Imunitetas: stiprinkimės kokybišku miegu

Šiemet pavasaris mums visiems – išskirtinis. Esame įpratę pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams skubėti į gamtą ir gerti į save gamtos teikiamą grožį bei siunčiamus vitaminus. Tiesa, šiuo laikotarpiu turime pasirūpinti ne tik stipriu imunitetu, bet taip pat ir griežta higiena. Nuolatinis rankų plovimas ir daiktų dezinfekavimas mums tapo įprasta rutinos dalimi, tačiau ar susimąstėte apie savo miego higieną?

Aplinka, kurioje miegate


Norint užtikrinti išties kokybišką miegą, reikia jam pasiruošti. Miegui labai svarbi aplinka, o susikurti ją tokią, kad būtų gera ir užmigti, ir pabusti, tikrai nėra taip jau sudėtinga. Svarbiausi principai yra šie:


  • Tyla. Užtikrinkite, kad jūsų miego netrikdytų jokie pašaliniai garsai. Jei girdite trukdžių, atsisiųskite mobilią programėlę su baltuoju triukšmu (angl. white noise).


  • Gaivus oras. Vakare prieš miegą stenkitės laiką leisti ne miegamajame – jį palikite gerai išsivėdinti.


  • Tamsa. Prieš miegą išjunkite visus šviesos šaltinius ir išvengsite prabudimų.



Natūralaus audinio patalynė
Natūralaus audinio patalynė
„Dreamon“ produkcija



Natūralūs audiniai


Kadangi lovoje praleidžiame daugiau nei trečdalį savo gyvenimo, labai svarbu išsirinkti kokybišką patalynę. Patariama rinktis tik 100 proc. natūralių audinių patalynės komplektus, nes jie užtikrina ilgaamžiškumą ir prisideda prie miego kokybės gerinimo. Medvilnė ar linas yra tvarūs, sugeriantys skysčius, pralaidūs orui, greitai džiūvantys, na o, pavyzdžiui, medvilnės audimo būdas satinas pasižymi ir blizgumu bei švelnumu, tad tokius audinius malonu glausti prie kūno.



Natūralaus audinio patalynė
Natūralaus audinio patalynė
„Dreamon“ produkcija



Emocinė būsena


Mokslo išaiškinta, kad žmonės geriau jaučiasi būdami tarp tų spalvų, kurios atspindi jų asmenybę arba tai, ko jie trokšta. Taigi miegas geriausias tokio kolorito aplinkoje, kuri jums emociškai artima. Nėra vienareikšmio atsakymo, kuri spalva tinkamiausia miegamajame, tačiau labai svarbu, kad ji jūsų neerzintų ir nedirgintų emociškai, o kaip tik – padėtų apsipalaiduoti.


Galiausiai gera dvasinė būsena yra raktas į ramų ir kokybišką miegą. Dirbti su savo nuotaikomis ir savijauta galima metų metus, tačiau įsiklausant į savo kūną ir miegamąjį kambarį paskyrus tik nakties miegui ir jokiu būdu nepaverčiant jo biuru ar virtuve, galite greičiau užmigti ir geriau pailsėti.



Natūralaus audinio patalynė
Natūralaus audinio patalynė
„Dreamon“ produkcija



Higiena miegamajame


Tikriausiai sutiksite, kad vienas iš nedaugelio gerų atlygių besibaigiant dienai – švarūs ir kvepiantys patalai. Tiesa, neretai pamirštama pasinaudoti šia nereta privilegija. Primename, jog:


  • Patalynės komplektai turi būti keičiami kas savaitę, na o pagalvės užvalkalus rekomenduojama skalbti kas 2-3 dienas.


  • Juos skalbti reikėtų 40-60 laipsnių temperatūroje – tokiu būdu yra sunaikinamos bakterijos.


  • Patalynę būtina lyginti ne tik dėl estetinių sumetimų, bet ir dėl bet kokių užsilikusių bakterijų sunaikinimo.


  • Norint kasdien džiaugtis patalynės gaiva, pabudus nereikėtų skubėti kloti lovos, o ją, kol ruošiatės ir atlikinėjate savo ryto ritualus, atidengti, atverti langą ir palikti išsivėdinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis