Namų tvarkytojos patarimai, kaip valyti langus

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis švarių langų link yra profesionalios ir puikią darbo kokybę užtikrinančios priemonės.

Jau praėjo langų blizginimo laikraščiais era, o puikius rezultatus žadančių prietaisų laikas į profesionalų kiemą neatėjo ir, manau, neateis, nes dažnai tai laiką atimantys bei ne visuomet kokybę užtikrinantys prietaisai.


Priemonės spindinčiai langų švarai


1. Indų ploviklis;

2. Kempinė;

3. Mikropluošto šluostė;

4. Gremžtukas;

5. Teleskopinė lazda;

6. Langų valytuvas su šluoste;

7. Vandens nubraukėjas;

8. Kibiras vandeniui.


Langų valymo eiga


Pasiruoškite šalto vandens kibirą ir įlašinkite kelis lašus indų ploviklio, kad vanduo lengvai suputotų. Jei langų valymui naudosite pailgą langų valytuvą (nr. 6), įsigykite būtent tokio dydžio kibirą su laikikliu valytuvui nugręžti. Kitaip bus nepatogu išplauti valytuvą, o vandens perteklius bėgs per kraštus.


Jei langus plausite kempine, tuomet pakanks ir paprasto kibiro. Esant labai užterštiems langams bei rėmams turėkite du kibirus vandens: vieną – stiklams, kitą – rėmams bei palangėms, o taip pat ir dvi kempines.


Kempine ar šluoste nuvalykite langų rėmus, nubraukite voratinklius. Švariu vandeniu langų stiklus nuvalykite ne mažiau kaip du kartus, kempinę ar valytuvą perplaukite. Stipriai prilipusius nešvarumus, dažų ar klijų likučius nugramdykite gremžtuku.


Vandenį nuo stiklų nubraukite vandens nubraukėju (nr. 7) nuo viršaus žemyn ar piešdami raidę S. Kraštus nusausinkite mikropluošto šluoste. Tuomet nuvalykite tarpus tarp rėmų bei palanges. Sunkiau pasiekiamiems langams valyti naudokitės teleskopine lazda (nr. 5).


Pasirodo, kad langų valymas visiškai nesudėtingas procesas.


Patarimai:


Jeigu nusausinus stiklą lieka nešvarumų ruožai, vadinasi stiklas nebuvo švariai nuplautas. Perplaukite švariu vandeniu dar kartą.


Gremžtuką naudokite ant šlapio stiklo ir ne stačiu kampu, kad nesuraižytumėte paviršiaus.


Nesausinkite lango įnirtingai trindami laikraščiu ar popieriniu ranksluosčiu, nes taip tik įelektrinsite stiklo paviršių ir pritrauksite dar daugiau nešvarumų.


Nepamirškite saugumo. Stokite ant stabilių paviršių, naudokite tvirtas kopėčias bei patogią avalynę.


Nepirkite pačių pigiausių ir prastos kokybės įrankių. Ypatingai svarbus yra vandens nubraukėjas, kad jo guma tvirtai priglustų ir sausai nubrauktų visą vandenį.


Šaltinis: www.susitvarkyk.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis