Kaip užtikrinti švarą namuose, kuriuose auginamos katės?

Puikiai žinoma, kad naminio gyvūno pasirinkimas gali nulemti daug dalykų. Vienas jų - didesnis arba mažesnis šeimininko susirūpinimas švara namuose. Nors katinai iš kitų gyvūnų išsiskiria tendencija švarintis, tai nepakeičia fakto, kad dėmesio tvarkai namų erdvėje reikės skirti daugiau. Ką pravartu atminti?

Pradėkite nuo augintinio higienos įpročių formavimo


Kuo anksčiau gyvūnų šeimininkai susipranta, kad ir gyvūnams reikia taikyti specifines higienos normas, tuo paprasčiau yra džiaugtis gražiais ir tvarkingais namais. Skirtingų kačių kailiai reikalauja skirtingų priežiūros įpročių. Bet kokiu atveju, kailį reikia šukuoti reguliariai - taip išvengsite katino plaukų pertekliaus ant baldų ir kitų paviršių. Kalbant apie kačių prausimą, labai svarbu atrasti tinkamą režimą. Žmonėms, kurie turi alergiją gyvūnui arba gyvena su ją turinčiais asmenimis, patartina augintinį maudyti daug dažniau. Iš esmės standartas yra vienas kartas per mėnesį. Tokį požiūrį kai kurie šeimininkai kritikuoja, teigia, kad gyvūno oda išsausėja, todėl patartina atsižvelgti į situaciją. Natūralu, kad tinkamiausias sprendimas - katiną prausti tuomet, kuomet šio kailis aiškiai to reikalauja. Taip pat labai svarbu daugiau pasidomėti apie ausų, dantų valymą, nagų trumpinimą. Daugumai kačių labai sunku priprasti prie šių įpročių, todėl pravartu pradėti juos diegti kuo anksčiau.


Dažniau tvarkykitės ir žinokite, kur skirti daugiausiai dėmesio


Nors faktas, kad tvarkytis auginant gyvūną reikės daugiau, yra gerai žinomas, tai nereiškia, jog gyvenimas apsivers aukštyn kojomis. Pažinus savo katę galima atrasti triukų, kurie leis daugiau atsikvėpti. Pavyzdžiui, dauguma specialistų teigia, kad kas kelias savaites būtina plauti kačių lovas, miegamąsias vietas. Tai pagirtinas žingsnis, tačiau galima susikoncentruoti į dažnesnį patalų keitimą savo lovoje, jei gyvūnas tenai lankosi. Savaitė pirmyn ar atgal atidėjimo dėl katės lovos tikrai nesukels kardinalios netvarkos. Ypatingą dėmesį reikia skirti kačių tualetams ir aplinkai, kurioje šis yra įmontuotas. Vis dažniau gyvūnų mylėtojai renkasi automatizuotus įrenginius gyvūnams, kurie palengvina kasdienybę ir tvarkymosi ritualus. Visgi, ne visi gali leisti sau išleisti didelę sumą tokiam atributui, todėl reikia ieškoti kainos ir kokybės balanso. Katės tualetas iš alphazoo.lt gali būti uždaras - taip kraikas beveik nepatenka ant šalia esančio grindinio. Tai tik vienas iš privalumų, kuris padės palaikyti nepriekaištingą švarą namuose.


Pagalvokite, kaip apeiti netvarką


Tai jokiu būdu nereiškia, kad tvarkytis nereikia. Veikiau tai patarimas, kurio esmė - matyti savo katės mėgstamas vietas, mėginti jas koreguoti taip, kad pavyktų lengviau sukontroliuoti keliamą netvarką. Puikiausias pavyzdys - kačių tualetas ir jo lokacija. Dauguma kačių mėgsta privatumą, todėl pravartu įsigyti tokią kraiko dėžutę, kuri yra gana uždara. Kraikas katėms taip pat turėtų būti gana kokybiškas - taip ne tik įmanoma sumažinti tikimybę pajusti nemalonų kvapą, bet ir išvengti gyvūno protestų. Kad ir kaip bebūtų, daugumai kačių patinka tvarka, ypač jei jos yra pripratusios prie švaros rutinos. Tuomet gyvūnas netgi gali pradėti mokyti savo šeimininkus tvarkingumo, taip tik sukurdamas dar daugiau netvarkos. Kuo labiau suprasite savo katės požiūrį ir dažniau pritaikysite įvairius triukus, tuo mažiau reikės tvarkytis su netikėtais siurprizais ir kritinėmis situacijomis.


Užsakymo nr.: PT_74133

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis