Darau pats: 5 lentynų sumanymai, kuriems prireiks netradicinių medžiagų

Rankomis pagamintas baldas, kad ir mažiau estetiškai patrauklus nei salone pirktas, yra kur kas brangesnis dvasiškai. Taip pat toks daiktas turi savo unikalią istoriją, kurią galima pasakoti užsukusiems svečiams. Lentynos – vienas lengviausiai pagaminamų baldų, tad pristatome keletą sumanymų, kuriuos gali įgyvendinti kiekvienas.

Lentynos iš medinių obuolių dėžių. Tai itin paprastai įgyvendinamas projektas, kuriame svarbiausią vaidmenį atlieka medinės obuolių dėžės arba kitos panašios pakavimo dėžes. Tokias dėžes pirmiausia reikia nuvalyti (jei tai yra reikalinga), o tada kruopščiai nušlifuoti šlifavimo popieriumi. Nušlifuotą dėžę reikia nudažyti arba nulakuoti. Nusprendus dažyti, patogiausia tai daryti purškiamais dažais. Atlikus šį darbą, jas reikia palikti per naktį, kad dažai visiškai išdžiūtų. 


Interjeras
Interjeras
Shutterstock nuotr.


Prie sienos šias lentynas galima prigręžti arba priklijuoti rėmelių juostele. Pasirinkus klijavimą juostele, reikia naudoti tokią juostelę, kuri išlaiko didesnį svorį (galima įsigyti juostelių, kurios išlaiko net apie 50 kilogramų.).


Lentynos
Lentynos
Shutterstock nuotr.


Senų medinių kopėčių panaudojimas lentynoms. Senos kopėčios visai nesudėtingai gali būti transformuotos į lentynas. Šiame projekte svarbiausia yra kopėčių kokybė, jos turi būti pakankamai tvarkingos ir turėti bent penkias pakopas. Pačioms lentynėlėms gali panaudoti fanerą. Atsipjovus reikiamo dydžio faneros gabalus, juos reikia prikalti prie kopėčių. Tada viską telieka nudažyti pasirinkta spalva.


Lagaminas
Lagaminas
Shutterstock nuotr.


Dekoratyvi lentyna iš seno lagamino. Šiai unikaliai lentynai jums prireiks seno lagamino ir storesnės faneros. Pirmiausia iš lagamino vidaus reikia pašalinti apmušalą. Tada, pasimatavus kokio dydžio lentynos reikės, reikia perpjauti lagaminą (tam turėtų pakakti paprasto pjūklo). Galinėje tokios lentynos pusėje, kuri bus tvirtinama prie sienos, reikia primontuoti faneros gabalą.


Lentynos
Lentynos
Shutterstock nuotr.


Industrinės lentynos panaudojant vamzdžius. Industrinio stiliaus mėgėjams lentyna iš metalinių vamzdžių yra gerai žinoma. Gausybę panašių lentynų pavyzdžių galima rasti internete. Šiam projektui jums prireiks: flanšų vamzdžio tvirtinimui prie sienos, metalinio vamzdžio dalių, jungiamųjų detalių bei medienos.


Lentynos
Lentynos
Shutterstock nuotr.


Lentynos iš virvių. Žinoma, reikia pradėti nuo to, kad tai nėra itin stabilios lentynos, todėl jos atlieka daugiau dekoratyvinį vaidmenį. Tai projektas, kuriam yra reikalingas vienintelis įrankis – gręžtuvas. Šioms lentynoms jums prireiks šių medžiagų: kabliukų lentynoms pakabinti, medinių lentučių ir virvės. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis