Pasidaryk pats: originali kepsninė – iš dujų baliono

Lauko kepsnių sezonas įsibėgėja ir mūsų skaitytojas Gintautas iš Anykščių rajono dalijasi patirtimi, kaip iš panaudoto tuščio automobilinio dujų baliono pasigaminti originalią ir praktišką kepsninę savo sodybai.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Anykščių rajone įrengtoje sodyboje dažnai laiką leidžiantis Gintautas pasakoja seniai norėjęs įgyvendinti idėją iš baliono pasigaminti originalią kepsninę. Jis pabrėžė, kad svarbu pirmiausia tinkamai išvalyti išnaudotą dujų balioną: atsukus dangtį reikia išleisti susikaupusias nuosėdas. Tuomet jau balioną pjaukite skersai perpus – tą galima padaryti ir pačiam, tik reikia turėti elektrinį kampinį šlifuoklį. Jei tokio įrankio neturite, jį galima nebrangiai išsinuomoti įrankių nuomos punktuose. 

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Vieną buvusio baliono dalį pritaikykite žarijoms kūrenti: kad būtų gera trauka, priekinėje ir galinėje dalyje išilgai sienelės padarykite po eilę skylučių, išdėliotų viena nuo kitos vienodais tarpais. Gintautas ant kepsninės kraštelio vienodais padarė nedideles įpjovas, į kurias galima įstatyti iešmus, kad šie nejudėtų. 

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Dangčiui pritvirtinti prie pagrindinės kepsninės dalies Gintautas pasirinko tvirtus masyvius metalinius vyrius – jie ne tik puikiai išlaiko sunkų metalinį viršų, bet ir suteikia kepsninei išraiškingumo. Dangčiui prilaikyti iš abiejų pusių pritvirtintos metalinės grandinės. Ant dangčio viršaus Gintautas pritvirtino dekoratyvią nužievintos medžio šakos rankeną. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Iš aliuminio profiliuočių vyras sukonstravo kepsninės stovą. Kad šį daiktą būtų patogiau naudoti, buvo pritaikyti ilgesni horizontalūs profiliuočiai, ant kurių iš abiejų kepsninės pusių sumontuotos medinės plokštumos daiktams, iešmams, įrankiams pasidėti. Vienas papildomas stalviršis sukonstruotas iš kepsninės priekio. Kaip tikina Gintautas, tokią originalią ir praktišką kepsninę nesunkiai gali sumeistrauti daugelis, tik svarbu iš pradžių bent galvoje susikurti projektą, gerai apgalvoti darbų eigą ir duoti valią fantazijai. O tuomet jau laikas kviesti svečius ragauti dūmu kvepiančių kepsnių.

Asmeninio archyvo nuotr.

Tekstas ir nuotraukos – Kristinos Pečiukonienės.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis