Skaitytojos patirtis: kaip kalėdiškai papuošti namą

„Šiemet švęsime pirmąsias Šv. Kalėdas naujai pastatytame name, tad šis metas – ypatingas. Puošiame namus kasmet, tačiau eksterjerą – pirmąsyk. Labai norime sukurti jaukią, šventinę nuotaiką, tad vienkemyje, kur mažai šviesos, šurmulio ir triukšmo, apšviestas namas suteikia jaukumo“, – apie sprendimą pasakojo ManoNamai.lt skaitytoja Aida.

Namo puošimui ruošėsi iš anksto

Idėja puošti namą jau buvo kilusi seniai, tad namo savininkai roges ruošė vasarą. Tai buvo racionalus sprendimas, nes girliandą pavyko įsigyti labai pigiai – šiuo metų laiku taip pasisekę nebūtų.

„Pirkome paprastas lemputes, ne LED, kadangi namą nupuošime ir jos gana trumpą laiką bus veikamos kritulių, temperatūros ir pan., tad daug investuoti neverta. Mano nuomone, verta tuomet, jei, pavyzdžiui, jas tvirtintum ant stogo kraigo ir paliktum visiems metams“, – savo patirtimi dalinosi Aida.

Ji pastebi, jog darbo buvo šiemet daugiau, nes vyras įgręžė į latakus skylutes ir padarė iš vielos kabliukus specialiai tam, kad girlianda būtų pritvirta tvirčiau.

Tarp gyventojų populiarėja LED girliandos

Pasak specialistų, vis daugiau gyventojų, rinkdamiesi kalėdines girliandas, pirmenybę teikia efektyvioms technologijoms. Tai leidžia taupyti elektros energiją ir mažinti išlaidas.

Naudojant LED girliandas elektros vartojimas, palyginti su įprastomis, sumažėja 75-80 procentų. Nors taupiosios lemputės kainuoja truputį daugiau, tačiau naudodamos mažiau elektros, jos yra efektyvesnės.

„Skatiname gyventojus domėtis racionaliu elektros energijos vartojimu ir atsisakyti neefektyvių apšvietimo technologijų. Racionaliau vartoti elektros energiją padeda ne tik taupiosios elektros lemputės, bet ir energiją tausojantys elektros prietaisai. Racionaliau vartodami elektrą, mes galime sumažinti savo elektros sąskaitas, kurios žiemos metu padidėja“, – sako LESTO Inovacijų skyriaus vadovas Virginijus Radziukynas.

Šviesos diodų (LED) kalėdinių girliandų pastaraisiais metais nuperkama vis daugiau – jos sudaro 90 proc. visų parduotų girliandų.

Pasak V. Radziukyno, jei, tarkime, vidutinis namų ūkis turi 2 kalėdines girliandas po 100 LED lempučių (10 W) ir jos veikia 30 dienų po 12 valandų, tai girliandos suvartos 7,2 kWh elektros energijos. Skaičiuojama, jog tokiu būdu elektros būtų suvartojama apie 30 kWh mažiau nei naudojant tradicines lemputes.

Palyginimui – suvartodamas vos 1 kWh elektros energijos, vartotojas 5 valandas gali naršyti internete ar iškepti pyragą. Arba A++ kategorijos šaldytuvui tiek elektros pakaktų beveik dviem mėnesiams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis