Pasidaryk pats: kaip įsirengti kokybišką terasą

Terasa – tai jungiamasis namo elementas su sodu ar kiemu. Tai ne tik praktinė, bet ir eksterjerą puošianti detalė, kuri neretai asocijuojasi su poilsiu ir maloniomis akimirkomis. Ji taip pat gali būti įrengta ir atokiau nuo namo, priklausomai nuo poreikio.

Terasą gali įrengti ir specialistai, tačiau skyrus laiko tai sugebėsite ir patys. „Pasidaryk pats“ arba  do it yourself  judėjimas populiarėja ir Lietuvoje, galima sakyti tampa nauju gyvenimo būdu. Žmonės tai daro ne tik taupymo sumetimais, bet ir siekdami daiktų originalumo, „rankų“ šilumos arba iš principo tiesiog nepirkti. „Pasidaryk pats“ – tai ir būdas atsipalaiduoti, išlaisvinti kūrybiškumą, pabūti su draugais ar šeima.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujų durų įstatymas
Alpinariumo įsirengimas: lengviausias būdas sodui suteikti naują veidą

Jei pasiryžote įsirengti terasą, tačiau nežinote nuo ko pradėti pateikiame pagrindinius žingsnius, kurie padės pasidaryti terasą pačiam:

1.  Pašalinti žolės apklotą (apytiksliai per kastuvo gylį);
2.  Pakloti geotekstilės plėvelę;
3.  Išgrįsti skalda iki reikiamo lygio (aukščio);
4.  Pakloti dideles šaligatvio tipo plyteles (reikiamais atstumais);
5.  Sudėti reguliuojamas kojas;
6.  Padėti lages (gulekšnius);
7.  Išlyginti aukščius;
8.  Pakloti ir galiausiai ištepti alyva lentas.

Laikytis pateikto eiliškumo būtina, kaip ir nepraleisti nė vieno iš išvardintų elementų. Taip pat ne mažiau svarbu yra ir tai iš kokios medienos terasa bus įrengta. Neretai manoma, kad terasai gali tikti bet kokia, net jau panaudota mediena. Deja, netinkamai parinkta mediena gali paversti vėjais visą darbą prieš tai, nes lentos išsikraipo, girgžda, pūna, atrodo neišvaizdžiai, tad reikia dažnai remontuoti. Vieną iš nekokybiškų pavyzdžių matome paveikslėlyje apačioje - lentos be tvirto pagrindo, todėl yra nelygios, jomis nepatogu vaikščioti, be to, drėgmė pūdo lentas iš apačios.

Nuotraukoje matyti, kad ir medžiagos parinktos netinkamos (minkšta mediena greitai dėvisi, yra neatspari drėgmei ir pradeda pūti jau po poros sezonų). Kokia mediena būtų tinkamiausia terasai? Įvertinus tai, kad jog ši namų erdvė nuolatos bus veikiama drėgmės, jai geriausiai tiktų termiškai apdorota mediena. Termiškai apdorota mediena yra visiškai stabili, ji nesitraukia ir nesiplečia, nesiriečia, neskyla ir nešerpetoja, kaip „gyvos“ medienos rūšys. Ji neturi sakų ir cukraus maišelių, todėl medienoje nesiveisia grybelis, ji nepelija ir nepūva. Tokia mediena yra daug kietesnė ir nekeičia savybių iki 20 m. Termiškai apdorotai medienai neturi įtakos atmosferos ir temperatūrų kaita, tad ji idealiai tinka mūsų nepastoviam klimatui ir tokioms vietoms kaip terasa.

Jei patys meistraujate, laukiame Jūsų nuotraukų ir idėjų adresu: manonamai@delfi.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis