Pasidaryk pats: originalus vazonas, puoštas plytelių šukių mozaika

Jei parduotuvėje nerandate įperkamo ir jūsų skonį atitinkančio gėlių vazono, viena iš išeičių – pasigaminti jį patiems. Originaliai ir skoningai atrodo vazonas, apklijuotas plytelių šukėmis – jis atrodo tarsi puoštas mozaika. Tokį vazoną pasigaminti tikrai nėra sunku.

Jums prireiks:
Paprasto molinio gėlių vazono;
Sudaužytų ar skilusių keraminių plytelių;
Plaktuko;
Kempinės;
Plytelių klijų;
Guminių pirštinių;
Kibiro vandens;
Plytelių glaisto.

Visų pirma reikia suskaldyti plyteles. Geriausia tai daryti įdėjus plytelę tarp laikraščių ir daužant plaktuku. Jei iš pirmo karto nepavyko suskaldyti į norimo dydžio gabalus, procesą pakartokite.

Sausą molinį vazoną aptepkite reikiamu kiekiu klijų, kad per daug neblizgėtų. Klijais ištepkite tas vietas, kur norėsite klijuoti plytelių šukes. Klijus tepkite dalimis, ne visus iš karto, tada bus lengviau priklijuoti šukes, kol klijai neišdžiuvo. Plyteles klijuokite savo nuožiūra, palikdami tarpus. Palikite vazoną džiūti bent 24 valandoms, kad klijai visiškai sukietėtų, o plytelių šukės tvirtai laikytųsi.

Pasidaryk pats
Pasidaryk pats
Shutterstock nuotr.

Kitą dieną pagal nurodytas instrukcijas sumaišykite plytelių glaistą. Užsimaukite gumines pirštines ir rankomis aptepkite vazoną paruoštu glaistu. Tepkite kruopščiai, kad būtų užpildyti visi tarpai ir neliktų jokių tuštumų. Nebijokite ištepti plytelių, nes po to jos lengvai nusiplaus.

Pasidaryk pats
Pasidaryk pats
Shutterstock nuotr.

Įmerkite kempinę į švarų vandenį ir nuplaukite išteptas plyteles, retkarčiais išskalaudami kempinę. Kai baigsite, palikite vazoną džiūti 5-10 minučių, tada nublizginkite sausu skudurėliu, kad plytelės būtų ryškesnės ir labiau spindėtų.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis