelių šaldytuvuose veikia „Craft Ice™“ funkcija, todėl galima pasigaminti ne tik įprastų ledo kubelių ar grūsto ledo, bet ir didelių ledo rutuliukų. Jie tirpsta lėčiau nei tradiciniai ledo kubeliai. Toks ledas puikiai tinka gėrimams, nes ilgiau išlaiko gėrimo skonį. Ledo rutuliukai ypač tinka aukštos kokybės alkoholiniams gėrimams, tokiems kaip viskis ar burbonas*, kai svarbu išlaikyti tyrą gėrimo skonį ir aromatą. Ledo rutuliukai taip pat gali būti puikus elegantiškų renginių ir vakarienių elementas, kai estetika yra tokia pat svarbi kaip ir gėrimo kokybė.


Ledo kubeliai


Ledo kubeliai – įprastai ir praktiškai išlaiko gėrimus šaltus. Ledo padėkliukus galima greitai ir lengvai pripildyti, todėl kubelius galima naudoti ne tik gėrimams vėsinti, bet ir gaminant patiekalus. Naujausių modelių šaldytuvuose patogiai automatiškai gaminami ledo kubeliai, netgi galima pasirinkti ledo rutuliukus, kubelius arba grūstą ledą. Tai reiškia, kad nereikia laukti, kol ledo kubeliai užšals, jų galima gauti bet kada.


Pesto gaminimas – paruoškite savo mėgstamą pesto padažą ir supilkite jį į ledo padėkliukus. Užšalusius kubelius išimkite ir laikykite šaldiklyje. Šie pesto kubeliai puikiai tinka greitai paruošiamai vakarienei. Įberkite pesto ledo kubelių į makaronus, sriubas ar daržovių troškinius – greitai ir lengvai pagardinsite patiekalus.


Šaldytas sultinys – tai puikus daugelio sriubų ir padažų, kuriems kartais tereikia šiek tiek sultinio, pagrindas. Paruoštą sultinį užšaldykite ledo padėkliukuose. Prireikus galėsite sunaudoti sultinio tiksliai tiek, kiek reikia, nesirūpindami dėl didelio kiekio atšildymo.


Žolelių aliejaus kubeliai – užšaldykite šviežias žoleles, pavyzdžiui, rozmarinus, čiobrelius ar bazilikus alyvuogių aliejuje. Šie kubeliai idealiai tinka karštiems patiekalams, pavyzdžiui, troškiniams ar keptoms daržovėms, gardinti. Žolelės išlaikys savo šviežumą ir suteiks patiekalui sodrų skonį.


Vaisių ir uogų kubeliai – ledo padėkliukuose užšaldykite vaisių sultis, vaisių glotnučių likučius ar uogas. Šie spalvingi ir skanūs kubeliai yra puikus kokteilių, limonado ar vandens priedas. Galėsite sveikai ir gaiviai mėgautis vaisiais.


Kavos ir arbatos kubeliai – pasigaminkite stiprios kavos ar arbatos ir užšaldykite ją ledo padėkliukuose. Šie kubeliai labai tinka šaltiems gėrimams gaminti: įdėkite jų į pieną ar šaltą kavą ir gėrimas išliks gaivus, o ledui tirpstant išlaikys savo skonį.


Šokolado ar jogurto skanėstai – naudokite ledo padėkliukus nedideliems desertams gaminti. Supilkite į juos ištirpintą šokoladą arba jogurtą su vaisiais, riešutais ar sėklomis ir užšaldykite. Rezultatas – skanūs ir sveiki gardumynai, kuriais galima mėgautis bet kada.


Citrinos arba žaliosios citrinos sultys – šviežiai spaustos citrinos arba žaliosios citrinos sultys pagardina daugelį patiekalų ir gėrimų. Užšaldykite sultis ledo padėkliukuose, kad visada turėtumėte šviežių citrusinių vaisių skonio stipriklių. Jei jūsų šaldytuve veikia „Express Freeze™“ funkcija, ledą šaldyti bus itin patogu. Įjungus šią funkciją, šaldytuvo temperatūra automatiškai sumažinama iki šalčiausio lygio, kad pagreitėtų ledo gamyba ir šaldymo pajėgumas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis