10 patarimų, kaip teisingai nukirpti ir pamerkti rožes

Rožės yra gėlės, kurios yra tiesiog sutvertos puikuotis vazoje. Tvirtas kotas, elegantiški žiedai ir malonus kvapas – savybės, kurios padaro jas tokias patrauklias. Teisingai nukirptos ir pamerktos rožės savo nepriekaištinga išvaizda gali džiuginti ilgiau nei savaitę. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės jų grožį išlaikyti kuo ilgiau.

*Norint papuošti savo namus rožių žiedais, reikia žinoti, kad jos laikysis geriau, jei bus nukirptos tinkamu metu. Paprastai rekomenduojama tai daryti po 15 valandos, nes tada rožės yra prisisotinusios maistinių medžiagų. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į oro sąlygas. Jeigu vyrauja karščiai, rožes kirpti rekomenduojama iš ryto arba vakare.


*Geriausia skinti tuos žiedus, kurie yra vos prasiskleidę. Žiedas neturėtų būti atsivėręs daugiau nei ½ - ⅓. Nerekomenduojama skinti tų žiedų, kurie yra visai neprasiskleidę, nes yra rizika, kad pamerkus į vazą, jie taip ir neprasiskleis.


*Kirpimui visada reikia naudoti tik švarias ir aštrias sodininko žirkles, kad nepažeistumėte augalo ir neperneštumėte kokios nors ligos.


*Kirpti patariama ne visą stiebą, o tik dalį jo. Rekomenduojama palikti rožės stiebo galą su trimis lapeliais, kad ji patirtų mažesnį šoką.


*Nuskintas rožes pamerkti į vandenį reikia kuo greičiau. Patariama jas kerpant šalia savęs turėti kibirėlį su vandeniu ir jas iš karto į jį pamerkti. Jeigu to nepadarėte iškart, namuose stiebus pamerktus į vandenį reikia prikirpti.


Shutterstock nuotr.


*Nuo nuskintų rožių reikia pašalinti tuos lapus, kurie vazoje bus žemiau vandens linijos. Tai reikia padaryti todėl, nes vandenyje lapai tiesiog supus.


*Rožėms labiausiai tinka erdvios, plačios, gilios vazos su daug vandens.


*Į vandenį rekomenduojama įpilti šiek tiek gėlių konservanto. Taip pat galima naudoti ir savo pasigamintą mišinį: į vandenį reikia įspausti šiek tiek citrinos sulčių ir įberti cukraus, tada viską gerai sumaišyti. Šis žingsnis yra reikalingas tam, kad rožės gautų truputį maistinių medžiagų ir būtų užkirstas kelias grybelinėms problemoms.


*Prieš pastatydami vazą su rožėmis į savo stovėjimo vietą, leiskite gėlėms kelias valandas ramiai pabūti pavėsyje, kad jos prisitaikytų prie aplinkos pokyčių.


*Jeigu kambaryje vyrauja sausas oras, pamerktų rožių lapus galima kartkartėmis apipurkšti vandeniu (purkšti žiedų nerekomenduojama).

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis