Kaip suteikti naują gyvenimą panaudotiems vyno kamščiams

Ar žinojote, kad ir panaudotiems vyno kamščiams galima suteikti antrą gyvenimą, nes yra daugybė būdų, kaip juos galima pritaikyti buityje.

Greičiausiai, dar atsimenate laikus, kai vyno kamščiai buvo įkišami į aliuminio puodo dangčio ąselę, kad karštą verdančio puodo dangtį galima būtų nukelti be puodkėlės virtuvinio rankšluosčio. O kur šiais laikais galima pritaikyti panaudotus kamščius?

Shutterstock nuotr.

Corkforest.org pateikia patarimus, kaip taupant gamtos ir savo finansinius išteklius pasigaminti gražių namų dekoro elementų ir buityje pritaikomų daiktų, nes kamštis yra ne tik natūrali, bet vizualiai graži medžiaga.

Pietvakarinėje Europos dalyje ir šiaurės vakarinėje Afrikos dalyje auga visžaliai kamštiniai ąžuolai. Šie galingi medžiai užauga iki 20 metrų aukščio. Vertingiausia šio medžio dalis – žievė, iš kurios ir gaminami vyno butelių kamščiai. Medžio žievė atsinaujina kas 10–20 metų, o pats medis gyvena 150–250 metų. Nors dažniausiai ši medžiaga naudojama būtent butelių kamščių gamybai, ji plačiai naudojama ir statant bei įrengiant namus, gaminant avalynę ir papuošalus.

Interjero dekoras

Pats paprasčiausias būdas, kaip panaudoti vyno kamščius – suberkite juos į skaidraus stiklo vazą. Toks dekoras derės bet kokiame interjere.

Shutterstock nuotr.

Jei neturite ką veikti ilgais rudens vakarais, galite supjaustyti kamščius apytikriai centimetro storio skrituliukais ir jais apklijuoti dovanų dėžutes, vazas, žvakides, indus ir kitus interjero objektus. Viena iš kamštinės medžiagos savybių – ji gerai sulaiko šilumą, todėl visai verta paplušėti ir ja apklijuoti, pavyzdžiui, savo mėgstamą rytinės kavos puodelį.

Skelbimų lenta

Jei turite surinkę 50–60 kamščių, galite juos panaudoti ne tik dekoravimo, bet ir praktiniais tikslais. Išsirinkite tinkamo dydžio medinį rėmelį, tokio pat dydžio kartono lakštą ir PVA klijais arba karštų klijų pistoletu priklijuokite kamščius vieną prie kito.

Jei tiek daug kamščių neturite, galite juos perpjauti pusiau ir lygiu paviršiumi priklijuokite prie kartono. Atminkite – kamščiai turi būti vienodo dydžio, kad tarp jų nebūtų plyšių. Ant tokios dekoratyvinės kamštinės sienos galima prismeigti raštelį namiškiams, pirkinių sąrašą, valgiaraštį arba priminimą apie svarbų susitikimą ar renginį.

Shutterstock nuotr.

Saugus puodo padėklas

Jei norite pasigaminti karščiui atsparų virtuvinį puodo padėklą, jums nereikės išgerti 100 butelių vyno, užteks kelių vakarėlių laimikio.

Gamyba labai paprasta: supjaustykite kamščius 2 cm storio skrituliukais ir klijuokite šonais vieną prie kito, kol gausite norimą formą. Šis praktiškas namų dekoro elementas patikimai apsaugos virtuvės darbastalį ar valgomojo stalą nuo karštų keptuvių ar puodų paliktų dėmių.

Išlaisvinkite vaizduotę

Butelių kamščiai išsiskiria gražia spalva ir įdomia faktūra, tad jų pritaikymo būdų yra begalės, tereikia pasitelkti vaizduotę.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Naują gyvybę įpūsti kamščiams galima ne tik pritaikant juos namų dekorui ar praktiškai panaudojant virtuvėje. Iš jų galima gaminti auskarus, natūralius žaislus vaikams, dekoratyvines durų uždangas, vonios kilimėlius arba kamštyje sumaniai paslėpti USB atmintinę.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis