Specialistų patarimai: kaip nebrangiai atnaujinti namų interjerą

Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės atnaujinta namų tekstilė, paveikslai, augalai ir kitos smulkios interjero detalės.

Mados tendencijų vaikytis nereikia


Interjero dizainerė Gintarė Šimoliūnienė teigia, kad namuose pakeitus vos kelias detales vaizdas gali pasikeisti kardinaliai. „Atnaujinus namų tekstilę – pledus, gobeleną, užuolaidas, kilimus, papildžius namus naujais augalais ar paveikslais namai iškart pasikeis neatpažystamai. Be to, toks atnaujinimas nepareikalaus labai didelių išlaidų“, - teigė pašnekovė.


Pasak pašnekovės namų interjere reikia jausti saiką, jų neperkrauti daiktais, mėgautis namų savitumu ir pernelyg nesivaikyti madų.


„Mėgstu sakyti, kad visada madinga – gerai jaustis savo namuose. Klientams patariu nesivaikyti madų, o rinktis praktiškus ir patogius daiktus. Be abejonės turi būti harmonija su visuma ir skoniu. Bet svarbiausia tai, kad namai yra kiekvienos šeimos individuali tvirtovė ir kas tinka vieniems, gali netikti kitiems“, - patarė dizainerė.


Jaukumo pridės ir augalai


Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Kitokios gėlės“ vadovas Gediminas Visockis vasarą siūlo namus papuošti augalų paveikslais. Natūralu, kad šiltuoju, šviesiuoju metų laiku norisi gyvesnio, žalesnio, šviesesnio interjero.


„Žmonės dažnai renkasi gyvų augalų paveikslus. Juos gaminame rėmelyje su veidrodžiu. Toks kūrinys namus džiugins 3–4 metus. Tačiau sulaukiame ir klientų norinčių atnaujinti kompoziciją. Tokiu atveju išaugusį augalą perkeliame į vazoną, o jo vietoje įsodiname kitą, mažesnį“, - teigia G. Visockis.


Klientams neturinties laiko rūpintis augalais parduotuvės vadovas siūlo kitą išeitį. „Vis populiaresni yra stabilizuotų augalų paveikslai. Stabilizavimo proceso metu augalas yra lyg užkoncervuojamas. Tokie paveikslai nereikalauja jokios priežiūros ir gali būti laikomas netgi visiškoje tamsoje“, - sako pašnekovas.


Atnaujinant namus svarbiausia patogumas


Parduotuvės „Karališka tekstilė namams“ atstovė Alvinija Butkienė teigia, kad žmonės ieškodami naujų variantų interjerui didelį dėmesį kreipia ne tik į dizainą, tačiau ir į patogumą.


„Paskutiniu metu žmonės renkasi mažiausiai priežiūros reikalaujančią „tinginio patalynę“. Šiuos komplektus sudaro antklodė, kurios nereikia įvilkti, paklodė bei pagalvių užvalkalai. Pasirinkimas yra labai platus, įvairių dizainų, todėl kiekvienas atranda tinkamą savo namams“, - pasakojo pašnekovė.


Pasak jos, patalynės komplektai ne tik patogiai naudojami ir gražūs, tačiau ir labai kokybiški.


„Šių kompektų sudėtis viduje 50 proc. bambukas ir 50 proc. šilkas, o išorė tencelis arba premium satinas. Todėl patalynės pasižymi antialerginėmis savybėmis, neleidžia kauptis dulkių erkutėms. Priežiūra tai pat labai paprasta, pakanka išskalbti 30–40 laipsnių temperatūroje“, - privalumus vardijo pašnekovė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis