Kūrybiškas sprendimas: ką galima sumeistrauti pasitelkus plastikinį butelį ir vertikalųjį apželdinimą

Gal ir atrodo, kad šie du dalykai tarpusavyje visai nesusiję, tačiau yra ne visai taip. Išradingai ir kūrybiškai pritaikius paprastą plastikinį butelį, galima suprojektuoti visai neprastą vertikaliojo apželdinimo pavyzdį. Arba praktišką, daug vietos neužimantį prieskonių sodelį virtuvėje.

Jums reikės:


plastikinio butelio (gražiau atrodys spalvotas, pavyzdžiui, mėlynas);


drenažo granulių ir žemių augalams sodinti;


norimų kambarinių augalų arba prieskoninių žolelių kerelių;


ašutinės sodo virvės;


drobinio audinio atraižos;


žirklių.


Jau ne kartą rašėme, kad pasaulis eina iš proto dėl ekologiškų idėjų ir praktinio jau naudotų daiktų panaudojimo. Ši originali ir lengvai įgyvendinama idėja taip pat apie tai. Jei iš panaudotų plastikinių butelių pagaminsite vazonėlius augalams ar prieskoninėms žolėms, nereikės pirkti naujų, be to, jiems gaminti panaudotus butelius vėliau vis tiek galėsite išmesti į plastiko konteinerį. O namie turėsite išskirtinį vertikalųjį sodelį – kaip jį pasidaryti, klaus visos kaimynės. Tai iš tikrųjų visai paprasta.


1. Plastikinio butelio šone išpjaukite skylę, įpilkite drenažo kapsulių ir pripildykite butelį žemių.


2. Į butelyje supiltas žemes pasodinkite augalo kerelį taip, kas šakelės išlįstų per išpjautą skylę. Atkreipkite dėmesį, kokia bus butelio pozicija, kai baigsite darbą – vertikali ar horizontali. Nuo to priklauso, kaip sodinti augalą.


3. Butelio kakliuką papuoškite drobės atraiža. Taip pat šiam tikslui galite panaudoti ir ašutinę sodininko virvę – tiesiog apvyniokite ja kakliuką. Tą pačią virvę pririškite už dviejų butelio galų ir pakabinkite norimoje vietoje.


Shutterstock


Patarimas! Gražiau atrodys, jei iš karto padarysite keletą tokių butelių-vazonų ir sukursite iš jų kompoziciją. Butelius galima kabinti ir vertikaliai, pririšus virvele tik už kakliuko, tik svarbu, kad ji būtų pakankamai tvirta, kad išlaikytų vazoną su žemėmis ir augalu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis