Pasidaryk pats: kasetės formos stalas

Kaip pačiam pasidaryti stalą, kuris primintų kasetės formą pasakoja ManoNamai.lt skaitytojas Vytautas Svirskas.

Visų pirma idėja nėra mano, tiesiog radau internete pavyzdį ir sumaniau pasidaryti pats.

Viskas prasidėjo nuo to, kad sukūriau mini projektą, nusibraižiau brėžinius, pradėjau domėtis kokias medžiagas reikia įsigyti. 

Norėdamas sutaupyti ir, kad stalas būtų lengvesnis dariau jį tuščiavidurį. Medžiagos: keletas lapų faneros, tiek kad užtektų visiems sluoksniams. Fanera apie 150 Lt.

Stalas buvo suklijuotas iš 7 skirtinų sluoksnių faneros.

Ant faneros nusibraižydavau ką reikia išpjauti, tuomet išsipjaustydavau visus sluoksnius. Tuos faneros sluoksnius suklijavau. Visam suklijavimui užteko 0,5 kg lipalo, tai atsiėjo apie 10 Lt.

Pjausčiau su elektriniu siaurapjūkliu. Suklijavęs šonus dailinau su šlifuokliu. Kasetės šonus nuglaisčiau su medienos spalvos glaistu (6 Lt).

Stiklą išpjovė gana pigiai, kadangi radau žmogų, kuris tai sugeba. Stiklas su išpjovimu 60 Lt (stiklo storis 8 mm).

Kasetės viršų lakavau Pinotex keletą kartų. (Kaina 25 Lt už 1 litrą, bet sunaudojau tik pusę). Šonus, kasetės juostą ir pan. dažiau su dažais (ant glaisto). Spalvą padariau tokią pat, kad nesiskirtų nuo viršaus.

Nudažęs, stalą nulakavau apsauginiu bespalviu laku. Tai padarius beliko pritvirtinti kojas.

Kojas pagaminau iš juostinio metalo, jį nupirkau metalu prekiaujančiame prekybos centre. Kaina apie 40 Lt. Tuomet reikėjo, kad kojas išlenktų ir išgręžtų skyles pritvirtinimui. Susiradau įmonę, kuri tai padarė nemokamai. Pritvirtinau kojas ir štai - galutinis rezultatas:

Skaitytojo nuotraukos (panaudotos aukščiau)
Dovilės Balčiūnaitės nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis