Butai brangsta ir toliau

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų kovo mėnesio reikšmė išaugo 0,3%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 3,2% (2016 metų vasarį metinis augimas siekė 3,0%).

Teigiami butų kainų pokyčiai 2016 metų kovo mėnesį buvo užfiksuoti visuose šalies didmiesčiuose. Sostinėje užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 344 Eur (+4 Eur/m2). Per metus butų kainos Vilniuje augo 4,7%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, jos yra išaugusios 16,4% (+189 Eur/m2). Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje kovo mėnesį atitinkamai užfiksuotas 0,2%, 0,1%, 0,7% ir 0,4% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 950 Eur (+2 Eur/m2), 990 Eur/m2 (+1 Eur/m2), 571 Eur (+4 Eur/m2) ir 537 Eur/m2 (+2 Eur/m2).

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 4,7%, Kaune – 1,1%, Klaipėdoje – 1,5%, Šiauliuose – 2,2% ir Panevėžyje – 1,5%.

„Šalies didmiesčių būsto rinka šių metų pradžioje yra itin aktyvi. Rinkos gyvybingumą puikiai iliustruoja šiais metais užfiksuotas beveik penktadaliu didesnis butų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis, lyginant su praėjusių metų pradžios rezultatais.

Tuo metu 2016 metų kovą bendras penkių šalies didmiesčių butų kainų indeksas augo dvyliktą mėnesį iš eilės. Verta pastebėti, kad šių metų pradžioje fiksuojami ženklesni butų kainų pokyčiai ne tik tradiciškai aktyvioje šalies sostinėje, tačiau ir mažesniuose miestuose (Šiauliuose ir Panevėžyje). Gerėjanti ekonominė šalies situacija bei nemažėjantis būsto poreikis augina paklausą ir būsto kainas jau ne tik Vilniuje, bet ir visuose pagrindiniuose šalies regionuose“, - teigia Saulius Vagonis, įmonės Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis