Velykinio stalo dekoras: pataria, kaip atsinaujinti ir kartu panaudoti, ką jau turime

Velykos – pagrindinė pavasario šventė, susijusi su gamtos prabudimu, skatinanti atsinaujinti kartu su ja. Pasak interjero dizainerės, galvojant apie velykinio stalo puošimą, dekoracijų gausa visai nebūtina, o idėjų semtis ragina iš vaikystės.

„Kad ir kur begyventumėte, kad ir kaip besiruoštumėte, svarbiausia per Velykas yra žmonės, santykiai, bundanti gamta, natūralūs augalai, o ne dekoracijų gausa. Velykų stalui rinkitės natūralias medžiagas ir spalvų gamą, pasiskolintą iš bundančios gamtos: žalsvus, rusvus, gelsvus atspalvius“, - sako IKEA interjero dizainerė Morta Bučinskienė.


Metas apžiūrėti močiutės spintas


Jei dar tik planuojate savo Velykų stalo dekoracijas, interjero dizainerė pataria neskubėti sudarinėti pirkinių sąrašo prieš tai neapžiūrėjus, ką jau turite namuose ar senelių bei tėvų spintose. „Iš pasakojimų žinome, kad anksčiau stalas būdavo puošiamas daugiausiai natūraliai, su daug lino, mediniais indais, metaliniais įrankiais. Manau, kad šiomis dienomis dekoras skatina tai prisiminti. Tad ant velykinio stalo puikiai dera ypatingoms progoms saugoma lininė močiutės staltiesė ar nertos servetėlės“, – teigia M. Bučinskienė.


Nusprendus papildomai įsigyti naujų indų ar dekoracijų, interjero dizainerė ragina rinktis tokias, kurios tarnaus dar ne vienus metus ir ne vienai šventei. „Pirmiausia raginčiau susikurti tvirtą pagrindą iš kokybiškų, ne vienai šventei tarnausiančių indų, staltiesės, taurių, ir tikslingai pasirinkti kelias dekoracijas. Renkantis dekoracijas galvokite apie kokybę, daugkartinį panaudojimą, tad rinkitės jas iš gamtos spalvų, natūralių medžiagų – tai niekada neišeina iš mados, yra lengvai priderinama“, - sako M. Bučinskienė.


Ji taip pat drąsina nebijoti derinti senų ir naujų interjero detalių, mat tokie eklektiški pasirinkimai suteikia išskirtinumo ir savitumo ne tik puošiant stalą, bet ir pačius namus.Velykinio stalo dekoras: pataria, kaip atsinaujinti ir kartu panaudoti, ką jau turime
Velykinio stalo dekoras: pataria, kaip atsinaujinti ir kartu panaudoti, ką jau turime
Organizatorių archyvasDekorą derinkite prie namų interjero


Pasak interjero dizainerės, nors nėra taisyklių, kaip dekoruoti Velykų stalą, vis tik jį priderinti prie namų interjero galima.


„Jei namai modernūs – šventiniam stalui rinkitės švarias formas, minimalią stilistiką, neutralias spalvas, stiklo elementus, kelias dekoratyvines detales. Tradicinio stiliaus namuose tiks gausesnis dekoravimas: dekoratyvi stalo tekstilė, ornamentuotos lėkštės, tonuoto stiklo ar briaunuoto krištolo taurės. Žvakės taip pat visada suteikia šventiškumo, jaukumo. Na, o jei mėgstate derinti įvairius stilius, charakteringus baldus ir detales, tai galite pabrėžti ir savo stalo dekoravime su močiutės linine staltiese, rankų darbo dubeniu ar skirtingomis lėkštėmis, atkeliavusiomis iš sendaikčių turgaus. Prie jų galima derinti vienodas mažesnes lėkšteles, kokybiško stiklo taures, stalo įrankius. Visa tai kuria jaukią, savitą visumą, kuri bus būdinga tik jūsų namams“, - sako M. Bučinskienė.


Nežinantiems, nuo ko pradėti, ji dalijasi keliomis konkrečiomis idėjomis Velykų stalui:


  • Kiaušinius galima dėlioti tiek į daigintų kviečių lėkštę, tiek į šiaudų dubenį.
  • Jei norite ypatingo dėmesio svečiams, papuoškite jų lėkštes dekoracija iš žalumynų, lizdeliu margučiui, iš servetėlės pagamintomis kiškio ausimis ar žaismingai užrašytais svečių vardais.
  • Puošnumo visada suteikia staltiesė, stalo kilimėliai, jų sluoksniavimas ir derinimas tarpusavyje.
  • Lėkštės neprivalo būti vienodų spalvų – galima kurti originalius derinius iš tarpusavyje derančių, bet skirtingų spalvų. Galima derinti net vintažines ar senas lėkštes su moderniomis.Velykinio stalo dekoras: pataria, kaip atsinaujinti ir kartu panaudoti, ką jau turime
Velykinio stalo dekoras: pataria, kaip atsinaujinti ir kartu panaudoti, ką jau turime
Organizatorių archyvasDėmesys ir namams


Ši pavasario šventė visada asocijuojasi su švara, tvarka, nauja pradžia. Ko gero, daugelis iš savo vaikystės prisimena tą jausmą, kuomet, prieš sėdant prie Velykų stalo, dar laukdavo visa diena tvarkymosi bei pasiruošimo. Tad interjero dizainerė naujumo ir gaivumo į namus ragina įnešti susitvarkant seniai pamirštą kampelį, stalčių ar įnešant pavasario spalvų.


„Kai norisi atnaujinti namus, vienas lengviausių ir daug investicijų ar laiko nereikalaujančių būdų tai padaryti – pasitelkti tekstilę. Galbūt tai galėtų būti lengvos, gaivių spalvų užuolaidos, naujas kilimas ar miegamojo patalynė? Papuošti namus pavasariui gali padėti ir naujų spalvų pagalvėlių kombinacijos svetainėje“, – rekomenduoja IKEA interjero dizainerė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis