Kodėl namuose atsiranda vaisinių muselių ir kaip jų atsikratyti

Atėjus karščiams galime mėgautis sodo ir daržo derliumi, ruošti atsargas žiemai – tai malonioji vasaros dalis, o nemalonioji – į namus besibraunantys įvairūs kenkėjai, ypač vaisinės muselės arba drozofilai, kuriuos traukia uogos ir kiti gardumynai. Surinkome svarbiausius patarimus, kaip kovoti su įsibrovėlėmis.

* Jos taip pat veisiasi tose vietose, kur kaupiasi drėgmė – kriauklės nuotėkų anga, šlapia šluostė ar kempinėlė, nešvari vonia, neseniai palaistyti kambariniai augalai ir pan.


* Drozofilai kelia pavojų žmonių sveikatai – kai jų prisiveisia daug ir jos ilgai nenaikinamos, jos gali pernešti bakterijas.


* Veiksmingiausios priemonės, padedančios išvengti drozofilų: švarūs ir sausi paviršiai, vaisiai laikomi šaldytuve, ant stalo nepaliekami graužtukai ar kauliukai, vaisių ir daržovių likučiai nemetami į atvirą šiukšliadėžę, vaisiai ir daržovės laikomi uždengtuose induose.


* Veiksmingiausios priemonės, padedančios kovoti su drozofilais: susiurbti jas dulkių siurbliu, naudoti obuolių actą arba acto ir indų ploviklio mišinį, pakabinti lipnią musių gaudyklę, pipirmėčių kvapas, taip pat paprastas indas su museles viliojančiu maistu, uždengtas taip, kad muselės lengvai į jį patektų, bet nebegalėtų išlysti lauk.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis