5 paprasti ir nebrangūs lesyklėlių sumanymai

Šaltajam metų laikui einant į pabaigą, ypatingai svarbu pasirūpinti sode gyvenančiais čiulbuonėliais, kad šie turėtų lesalo ir sėkmingai sulauktų pavasario. Paprastą paukščių lesyklėlę pagaminti galima greitai ir nebrangiai. Pateikiame kelias idėjas, kaip tai padaryti.

1. Lesyklėlė iš plastikinio butelio


Geras būdas tuščiam buteliui suteikti naują gyvenimą – iš jo pagaminti lesyklėlę paukščiams. Plastikinio butelio šonuose statybinio peilio pagalba reikia padaryti dvi skyles, tada į jas reikia įstatyti didelį medinį šaukštą. Skylės turi būti nei per didelės, nei per mažos, kad paukšteliui sujudinus šaukštą į jį saikingai pribyrėtų lesalo. Tada telieka butelio vidų užpildyti grūdais ir jį pakabinti ant medžio.


Shutterstock


2. Lesyklėlė iš kokoso riešuto


Itin originali medžiaga lesyklėlei – kokoso riešuto kevalas. Pirmiausia, reikia siaurapjūkliu nupjauti kokoso riešuto dalį ir jo vidų švariai išskobti. Tada ateina metas grąžtu išgręžti skylę ir joje tvirtu mazgu pritvirtinti virvę, kuria lesyklėlė bus kabinama ant medžio šakos. Tada telieka tokią lesyklėlę užpildyti lesalu. Jam galima naudoti grūdus, kruopas, saulėgrąžas, sėklas ir pan. Visa tai reikia sumaišyti su riebalais ir gautą mišinį sukrėsti į kevalo vidų.


Shutterstock


3. Dekoratyvi lesyklėlė iš kankorėžių


Lesyklėlė gali būti ne tik praktiška, bet ir puošni. Šioms lesyklėlėms jums prireiks kankorėžių, virvelių, riešutų sviesto ir pasirinkto paukščių lesalo. Pririškite virveles prie kankorėžių, tada juos aptepkite riešutų sviestų, kuris veiks kaip klijai. Tuomet kankorėžius telieka išvolioti paukščių lesale ir juos kabinti ant medžių šakų.


Shutterstock


4. Lesyklėlė iš popierinių rankšluosčių rulonėlio


Dar viena labai greita ir pigi lesyklėlės opcija – išmetimui skirto rankšluosčių rulonėlio panaudojimas. Rulonėlį reikia aptepti riešutų sviestu ir išvolioti grūduose. Tada telieka per rulonėlio kiaurymę perverti virvę ir tokią lesyklėlę pakabinti ant medžio šakos.


Shutterstock


5. Tradicinė medinė lesyklėlė


Jeigu turite atliekamos medienos, galima pasigaminti lesyklėlę, kuri tarnaus ne vieną sezoną. Tokią lesyklėlę galima palikti natūralios spalvos arba nudažyti ir priderinti prie savo namo eksterjero.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis