Ar tikrai elektriniai dantų šepetėliai valo geriau nei rankiniai?

Visiems besirūpinantiems dantų ir burnos ertmės švara bei sveikata gali kilti klausimas – ar elektrinis dantų šepetėlis tikrai geresnis už rankinį? Reklamose nuolat matome teiginius, kurie skatina įsigyti už įprastus dantų šepetėlius daug brangesnius įrenginius, tačiau įpratus dantis valytis su rankiniu dantų šepetėliu gali kilti abejonių, ar tikrai verta investuoti. Elektriniai dantų šepetėliai yra gana brangus pirkinys, tad reikia tinkamai išanalizuoti jų privalumus bei trūkumus, ir išsirinkti sau tinkamiausią įrenginį. Elektrinis dantų šepetėlis
Elektrinis dantų šepetėlis
1a.lt nuotraukaKą teigia ekspertai?


Ekspertų teigimu, elektrinis dantų šepetėlis yra geresnis už rankinį dėl vienos pagrindinės priežasties – jis sukuria judesius, kurių ranka negali atkartoti. Dantis rekomenduojama valytis bent 2 minutes ir koncentruotis tik į dantų valymą, kad judesių kokybė nesuprastėtų ir vienodai išvalytumėte visas dantų zonas, tačiau skubant ar ką tik pabudus tą padaryti dažnam sudėtinga – šią informaciją įrodo ilgos eilės pas odontologus ir dažnas dantų kariesas. Tai priežastis, kodėl elektrinis dantų šepetėlis rekomenduojamas labiau už įprastus rankinius – per tą patį laiką galite pašalinti iki 100% daugiau bakterijų.  Dantis valantis įprastu rankiniu dantų šepetėliu neretai skubėdami sutrumpiname valymosi laiką. Elektriniai dantų šepetėliai paprastai turi įmontuotą laikmatį, kuris padeda išlaikyti drausmę. Pavyzdžiui, Oral B elektrinis dantų šepetėlis kas 30 sekundžių praneša, kad laikas keisti valymo zoną – taip visas dvi minutes tolygiai išdalinsite skirtingiems žandikauliams ir abiems jų pusėms, tad neliks neišvalytų ar netinkamai išvalytų dantų, kurie ilgainiui pasidengs akmenimis ar net kariesu. Elektrinis dantų šepetėlis
Elektrinis dantų šepetėlis
1a.lt nuotraukaElektrinių dantų šepetėlių tipai


Elektriniai dantų šepetėliai būna kelių tipų:


  • Elektrinis dantų šepetėlis su besisukančia galvute. Šis dantų šepetėlis labiau sukimba su dantimis – sukamieji judesiai pašalina net įsisenėjusius nešvarumus. Tokio tipo dantų šepetėlius dažnai pamatysite pas odontologus – dėl jų galios ir didelio apsukų skaičiaus rezultatai matomi iš karto. 


  • Ultragarsinis dantų šepetėlis. Ultragarsiniai dantų šepetėliai yra idealus pasirinkimas turintiems jautresnes dantenas – jie veikia ultragarso ir pulsavimo, šlavimo judesių pagalba. Besisukanti galvutė gali būti per šiurkšti jautresnes dantenas turintiems asmenims, o alternatyvūs būdai užtikrina dantenų saugumą. Ultragarso ir švelniai judančių šerelių pagalba pasiekiamos net sunkiai pasiekiamos dantų vagelės ir tarpdančiai – naudojant šio tipo elektrinį dantų šepetėlį tikrai pastebėsite, kad valantis tarpdančius pašalinsite gerokai mažiau nešvarumų. 


Elektrinis dantų šepetėlis gali turėti 2D arba 3D technologiją:


  • 2D – slankiojimas ir sukimasis. 
  • 3D – slankiojimas, sukimasis ir pulsavimas. Žinoma, kuo daugiau skirtingų judesių atlieka dantų šepetėlis, tuo efektyviau užtikrinama burnos higiena. Geriausias elektrinis dantų šepetėlis bus tas, kurį naudosite sąžiningai ir pagal paskirtį, papildomos funkcijos tik palengvina geros burnos higienos užtikrinimą.  Kalbant apie naudingas ir tikrai naudojamas funkcijas, kurias turi elektrinis dantų šepetėlis, verta paminėti dantų skenavimo bei valymo kokybės analizavimo funkciją. Tai reiškia, kad valantis dantis prietaisas automatiškai skenuoja jūsų dantis ir siunčia šią informaciją į programėlę telefone – po dantų valymo turėsite išsamią informaciją apie burnos švarą, valymo kokybę, pamatysite, kurias dantų zonas esate linkę praleisti ar išvalyti nepakankamai. Atsižvelgę į šią informaciją galėsite skirti daugiau dėmesio šioms zonoms taip pagerindami burnos ir dantų sveikatą. Naujasis Philips elektrinis dantų šepetėlis garsėja šios funkcijos ištobulinimu ir nesudėtingu naudojimu – tą padarys ir vaikai, ir suaugę, ir vyresnio amžiaus žmonės.Elektrinis dantų šepetėlis
Elektrinis dantų šepetėlis
1a.lt nuotraukaElektrinis dantų šepetėlis vaikams


Elektrinis dantų šepetėlis vaikui yra dažniausiai odontologų rekomenduojamas kaip būdas užtikrinti vaikų burnos ertmės švarą ir sveikatą. Šie šepetėliai nepriekaištingai veikia dėl šių priežasčių:


  • Dailus dizainas. Vaikams svarbu, kad kasdien naudojami daiktai būtų gražūs, žaismingi ir malonūs naudoti. Įprasti rankiniai dantų šepetėliai dažnai pabosta, o elektrinis dantų šepetėlis gali kelti smalsumą ir norą juo naudotis kasdien.


  • 2 minutes valytis skatinanti funkcija. Vaikiškas elektrinis dantų šepetėlis dažniausiai turi išskirtinę dviejų minučių funkciją – jis ne tik suvibruoja kas 30 sekundžių, bet ir visas dvi minutes leidžia žaismingą muziką, kurios pabaiga reiškia puikiai išvalytus dantis. 


  • Nėra monotoniško mechaninio darbo. Valantis dantis su rankiniu dantų šepetėliu reikia dvi minutes atlikti 45 laipsnių dantų šlavimo judesius, kuriuos kokybiškai sunku atlikti net suaugusiems, tad mažiesiems tai itin didelis iššūkis. Besisukantis ar ultragarsinis dantų šepetėlis valymo judesius atlieka už jo naudotoją, tad belieka priglausti šepetėlį prie dantų ir užtikrinti, kad kiekvienas dantis turėjo pakankamą kontaktą su šepetėliu. Elektrinis dantų šepetėlis
Elektrinis dantų šepetėlis
1a.lt nuotrauka
Elektrinis dantų šepetėlis – tai investicija į burnos higieną ir sveikatą. Daugelis ligų prasideda būtent burnoje – užkratai, bakterijos plinta visame organizme, tad dantų higiena svarbi ne tik karieso ar prasto burnos kvapo prevencijai. Elektrinis dantų šepetėlis ilgainiui atsiperka – nebereikia taip dažnai lankytis pas odontologus ir brangiai mokėti už dantų taisymą. Užsukite į internetinę parduotuvę 1a.lt ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį elektrinį dantų šepetėlį!


Užsakymo nr.: PT_81005

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis