Šilumos siurbliai oras-oras: kodėl verta juos rinktis?

Šiais laikais turime galimybę rinktis iš daugybės skirtingų technologijų ir įrenginių – jų netrūksta net ir tuomet, kai reikia pasirūpinti namų šiluma. Šiam tikslui vis dažniau pasirenkami šilumos siurbliai oras-oras, kurie gali pasiūlyti ne vieną solidų privalumą. Jeigu iki šiol nebuvote susipažinę su tokia sistema, siūlome tai padaryti dabar.

Funkcionalumas


Įprastai iš šildymui skirtų įrenginių tikimės malonios patalpų temperatūros šaltuoju sezonu, tačiau šilumos siurbliai ne mažiau naudingi yra ir vasarą. Jie gali veikti kaip kondicionieriai, tad karštomis dienomis namuose galima mėgautis gaivinančiu oru. Šiuo atžvilgiu jie yra pranašesni už kitus šilumos šaltinius, kurie dažniausiai gali pasiūlyti tik šildymo funkciją. Reikėtų paminėti ir tai, jog šilumos siurbliai oras-oras gali būti pasitelkiami tiek pagrindiniam, tiek papildomam šildymui. Be to, juos galima pritaikyti tiek mažesniuose, tiek didesniuose, individualiuose ar daugiabučiuose namuose. Akivaizdu, kad šiai sistemai netrūksta nei universalumo, nei funkcionalumo.


Ekonomiškumas


Tai – kone svarbiausias privalumas, lemiantis šio tipo šilumos siurblių populiarumą. Tokie įrenginiai gali pasiūlyti aukštą šilumos išgavimo koeficientą, tad automatiškai prireikia mažesnių sąnaudų nei, pavyzdžiui, naudojant malkinį ar dujinį katilą. Be to, Jums nereikia rūpintis papildomomis kuro atsargomis: šiuo atveju pagrindinis šilumos šaltinis bus lauko oras, kuris yra nemokamas ir atsinaujinantis. Didelė tikimybė, kad pasitelkus tokią sistemą, pavyks ženkliai sumažinti sąskaitas už šildymą. Tačiau turėkite omenyje, kad šildymo efektyvumas priklausys ir nuo patalpų sandarumo – labiausiai šie privalumai atsiskleidžia naujesnės statybos, aukštesnės energetinės klasės namuose.


Paprastas įrengimas


Tokia sistema susideda iš dviejų dalių: viena iš jų yra tvirtinama lauke, o kita – patalpose. Dėl to montavimo darbai tikrai nėra sudėtingi – ypač tuomet, jeigu juos lyginsime su kitais šildymui skirtais įrenginiais. Viduje naudojama šilumos siurblio dalis yra pakankamai nedidelė, o kadangi gamintojai siūlo keletą skirtingų atspalvių, jos kambaryje galima ir visiškai nepastebėti. Tuo labiau, kad šie prietaisai veikia ganėtinai tyliai.


Nekils problemų net ir tuomet, jeigu juos norėsite suderinti su kitomis šildymo sistemomis, pavyzdžiui, dujiniu ar kieto kuro katilu. Taip pat galimos kombinacijos su krosnelėmis – spauskite čia, jeigu norite jas apžiūrėti. Tokie šildymo įrenginių deriniai dažniausiai reikalingi tuomet, kai patalpos yra didelės ir nesandarios.


Geresnė oro kokybė


Cirkuliuojantis oras tokiuose įrenginiuose dažnai yra prafiltruojamas: iš jo išvalomi įvairūs alergenai, tokie kaip dulkių erkutės ar žiedadulkės, o taip pat ženkliai sumažėja pelėsio atsiradimo tikimybė. Oras dėl to tampa kur švaresnis ir kokybiškesnis – taip ženkliai pagerėja ir mūsų gyvenimo kokybė. Šis aspektas turėtų būti aktualus tiems, kurie turi mažesnių vaikų, kenčia nuo alergijų ar serga įvairiomis kvėpavimo takų ligomis. Tačiau vienokią ar kitokią naudą turėtų pajausti kiekvienas iš mūsų.


Patogus valdymas


Daugelis tokių šilumos siurblių yra aprūpinti nuotolinio valdymo pulteliais, tad jų naudojimas nekelia jokių papildomų rūpesčių. Jų nereikės užkrauti, valyti ar atlikti kitų panašių darbų, kurie yra būdingi naudojant kieto kuro katilus. Be to, kai kurie šilumos siurbliai oras-oras netgi palaiko WiFi ryšį: tokius modelius su planšete ar išmaniuoju telefonu galima valdyti iš bet kurios vietos. Šiuo atžvilgiu sunku surasti tokiai sistemai konkurentų.


Akivaizdu, kad tokie įrenginiai nestokoja privalumų – jei ieškote prietaisų, kurie ne tik užtikrintų malonią šilumą, bet ir padėtų sutaupyti, tikrai verta apsvarstyti jų kandidatūrą. El. parduotuvėje Pigu.lt šilumos siurbliai oras-oras nustebins plačia pasirinkimo įvairove: čia tikrai turėsite iš ko pasirinkti.

Užsakymo nr.: PT_83381

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis