Jauki namų detalė: ką žinoti prieš perkant ir kaip prižiūrėti

Šiltas, minkštas ir dailus stambaus mezgimo vilnonis pledas yra tikra interjero puošmena, kuri šiuo metu vėl grįžo į madą. Papasakosime, į ką reikėtų atsižvelgti prieš perkant tokio tipo užtiesalą.

Patarimai prieš perkant stambaus mezgimo vilnonį užtiesalą


Stambaus mezgimo užtiesalai nėra pigus malonumas, be to, tai labiau dekoratyvinis nei praktiškas interjero elementas, nes labai greit susivelia – ypač jei namuose yra gyvūnų.


Paprastai augintiniams patinka 100 proc. merino vilnos siūlai, iš kurios mezgami kokybiški užtiesalai. Gyvūnai mėgsta pešioti tokį užtiesalą arba ant jo gulėti – jiems šilta ir minkšta, todėl ant jo dar ir lieka gyvūno plaukų.


Tam, kad užtiesalas kuo ilgiau neprarastų prekinės išvaizdos, jį reikėtų apdoroti lygintuvo garais (braukiant virš jo lygintuvu su įjungta garų funkcija, jokiu būdu lygintuvu neliečiant užtiesalo paviršiaus).


Skalbti užtiesalą galima tik rankomis, džiovinti – įvyniojus į rankšluostį. Jei vilna aukštos kokybės, pavyzdžiui, merino, ji turi savybę išsivalyti pati. Vis dėlto, žinoma, dėmės pačios neišnyks.


Aukštos kokybės vilna yra brangi, o norint numegzti vidutinio dydžio užtiesalą, jos reikia daug. Pavyzdžiui, 60 ir 120 cm dydžio užtiesalui, kuris tinka užkloti vaikišką lovelę arba užmesti ant svetainės sofos, kad vėsesniais vakarais būtų jauku užsimesti ant pečių, reikia kokių 2 kg siūlų, o tai kartu su darbu kainuoja daug.


Vis dėlto rinktis pigesnių siūlų nerekomenduojama. Siūlų kokybė labai svarbi, nes nuo jos priklauso, kokio minkštumo bus užtiesalas, ar labai pumpuruosis, ar ilgai išliks gražus.


Jei ketinate užtiesalą nusimegzti savarankiškai, būtinai atsižvelkite į siūlų kokybę. Išmokti nusimegzti storų siūlų užtiesalą galite pažiūrėję šį vaizdo instruktažą:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis