Kas naujo vonios kambaryje?

Šviežias interjero tendencijų gūsis pūstelėjo iš kovą Frankfurte vykusios „ISH“ parodos, kurioje pristatytos vonios kambario naujovės. Įkvepiančiomis idėjomis ir praktiniais patarimais dalijasi istorinės, šiemet 275-uosius metus skaičiuojančios „VILLEROY & BOCH“ kompanijos atstovai.

GAMTOS AURA


Neišsemiama meno, dizaino, interjero kūrinių inspiracija – gamta. Šiuo metu ji ypač aktuali dėl ramybės, harmonijos poreikio kasdieniame šiuolaikinės asmenybės gyvenime. Naujoji „Villeroy & Boch“ kolekcija „Antao“ ISH parodoje Frankfurte sulaukė itin daug dėmesio: it magnetas traukė gamtos pojūtį vonios kambaryje sukuriantys estetiniai bei technologiniai sprendimai. „Ši kolekcija atliepia aktualų poreikį kurti objektus bei erdves su gamtos aura, raminančius, padedančius atgauti pusiausvyrą, suteikiančius energijos. Natūralios tekstūros keraminiai, akmens, prabangios medienos paviršiai, aiškus, ramus dizainas sukuria gamtos potyrius vonios interjere“, – sako vokiečių dizaino dueto „Kaschkasch“ atstovai Florianas Kallusas ir Sebastianas Schneideris.Kas naujo vonios kambaryje?
Kas naujo vonios kambaryje?
„Villeroy & Boch“ nuotr.ASIMETRIJOS EFEKTAS


„Antao“ kolekcijos leitmotyvu tapo gamtos įkvėpta asimetriška rasos lašo forma. Ji varijuoja vonios praustuvų, laisvai pastatomų vonių, veidrodžių, maišytuvų dizaine. „Proporcingi išdėstymai, standartinių formų pasikartojimai laikui bėgant gali tapti nuobodūs ir monotoniški. Tuo tarpu asimetriniai sprendimai interjerui suteikia netikėtumo, originalumo, kelia susidomėjimą. Be to, griežtas, simetriškas dizainas atrodo formaliau, o nesimetriniai akcentai erdvei suteikia laisvumo, ji tampa ne tokia įpareigojanti, jaukesnė – artima gamtai, kurioje jaučiamasi natūraliau“, – įžvalgomis dalijasi „Villeroy & Boch“ atstovas Lietuvoje Valdas Povilauskas. Pasak eksperto, asimetriniai elementai yra paveikus būdas atkreipti dėmesį į patalpos dizaino ypatybes. Asimetriškas produktas gali tapti akcentu, apie kurį formuojama interjero dizaino visuma. „Pavyzdžiui, „Antao“ lašo formos praustuvas ar veidrodis vonios kambario centre gali būti pagrindiniu elementu. O galbūt tobulai simetriškame, griežtame interjere tiktų įkurdinti laisvai pastatomą nestandartinės formos „Antao“ vonią...“ – idėjomis dalijasi V. Povilauskas.


JAPANDI IR WABI-SABI


„Villeroy & Boch“ atstovas akcentuoja „Antao“ kolekcijos sąsajas su sparčiai populiarėjančia japandi estetika. Tai – skandinaviško minimalizmo ir modernaus japoniško stiliaus samplaika, sujungianti asketišką paprastumą ir gamtos inspiracijas. „Japandi stilistikoje daug dėmesio skiriama švarioms linijoms, neutraliai spalvų paletei bei tvarumui – taip sukuriamos ramios ir jaukios gyvenamosios erdvės, kuriose norisi būti. „Antao“ linijoje aktualūs minėti japandi komponentai: aiškumas, paprastumas, natūralios medžiagos“, – sako V. Povilauskas. Pašnekovas primena ir japonų wabisabi filosofiją, apimančią gyvenimo būdą, giliai įsišaknijusį gamtoje, ieškant grožio natūraliame netobulume: „Kadangi pagrindine „Antao“ idėja tapo rasos lašo forma, nugludinti akmens paviršiai, aštrių kampų eliminavimas, asimetrija, t. y. formos, tarsi gimusios iš gamtos, netobulo tobulumo pojūtį dabar galima sukurti vonios kambaryje. Ši kolekcija užpildė nišą: higienos produktų rinkoje trūko japandi stiliui artimų elementų, tad dabar bus galima susikurti ir vonios erdvę, savo formomis, spalvomis, paviršiais bei nuotaika derančią prie kitų patalpų dizaino“, – dalijasi V. Povilauskas.


TVARŪS SPRENDIMAI


Tvarumas – bene aktualiausia socialinė visuomeninė tendencija, neatsiejama nuo vis labiau vertinamo ryšio su gamta. Įsirengiant vonios kambarį pravartu atkreipti dėmesį į produktų ergonominius ir technologinius parametrus, tokius kaip „Villeroy & Boch“ efektyvesnis, vandenį taupantis WC nuleidimas „Twist Flush“; maišytuvai, naudojantys mažiau vandens su „Aqua Smart“ ir „Air Plus“ technologijomis ar nedaug chemijos priežiūrai bei valymui reikalaujanti specialaus padengimo keramika „Ceramic Plus“.Kas naujo vonios kambaryje?
Kas naujo vonios kambaryje?
„Villeroy & Boch“ nuotr.O štai „Antao“ kolekcijos pažiba – laisvai stovinti vonia, pagaminta iš itin patvarios ir ilgaamžės „Villeroy & Boch“ patentuotos medžiagos Quaryl® su 60 % kvarco, ne tik maloniai juntama kūnu, bet ir ilgiau palaikanti vandens temperatūrą. Ne mažiau svarbus ir natūralių, ilgaamžių medžiagų pasirinkimas. „Antao“ baldai iš ąžuolo, riešutmedžio masyvo su akmens stalviršiais interjerui suteikia autentiškų faktūrų bei tekstūrų, gražiai dera su tolygiais keramikos paviršiais.


ATMOSFERINĖS SPALVOS


„Anksčiau vyravo balta keramika, o dabar populiarėja ir kitokie spalviniai sprendimai. Be rinkoje jau paplitusių juodos ar pilkos keramikos gaminių, siūlomi žalsvi, kreminiai, kiti gamtos įkvėpti atspalviai, padedantys kurti išskirtinį patalpos dizainą“, – sako V. Povilauskas. Verta atkreipti dėmesį į prigesintus, netiesmukus, tarsi ūkanotus, gamtos kaitos įkvėptus spalvų pustonius, kurie visu grožiu atsiskleidžia matiniuose keramikos paviršiuose: migdolinė rusva, ryto šviesos apgaubtas žalios atspalvis, o gal visgi juoda ar klasikinė balta?.. V. Povilauskas tikina, jog matinius paviršius ne tik malonu liesti, bet ir (dėl specialaus „Ceramic Plus“ padengimo) itin paprasta prižiūrėti bei valyti. Su naujuoju keramikos koloritu puikiai derės akmens pilkos, lapo žalumos, vidurnakčio mėlynos ar natūralios medienos atspalvių vonios kambario baldai.Kas naujo vonios kambaryje?
Kas naujo vonios kambaryje?
„Villeroy & Boch“ nuotr.
SFERINĖ ŠVIESA


Šiuolaikiniame vonios kambaryje sunkiai apsieisime su vienu šviesos šaltiniu. Apšvietimo sprendimai tapo daugiafunkciai, integruoti į kitus interjero elementus bei jungiami prie išmanaus namo sistemų. „Pirmiausia galvojama apie praktinius aspektus – apšvietimas baldų stalčiuose padeda geriau matyti viduje esantį turinį nejungiant pagrindinės šviesos, o foninis baldo apšvietimas gali pasitarnauti kaip naktinis ar akcentinis, sukuriantis norimą nuotaiką patalpoje ir išryškinantis plytelių bei sienos faktūrą. Sensoriniai veidrodžių valdymo jungikliai, galimybė keisti spalvinę šviesos temperatūrą – aktuali, vis dažniau projektuose naudojama funkcija“, – komentuoja V. Povilauskas. – Pavyzdžiui, ryte pasirenkama šaltesnė veidrodžio apšvietimo spalva greičiau pažadins ir leis atlikti vonios, kosmetines procedūras natūralesnėje šviesoje, o vakare, kai norisi jaukumo, atsipalaiduoti bei psichologiškai pailsėti, padės šilto atspalvio apšvietimas, primenantis vakarinę saulėlydžio šviesą.“Kas naujo vonios kambaryje? Kas naujo vonios kambaryje? „Villeroy & Boch“ nuotr.
Kas naujo vonios kambaryje? Kas naujo vonios kambaryje? „Villeroy & Boch“ nuotr.
„Villeroy & Boch“ nuotr.
„Villeroy & Boch“ vonios keramikos gaminių ieškokite salonuose CELSIS, IRIS, KOMFORTAS, MURESTA, SANISTAL, TAVYDAS, VALBRA ir kt. Taip pat elektroninėse parduotuvėse ir www.villeroy-boch.euUžsakymo nr.: PT_80541

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis