72 kv. m. būsto interjeras: santūrūs klasikos elementai ir šiuolaikiniai dizaino sprendimai

Senamiesčio bažnyčios stogas – toks pasakiško grožio reginys atsiveria pažvelgus pro naujai įrengto šeimos buto langus. Pasak projekto autorės architektės Ievos Prunskaitės, šis vaizdas padiktavo ir interjero koncepciją – čia susipina santūrūs klasikos elementai ir šiuolaikiniai dizaino sprendimai.

Objekto dosjė:


Tipas – butas naujos statybos daugiabutyje.


Plotas – 72 m².


Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su svetainės, virtuvės ir valgomojo zonomis, miegamasis, vaikų kambarys, šeimininkų vonios kambarys, svečių kambarys, WC kambarys.


Gyventojai – trijų asmenų šeima.


Projekto autorė – architektė Ieva Prunskaitė (studija „Prusta“).


Koreguojant buto funkcines zonas buvo siekiama sukurti maksimalų erdviškumo efektą, todėl projekto autorė kai kurias sienas suapvalino. Toks sprendimas ne tik sukūrė vizualiai didesnės erdvės pojūtį, bet ir suteikė jai minkštumo bei lengvumo.72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajŠeimos trijų miegamųjų būsto erdvė išskirtinė – dėmesį patraukia aukštos lubos, dideli langai ir pro juos sklindanti natūrali šviesa. Interjero projekto autorė sako, kad, norint išryškinti šiuos privalumus ir sukurti patogią gyvenamąją erdvę, teko imtis erdvių koregavimo. „Pirminis būsto planas netenkino šeimininkų poreikių, todėl teko erdves perplanuoti iš esmės. Jie pageidavo erdvios svetainės, o pradiniame variante pagrindinis kambarys buvo nedidelis ir suskaidytas į mažesnes zonas. Teko paieškoti tinkamų sprendimų ir perplanavome būsto erdves taip, kad jos atitiktų būsto savininkų lūkesčius“, – pasakoja Ieva Prunskaitė. Planuojant erdves pagrindiniu prioritetu tapo siekis išlaikyti svetainės erdviškumą, todėl šiai patalpai buvo palikta daugiausiai vietos bute. Dėl šios priežasties kitiems kambariams liko mažiau ploto – iki dešimt kvadratinių metrų. Kruopštaus planavimo pareikalavo ir virtuvės įrengimas – buvo siekiama įrengti funkcionalią bei praktišką zoną, tačiau išvengti buitiškumo, nes virtuvė suprojektuota bendroje erdvėje su poilsio zona bei valgomuoju.72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajPastelinių spalvų gamą interjere papildo ryškesni, kruopščiai apgalvoti dekoro elementai. Kuriant namus siekta išlaikyti ritmiškumą: įvairios namų dekoro detalės, paveikslai, indai ir net baldų kojelės ar rankenėlės puikiai įsilieja į bendrą interjero ritmą.


Virtuvės zonoje svarbu labai tiksliai apgalvoti apšvietimo sprendimus. Čia buvo pasirinkti žalvariniai sieniniai šviestuvai, ne tik apšviečiantys erdvę, bet ir atliekantys estetinę funkciją.72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajKuriant namų interjerą buvo atsisakyta idėjos papildyti svetainės erdvę baro kėdėmis, kurios tik būtų užėmusios papildomą vietą, todėl palei langą buvo įrengta komfortiška valgomojo zona, kuriai projekto autorė parinko apskritą stalą su patogiais krėsliukais.


Projektuodama interjerą šiuolaikiškiems šeimininkams, architektė nevengė įterpti į kompoziciją išraiškingų dizaino elementų: svetainės zonoje dėmesį patraukia originalus dizaino gamintojo „DB Italia“ stalelis, primenantis nedidelę žaismingą beždžionės statulėlę.


Šeimininkų miegamajame pasteliniai atspalviai, abstraktus rusvų tonų sienos dekoras, vario spalvos akcentai, pagyvinti subtiliomis juodomis detalėmis, kuria jaukios, dvelkiančios šiluma ir ramybe erdvės įspūdį.72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajSpalvos – galingas įrankis, galintis lengvai keisti vizualines erdvės proporcijas. Kadangi perstumdžius funkcines zonas miegamiesiems liko gana mažai vietos, jiems dekoruoti buvo parinkti šviesūs, šilti tonai, kuriantys vizualiai didesnės erdvės įspūdį, o išvengti monotonijos padėjo ryškesni – juodi, aukso, rusvų spalvų akcentai. Spalvų žaismas pasitarnavo ir kuriant šeimininkų miegamojo interjerą – nedidelio kambario su aukštomis lubomis proporcijas padeda vizualiai koreguoti išraiškingas sienos dekoras – tapetai su kelių rusvų atspalvių „potėpiais“. Toks raštas nukreipia dėmesį nuo lygių kambario linijų ir koncentruoja dėmesį į abstraktų piešinį bei prie sienos įkomponuotą lovą su šviesiu minkštu galvūgaliu.


Norėdama sukurti erdvesnio vonios kambario pojūtį, projekto autorė ėmėsi optinių gudrybių – virš praustuvo pritvirtinti du ovalūs veidrodžiai tarsi praplečia sieną.
72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajNorint išlaikyti vizualinę estetiką bei neapkrauti erdvės daiktais, šeimininkų vonios kambaryje buitiniai prietaisai buvo integruoti į specialiai suprojektuotą spintą.


Projekto autorės Ievos Prunskaitės mėgstama apdailos medžiaga – marmuras – sumaniai pritaikyta vonios kambaryje. Marmuro rašto plytelės sukuria prabangos pojūtį, pabrėžia eleganciją, įspūdį sustiprina blizgios varios spalvos ir santūrios juodos detalės.


Mažylio kambaryje Ieva stengėsi sukurti žaismingą interjerą. Pirmiausia buvo galvojama apie sienų dekorą. Venai jų pritaikytas linksmas vaikiškas piešinys su banginiu – tarsi įvadas į žaidimų ir nuotykių pasaulį. Norėdama išryškinti šį piešinį, Ieva kitoms kambario sienoms pritaikė švelniai pastelinį, šiltą koloritą. Kol šeimininkų vaikutis dar mažas, kambaryje užtenka tik būtiniausių daiktų ir, žinoma, buvo pasirūpinta žaidimų erdve. Tačiau interjeras buvo kuriamas su perspektyva į ateitį: nišoje palei langą įrengta aukšta spinta su ažūrinėmis durelėmis ir stalčiais daiktams susidėti, ant sienos pritaisyta ritmiškumo erdvei suteikianti sieninė lentyna, įterpta vario spalvos aksesuarų, padedančių vizualiai susieti visas būsto erdves į harmoningą visumą.72 kv. m. būstas
72 kv. m. būstas
Norbert TukajSiekiant neapkrauti vaiko kambario masyviais baldais, buvo sumontuota sieninė spinta iki pat lubų. Ant sienos pakabinta ir originalaus dizaino lentyna, kurioje telpa visi vaiko reikmenys bei žaislai.


Nedideliame WC kambaryje erdvės įspūdis stiprinamas veidrodine siena virš praustuvo. O aukštos įsprūdinės durys, vedančios į visus kambarius – tai tarsi subtili užuomina į klasikinio stiliaus dizainą. Jos kuria interjere elegancijos ir prabangos pojūtį.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis