127 kv. m. būsto Vilniuje interjeras: modernaus interjero butas su stoglangiais ir šviesos tuneliais

Modernaus interjero butas su stoglangiais ir šviesos tuneliais buvo kuriamas jaukiam šeimos gyvenimui. Projekto autorės Deimantė Narbutaitė ir Rūta Goštautaitė tikina, kad puikų rezultatą lėmė tai, kad nebuvo priimta atsitiktinių sprendimų, o svarbiausiu būsto dizaino elementu jos įvardija žaidimą faktūromis. 

Tipas – naujos statybos butas palėpiniame aukšte Vilniuje, kvartale „Baltas lapas“.


Plotas – 127 m².


Gyvenamoji erdvė – bendra virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvė, miegamasis, du vaikų kambariai, du vonios kambariai.


Gyventojai – 4 asmenų šeima.


Projekto autorės – architektės Rūta Goštautienė ir Deimantė Narbutaitė (studija „Jurta architektai“). 


Nuotraukos – Norberto Tukaj.


Tekstas – Redos Barkauskaitės.


„Palėpinis butas imponavo savo aukštomis erdvėmis, kurios įkvėpė saikingam ir apgalvotam medžiagų pasirinkimui ir minimalistiniam dekoravimui. Ypač svarbią reikšmę suteikėme natūraliai šviesai, dirbtiniam apšvietimui, medžiagų faktūroms ir jų santykiui interjere“, – teigia projekto autorės.



127 kv. m. būsto interjeras
127 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj



„Su šiuo projektu dirbti buvo lengva – buto šeimininkai mumis pasitikėjo, o mes atsižvelgėme į jų pageidavimus. Galutinis variantas tiko visiems. Tiesa, daugelį interjero sprendimų šiame būste diktavo inžineriniai bei architektūriniai niuansai, tad teko susidurti ir su nemenkais iššūkiais, – sako projekto autorės. – Butas – kiek neįprastas, nes yra įrengtas palėpiniame aukšte. Norėjosi namus pripildyti natūralios dienos šviesos, todėl įrengėme du stoglangius – vieną svetainėje, kitą virtuvėje. Panašų sprendimą priėmėme ir projektuodamos koridoriaus erdvę – čia puikiai tiko du mažo diametro šviesos tuneliai. Įėjus į namus ir nė nepaspaudus šviesos jungiklio gyventojus pasitinka jauki natūrali šviesa.“


Būsto šeimininkai virš virtuvės darbastalio pageidavo plonos lentynėlės su po ja esančiu apšvietimu, tačiau norėjo, kad nebūtų jokių tvirtinimo elementų ar laikiklių. Pasak projekto autorių, ši užduotis buvo tikras iššūkis, tačiau rezultatas – įspūdingas.



127 kv. m. būsto interjeras
127 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj



Natūralaus akmens siena virš virtuvės darbastalio – tarsi meno kūrinys. Jis tapybiškas ir grafiškas, tad bendrojo kambario interjere akys iš karto krypsta į šį ryškų akcentą.


Siekiant išlaikyti estetišką, neperkrautą, išgrynintų linijų interjero architektūrą, virtuvės įranga ir daiktų laikymo sistemos sumontuotos sieninėje spintoje. Balti vientisi masyvaus baldo fasadai vizualiai beveik nepastebimi ir netrikdo erdvės vientisumo.


Interjerui pritaikyta labai žemiška, neutrali spalvinė gama – tai buvo vienas iš šeimininkų pageidavimų. „Tačiau jie pasidavė mūsų įkalbinėjimams papildyti ramią aplinką – taip čia atsirado ryškesnių žemės spalvų odinis fotelis ir pufas.“ Projektuojant bendrąją erdvę didelis dėmesys skirtas ir apšvietimo schemai – čia projekto autorės numatė galimybę susikurti įvairius apšvietimo scenarijus, priklausomai nuo paros meto ar gyventojų poreikio, todėl parinko dekoratyvius ir funkcionalius šviestuvus: toršerai skleidžia silpną šviesą ir jie puikiai tinka sukurti vakaro jaukumui, lubų šviestuvų dėl aukščio skirtumo atsisakyta, įrengtas LED apšvietimas, tuo tarpu valgomojo stalas išryškintas stilingu ir dekoratyviu pakabinamuoju šviestuvu. Virtuvės sala bei netradicinis valgomojo stalas užėmė svarbiausią gyvenamosios erdvės dalį ir tapo funkcine ašimi bei šeimos gyvenimo centru. „Kai žvelgiame iš koridoriaus perspektyvos, matome, kad stalas padalina patalpą į dvi dalis – kairėje svetainė, dešinėje virtuvė. Tai tarsi gyvenamoji erdvė su valgomojo funkcija. Jaukumo suteikia prie stalo vietoje kėdžių įkomponuotas minkštasuolis“, – pasakoja architektės.



127 kv. m. būsto interjeras
127 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj



Sieninėje koridoriaus spintoje esantys atviri segmentai apšviesti, todėl vakare šis akcentas suteikia jaukumo. Tačiau kartu tai ir funkcionalus interjero elementas, nes dalis lentynų – paslėptos.


Prieškambario erdvę norėjosi išlaikyti estetišką ir švarią, kad būtų kuo mažiau detalių, tačiau šviesioje erdvėje itin tiko ryškiaspalviai paveikslai – ant baltų sienų jie išryškėja tarsi meno galerijoje.



127 kv. m. būsto interjeras
127 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj



Šeimininkų poilsio zona, kurioje įrengtas miegamasis, drabužinė ir atskiras vonios kambarys, spalviškai šiek tiek išsiskiria iš likusios spalvinės gamos. Miegamasis yra sodresnių, tamsesnių žemės spalvų, kuriančių jaukią, privatumu dvelkiančią atmosferą. Tokį įspūdį kurti padeda ir pritaikytas apšvietimo scenarijus – iš abiejų lovos pusių sumontuoti nuleidžiami modernūs šviestuvai, skleidžiantys blankią, jaukią žemyn nukreiptą šviesą. Tačiau pagrindiniu miegamojo akcentu tapo išskirtinė tamsiai rudo kolorito faktūriškais tapetais dekoruota pertvara, skirianti miegamąjį nuo drabužinės ir tarsi atstojanti lovos galvūgalį. Pertvara nesiekia lubų – tokį sprendimą padiktavo būsto architektūrinės ypatybės, o į drabužinę, įrengtą už jos, galima patogiai patekti iš abiejų lovos pusių. Miegamajame ypač pabrėžiamos faktūrų dermės: prie tamsiai rudų tapetų pertvaros prisišliejusi pilku minkštu audiniu aptraukta lova dekoruota išraiškingais namų tekstilės gaminiais.



127 kv. m. būsto interjeras
127 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj



Kadangi vonios kambario lubos pakankamai aukštos, projekto autorės nusprendė priderinti nuleistą modernų šviestuvą. Tokiu būdu šioje erdvėje tarsi atsiranda dar viena plokštuma, sukurianti vizualiai žemesnės patalpos pojūtį ir koreguojanti erdvės proporcijas.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis