Pynimas iš laikraščių: namelis katei

Ričardas Butnorius jau dvejus metus pina iš laikraščių. Ši aistra vyrą įtraukė netyčia. Per vieną televizijos laidą jis pamatė žmogų, kurio hobis – pynėjas iš laikraščių. „Mane suintrigavo, nes niekada anksčiau apie tai nesu girdėjęs. Radau daugybę informacijos internete ir dabar bandau pinti įvairius daiktus“, – apie savo hobį pasakoja Ričardas.

R.Butnorius pasidalijo patarimais, kaip nupinti namelį katei:

1. Laikraščio lapus supjaustome 6–7 centimetrų pločio juostelėmis;

2. Gaminame vyteles: ant 2 milimetrų virbalo sukame laikraščio juosteles. Tokiam nameliui reikia apie 400–500 vytelių (svarbu – iš vieno lapo pavyksta padaryti 6-7 vyteles). Vieną vytelę susukti užima penkiolika sekundžių, o visoms vytelėms, skirtoms namukui, susukti prireiks trijų–keturių valandų.

3. Toliau vyteles reikia supinti. Viena eilė turėtų būti 50 centimetrų ilgio, jai supinti reikia apie trijų–keturių vytelių. Pynimas vyksta paprastai – pirmiausiai pradedama nuo dugno, o po to pinama į viršų.

Viso namelio pynimas užtrunka 1–2 dienas, tai priklauso ir nuo įgudimo bei skiriamo laiko. Jei darote tai pirmą kartą, tikriausiai užtruksite dvi ar tris dienas. Vėliau įmanoma suspėti ir per vieną dieną.

4. Kitas etpas – dažymas ir lakavimas. Norint namelį paversti ryškiu ir stengiantis, kad jis kuo ilgiau būtų naudojamas ne tik praktiškai, bet turėtų ir estetinį vaizdą – svarbu suteikti jam spalvų ir nulakuoti. 

Namelis gali būti nupintas iš nedažytų vytelių. Pabaigus pinti nameliui galima suteikti spalvą laku, į kurį įpilta spalvoto statybinio pigmento.

Tačiau prieš pinant namelį, galima dažyti ir pačias vyteles. Jas taip pat galima dažyti spalvotu statybiniu pigmentu arba medvilniniais dažais, kiaušinių dažais, svogūnų lukštų nuoviru ar net burokėlių nuoviru. Pynėjas siūlo nevengti spalvų, nudažyti vyteles skirtingai, tuomet pats namelis taps įdomesnis.

Nudažius galima ir lakuoti. Naudojamas tik akrilinis (vandeninis) lakas, skirtas saunoms, kuris turi būti skiedžiamas vandeniu. Tokiu būdu galima dažyti net duonines – nebus juntamas joks kvapas. Išlakavus, palaukiame, kol namelis išdžius, o vytelės sukietės. Rekomenduojama lakuoti du kartus.

5. Namelyje galite įdėti pagalvėlę ar užtiesalų ir leisti juo mėgautis savo augintiniui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis