Kaip išlikti sveiku, kai jums trūksta laisvo laiko

Daugeliui iš mūsų mankšta asocijuojasi su apsilankymu sporto salėje. Jei nesportuojame su svarmenimis, manome, kad tai nesiskaito. Lengva nusiminti, kai manote, kad neturite laiko kasdien sportuoti.

Tačiau, laimei, iš tikrųjų įmanoma išlikti geros formos, kai nėra laiko sportuoti. Norint išlikti geros formos ir sveikiems, reikia ne tik skirti laiko treniruokliams sporto salėje. Pakanka bet kokio kūno judėjimo, kad sudegintumėte kalorijas, išliktumėte sveiki ir net pagerintumėte savo fizinę formą. Net vaikystės sporto žaidimai kaip gaudynės gali Jums padėti. Išbandykite šiuos penkis paprastus būdus, kaip išlikti geros formos, kai neturite daug laisvo laiko.


Važiuokite į parduotuvę dviračiu


Manote, kad kelionė į darbą ir atgal atima visą laisvą laiką, kurį galėtumėte skirti mankštai? Paįvairinkite situaciją važiuodami dviračiu.


Nors galbūt negalėsite dviračiu nuvažiuoti 15 kilometrų į darbą, nuvažiuoti į parduotuvę, esančią kitoje gatvės pusėje, nėra taip nerealu. Kai neturite laiko mankštai, automobilio iškeitimas į dviratį yra puikus būdas į kasdienę rutiną įtraukti šiek tiek fizinio aktyvumo.


Važiuokite dviračiu į maisto prekių parduotuvę (dėl kelių prekių), į mėgstamą restoraną, žaidimų parduotuvę ar paštą. Važiuokite dviračiu, kai tik yra galimybė, ir pakeliui pakrutinsite kojas bei sudeginsite daug papildomų kalorijų.


Prasitampykite žiūrėdami televizorių


Neturite laiko eiti į sporto salę, bet vis dar turite laiko žiūrėti mėgstamą vakarinę laidą? Vėlai vakare gali būti sunku nueiti į sporto salę, bet tai nereiškia, kad palaikyti gerą fizinę formą yra prarastas reikalas.


Žiūrėdami televizorių arba per reklamines pertraukėles pasistenkite pasitempti. Atsisėskite ant grindų ir atlikite keletą paprastų tempimo pratimų, kad atpalaiduotumėte raumenis, išvengtumėte pieno rūgšties kaupimosi ir atsipalaidavimo metu kraujas tekėtų sklandžiau.


Reguliarus tempimas yra ne tik puikus būdas išlikti sveikiems, bet ir padeda išvengti raumenų skausmų ir įprastų skausmų, atsirandančių visą dieną sėdint darbe.


Išvalykite namus


Nors kai kurios veiklos gali atrodyti kaip tiesioginė prievolė, naudinga žinoti, kad jos iš tikrųjų gali būti naudingos. Tokios paprastos užduotys, kaip dulkių siurbimas, šlavimas ar vaikščiojimas aplink, kad nuvalytumėte dulkes, padeda jums judėti ir būti aktyviems labiau, nei įsivaizduojate.


Kai dėl ilgo darbų sąrašo neturite laiko sportuoti, išnaudokite namų ruošos darbus. Imdamiesi kelių papildomų užduočių, pavyzdžiui, išsiurbti viršutinį aukštą ar nuvalyti dulkes po visus kampelius. Taip galėsite nueiti keletą papildomų žingsnių ir galbūt net šiek tiek suprakaituoti. Nors jei ir negalite nueiti į sporto salę, kai kurių namų ruošos darbų atlikimas padės išlaikyti gerą fizinę formą ir sveikatą, kol įveiksite savo darbų sąrašą.


Atlikite sodo darbus


Panašiai kaip namų valymas, sodo darbai yra puikus būdas „sportuoti“, kai neturite laiko nueiti į sporto salę. Grėbimas, kasimas, ravėjimas, žolės pjovimas ir kiti darbai padės jums judėti ir būti aktyviems, kol įveiksite savo darbų sąrašą.


Pagerinkite savo laikyseną


Visą dieną sėdite darbe ar mokykloje? Dabar pats metas atkreipti dėmesį į savo laikyseną. Jei esate toks pat kaip aš, greičiausiai turite susikūrę keletą blogų įpročių, patys to nesuvokdami. Netinkama laikysena gali ne tik sukelti nugaros skausmus, bet ir pabloginti bendrą kraujotaką bei sutrumpinti stuburą.


Vienas iš paprastų būdų pagerinti bendrą sveikatą ir fizinę būklę – skirti šiek tiek laiko laikysenai gerinti. Reguliariai pasitikrinkite save ir pakoreguokite laikyseną, jei grįžote prie senų įpročių.
Užsakymo nr.: PT_77498

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis