Apsaugokite savo namus nuo gaisro

Kasmet dešimtys žmonių nukenčia nuo gaisrų. Daugeliu atvejų tokios nelaimės nebūtų įvykusios, jei tik žmonės būtų skyrę šiek tiek laiko planavimui ir laikęsi priešgaisrinės saugos. Štai keletas lengvų būdų, kurie padės apsaugoti jūsų namus ir šeimą nuo gaisro.

Šildymo sauga

Jei naudojate židinį, įsitikinkite, kad kaminas yra valomas bent kartą per metus, prieš arba po šildymo sezono. Kamino gaisras gali prasidėti nuo kamino viduje susikaupusio kreozoto.

Įsitikinkite, kad jūsų židinys turi dureles arba vientisą užtvarą nuo kibirkščių, žarijų išlaikymui židinyje. Įsitikinkite, kad jūsų naudojamų elektrinių šildytuvų laidai yra tvarkingi ir laikykite juos bent jau per metrą nuo baldų ir užuolaidų.

Dauguma gaisrų prasideda virtuvėje. Susitvarkykite viryklės paviršių ir paviršius aplink ją. Užtikrinkite, kad degūs popieriaus gaminiai (popieriniai rankšluosčiai, popierinės servetėlės) nebūtų laikomi šalia ugnies šaltinio, kur jie galėtų užsidegti.

Elektrinių prietaisų sauga

Naudokite tik kokybiškus ilgintuvus ir visada apžiūrėkite ar jų izoliacija nėra sutrūkusi, prieš jungdami juos į elektros tinklą.

Niekada netieskite ilgintuvo po kilimu arba vietoje, kur žmonės ant jo vaikščios. Nuo to gali nusidėvėti izoliacija atidengdama laidus ir sukelti trumpą jungimą, kuris gali sukelti gaisrą.

Neperkraukite elektros tinklų. Žmonės dažnai sujungia kelis prietaisus į vieną lizdą, o tai, gali perkrauti elektros tinklą, nuo ko prasideda kaitra instaliacijoje ir tai gali sukelti gaisrą sienos viduje.

Dūmų signalizacijos gelbėja gyvybes, suteikdamos ankstyvą įspėjimą apie gaisrą. Nors namuose, tai nėra privaloma, tai padaryti būtų tiesiog protinga. Reguliariai tikrinkite savo dūmų detektorius.

Dauguma žmonių keičia baterijas dūmų detektoriuose kas pusę metų (kai laikas keičiamas iš žiemos į vasaros laiką), bet dūmų detektorius bet kada yra lengva patikrinti - tereikia paspausti mygtuką arba įrenginio centrą.

Žinokite kaip greitai išbėgti iš namų

Jei turite antrą išėjimą iš namų, pasirūpinkite, kad jis būtų neužtvertas, jei jis rakinamas - kad visi namiškiai žinotų, kaip ji atrakinti. Niekada neužkraukite laiptų - nors galbūt ir patogu turėti papildomos ervės sandėliavimui, laiptai yra bene prasčiausia vieta, kur galite palikti savo daiktus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis