10 priemonių, su kuriomis galima skalbti, o jūs to nė neįsivaizdavote

Manote, galima skalbti tik su skalbimo milteliais? Toli gražu! Tam galite pasitelkti ir aspiriną, ir druską bei kitas priemones, apie kurias net negalvojote.

1 paslaptis – aspirinas

Norite, kad balta palaidinė po skalbimo būtų baltutėlė? Pasinaudokite šiuo paprastu patarimu – į miltelių skyrių skalbimo mašinoje įmeskite aspirino tabletę ir tai padės išsaugoti baltumą.


2 paslaptis – druska

Ši paslaptis – tamsiems drabužiams. Kad tamsūs drabužiai nenubluktų, skalaujant įberkite nedidelį puodelį druskos.


3 paslaptis – dezinfekuojamoji priemonė rankoms

Jei turite vaikų mokyklinukų, ant drabužių tikriausiai būna rašalo dėmių. Pasinaudokite amerikiečių namų šeimininkių paslaptimi. Jos pataria prieš skalbimą užpilti ant dėmių dezinfekuojamojo rankų skysčio, palaikyti 10 minučių, paplauti karštu vandeniu, o paskui skalbti drabužius įprastais skalbimo milteliais.


4 paslaptis – citrina

Net naudojant geriausios kokybės dezodorantą nėra garantijos, kad ant drabužių neliks prakaito dėmių. Ypač sunku jas išvalyti ant trikotažo gaminių ar baltų palaidinių. Sumaišykite citrinos sultis su vandeniu lygiomis dalimis. Švaria kempinėle šiuo skysčiu patrinkite dėmes, o paskui skalbkite įprastai.


5 paslaptis – folija

Aliuminio folija gali praversti džiovinant drabužius skalbimo mašinoje. Padarykite iš folijos nedidelį rutuliuką (maždaug teniso kamuoliuko dydžio) ir įdėkite rutuliuką į vidų džiovinant. Tai sutrumpins džiovinimo laiką, suminkštins audinius, be to, folija mažina statinę audinių įtampą.


6 paslaptis – sausas rankšluostis

Dar viena paslaptis apie drabužių džiovinimą. Jums reikės švaraus, sauso, minkšto rankšluosčio. Pirmoms 15-ai minučių, paskui rankšluostį išimkite. Šis triukas sutrumpins džiovinimo laiką.


7 paslaptis – pipirai

Tegu spalvoti drabužiai išlieka ryškių spalvų. Skalbiant įberkite šaukštelį maltų juodųjų pipirų, ši gudrybė išsaugos spalvas, be to, drabužiai nenusidažys.


8 paslaptis – skalbimas rankomis vietoje cheminio valymo

Net jei rekomenduojama drabužius valyti cheminiu būdu, jį gali pakeisti skalbimas rankomis. Išimtis – oda ir aksomas. Šilką ir vilną skalbti galima, bet tik rankomis ir šiltame vandenyje.


9 paslaptis – viskozės geriau neskalbti

Ši medžiaga linkusi trauktis. Net jei etiketėje parašyta, kad galima skalbti skalbimo mašina, geriau to nedaryti ir teikti pirmenybę sausam valymui.


10 paslaptis – neišmeskite matavimo stiklinaitės

Ji reikalinga net labai patyrusioms šeimininkėms. Visada atmatuokite tikslų kiekį skalbimo miltelių. Nepatariama perdozuoti. Nuo per didelio kiekio miltelių audiniai sukietėja, be to, greičiau susidėvi skalbimo mašina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis