Visuomet tvarkingi virtuvės stalviršiai? 3 sumanūs sprendimai

Virtuvės stalviršiai – bene dažniausiai naudojama ir viena esminių virtuvės detalių. Bėda ta, kad čia neretai trūksta tvarkos, stalviršiai greitai apkraunami įvairiais daiktais ir produktais. Žinoma, prekinė paties paviršiaus išvaizda priklauso ne tik nuo naudojimo subtilybių ar dažnumo, bet ir nuo tam tikrų sprendimų įrengiant namus. Ieškote efektyvių sprendimų, kaip išlaikyti stilingą ir praktišką virtuvės zoną, net kai joje nuolat vyksta veiksmas? Štai 3 patarimai, kurie pravers tiems, kurie dar tik galvoja apie savo svajonių virtuvę ar tiems, kurie svarsto ją atnaujinti.

Ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs virtuvės baldai


Norint, kad virtuvės stalviršiai būtų tvarkingi, svarbu išsirinkti funkcionalius baldus – pavyzdžiui, investuoti į talpias spinteles, virtuvės spintas. Stalviršiai dažnai apkraunami įvairiais daiktais nebūtinai dėl įpročių – jiems paprasčiausiai nėra vietos. Dabar itin madinga interjero dizaino įkvėpimo platformose matyti minimalistinio stiliaus virtuvės nuotraukas – kelios virtuvinės spintelės ir atviros lentynos, vienas dailus keramikos dubuo ir dailios taurės. Ar realybėje įmanoma tai išlaikyti? Interjero dizaineriai primena, kad reikėtų įvertinti savo poreikius, gyventojų skaičių. Minėtosios virtuvės įvaizdį paprasta išlaikyti tiems:


  • kurie gyvena vieni;


  • nuomoja stilingas patalpas.Tačiau kitu atveju, jeigu turite pakankamai daiktų, mėgstate apsipirkti kelioms dienoms į priekį, ir gyvenate ne vieni – kur kas geresnį vaizdą sukurti padės talpūs ir individualius poreikius atitinkantys virtuviniai komplektai gali padėti išvengti tokios problemos. Mažiau baldų galbūt leis sukurti minimalistinės virtuvės įspūdį, bet ar padės jį išlaikyti? Vargu. Šiandien tokie talpūs ir stilingi baldai nebūtinai turi būti brangūs.Ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs virtuvės baldai
Ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs virtuvės baldai
Pexels Ron LachBeje, dar šiek tiek sugrįžkime prie įpročių. Tvarkos virtuvėje entuziastams vienas esminių patarimų – visi nenaudojami produktai, virtuvės įranga ir įrankiai turėtų būti laikomi stalčiuose ar spintelėse. Tai padės išlaikyti visuomet tvarkingus ir neapkrautus stalviršius.


Apie stalviršių spalvos ir medžiagų pasirinkimą


Rinkdamiesi spalvas virtuvės erdvei, neretai susikoncentruojame į bendrą namų stilistiką ir renkamės tai, kas atrodo gražiai. Vis dėlto, kai kalbame apie stalviršius, reikėtų susikoncentruoti į kiek kitus dalykus. Tam, kad stalviršiai būtų atsparesni nešvarumams, renkantis svarbu atkreipti dėmesį į:


  • spalvą;
  • medžiagą;
  • priežiūros ypatumus.


Pavyzdžiui, pilkos granito spalvos stalviršiai, dengti laminatu, puikiai „paslepia“ nešvarumus ir yra lengvai valomi. Be to, jie pakankamai atsparūs įbrėžimams. Todėl palaikyti tokių stalviršių švarą pakankamai lengva. Žinoma, beveik bet kuris kruopščiai prižiūrimas stalviršis gali atrodyti gerai ir būti ilgaamžis. Jeigu renkatės specifinės medžiagos stalviršį, pavyzdžiui, lietos akmens masės, pasidomėkite jų specifinio paviršiaus priežiūros ypatumais. Netinkamai parinktos priemonės ir aštrios kempinėlės gali palikti įbrėžimus, o subraižytas stalviršis kaip mat sukuria netvarkos pojūtį.


Kiti sumanūs sprendimai, kurie leis išvengti daiktų „triukšmo“ ir palaikyti švarą


Yra išties daug būdų, kurie leidžia sumaniai sandėliuoti daiktus ir net suteikia virtuvės erdvėms papildomo žavesio. Visų pirma, rinkdamiesi virtuvės baldus ar priedus, pagalvokite apie atviras lentynas, jei yra vietos – virtuvės spintas, baro staliukus ir kitas detales. Atviros lentynos puikiai tinka prieskonių laikymui, receptų knygoms ir išskirtiniams indams laikyti.Kiti sumanūs sprendimai, kurie leis išvengti daiktų „triukšmo“ ir palaikyti švarą
Kiti sumanūs sprendimai, kurie leis išvengti daiktų „triukšmo“ ir palaikyti švarą
Pexels, Pavel Danilyuk
Dar šiek tiek apie smulkesnių daiktų ir priemonių sandėliavimą. Siekiant sutaupyti vietos ant virtuvės paviršių galima apsvarstyti kabliukų, tvirtinamų prie spintelių ar sienos, naudojimą. Ant jų pakabintus daiktus patogu naudoti, o ir stalviršio paviršius neapkraunamas. Be to, ant kabliukų pakabintos ketaus keptuvės ar ryšulėliai su prieskoninėmis žolelėmis atrodo itin stilingai. Taip pat verta investuoti į indus ant stalviršio laikomiems prieskoniams, košėms, kavai, cukrui ir kt.


Panašu, kad tvarkinga virtuvė ir, žinoma, stalviršiai – pasirinktos kokybiškos medžiagos ir sumanus daiktų sandėliavimas. Jeigu medžiagos nekokybiškos, bus sunku sukurti švaros įspūdį, o jei medžiagos kokybiškos, bet viskas apkrauta daiktais, nesimatys jokio grožio. Tai tik keli patarimai, kuriuos belieka pritaikyti praktiškai.Užsakymo nr.: PT_80393

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis