Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

1. Prisvilusiems indams. Jeigu ruošiant maistą pridegė puodas ar keptuvė, neskubėkite indų išmesti. Prisvilusio indo dugną pabarstykite druska, palikite kelioms valandoms ir tuomet iššveiskite su kempinėle. Druska padės pašalinti degėsius.


2. Virdulio valymui. Įpilkite į virdulį vandens, įberkite tris šaukštus druskos ir palaukite, kol užvirs. Paskui praplaukite virdulį švariu vandeniu. Tokiu pačiu būdu galite valyti ir kavinukus.


3. Kilimų valymui. Jei ant kilimo atsirado purvo dėmių, lygiomis dalimis sumaišykite druską, actą ir borakso tirpalą,. Gautą mišinį užpilkite ant dėmės ir plaukite, kol išdžius, tuomet išvalykite švariu skuduru.


4. Židinio valymui. Į liepsnojantį židinį įberkite kelias saujas druskos. Tai padės apsaugoti nuo suodžių ne tik patį židinį, bet ir vidinę kamino pusę.


5. Pelėsio naikinimui. Lygiomis dalimis sumaišykite druską ir citrinos sultis. Šiuo mišiniu valykite apipelijusias zonas. Tik negailėkite skysčio. Palikite džiūti, vėliau nušveiskite šlapia kempine ir nusausinkite.


Shutterstock


6. Orkaitės valymui. Druskos mišinys yra viena geriausių priemonių valanti orkaitę. Lygiomis dalimis sumaišykite druską, actą ir sodą. Gauta mase ištepkite orkaitę, šiek tiek palaukite ir valykite drėgna kempine. Druska puikiai pašalina išvarvėjusius ir prisvilusius riebalus.


7. Šaldytuvo valymui. Norėdami išvalyti šaldytuvą ir jame esantį nemalonų kvapą, naudokite sodos ir druskos mišinį. Lygiomis dalimis sumaišykite šiuos ingredientus ir gauta mase iššveiskite šaldytuvą.


8. Vamzdžių valymui. Sūrus vanduo puikiai padeda palaikyti švarą vamzdžiuose bei neleidžia jiems užsikimšti. Karštame vandenyje ištirpinkite kelis šaukštus druskos (1 l vandens reikės 2-3 šaukštų druskos) ir supilkite viską į kriauklę.


9. Užsikimšusių vamzdžių valymui. Sumaišykite pusę stiklinės druskos, pusę stiklinės sodos ir ketvirtadalį stiklinės citrinos rūgšties. Gautą druskos tirpalą supilkite į kriauklę. Užvirinkite maždaug litrą vandens ir taip pat supilkite į kriauklę. Palikite kelioms valandoms.


10. Nerūdijančio plieno valymui. Sumaišykite šiek druskos su citrinos sultimis, suvilgykite kempinėlę ir atsargiai nuvalykite plieninius paviršius, gerai nuskalaukite švariu vandeniu ir nusausinkite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis