Gipso profiliai - sklandžiam gipso plokščių montavimui

Gipso kartono plokštės yra plačiai naudojamos vidaus apdailos darbams atlikti. Šios plokštės yra montuojamos ant karkaso, surinkto iš gipso profilių. Ar žinote, kokie yra gipso profilių tipai ir kokioms konstrukcijoms tvirtinti jie yra naudojami?

Gipso profiliai ir jų tipai


Metaliniai L, U bei kitos formos kampai, leidžiantys sukurti konstrukciją gipso kartono plokštėms ar kitoms konstrukcijoms tvirtinti, yra vadinami gipso profiliais. Gipso profiliai yra naudojami pertvarų, sienų ar lubų apdailai. Gipso profiliai yra skirstomi į tam tikrus specialius tipus: CD, UD, CW ir UW tipai. CD tipo profilis yra naudojamas įrengiant lubų bei sienų apkalos sistemas. UD profilis yra perimetrinis profilis. Šis profilis taip pat yra naudojamas lubų ir sienų apkalų sistemų įrengimui. CW tipo profilis yra naudojamas, įrengiant pertvaras, sienų apkalus, šachtų ir bepakabių lubų sistemas. UW tipo profilis, kaip ir UD profilis, yra perimetrinis profilis. Šis profilis taip pat yra naudojamas šachtų ir bepakabių lubų sistemose bei įrengiant pertvaras bei sienų apkalus. Pažymėtina, kad C ir U raidės žymi profilių konfigūraciją, o raidės W ir D – profilio paskirtį. Svarbu žinoti ir tai, kad UW tipo profiliai yra horizontalūs, o CW tipo profiliai – vertikalūs.


Iš kokių medžiagų gaminami profiliai?


Gipso profiliai yra gaminami iš metalo arba plastiko. Populiariausi yra iš aliuminio ir plieno pagaminti profiliai. Aliuminio ir plieno profiliai pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu bei atsparumu išorės poveikiui. Pažymėtina, kad iš metalo pagaminti profiliai yra atsparūs korozijai. Taip yra todėl, kad jie yra dengti antikorozine danga. Antikorozinė danga būna dviejų klasių, t. y., C1 ir C2 klasės. Atkreipkite dėmesį į tai, kad C1 antikorozine danga dengti cinkuoti gipso profiliai tinka sausoms, vėdinamoms patalpoms, kuriose nesusidaro kondensatas bei kuriuose kontroliuojama drėgmė. O štai C2 antikorozinės klasės danga dengti cinkuoti gipso profiliai yra puikus pasirinkimas nešildomose patalpose, tokiose kaip sandėliai, garažai ir t. t., kuriuose gali kauptis drėgmė, susidaryti kondensatas ir t. t.


Kuo ypatingi cinkuoto metalo profiliai?


Cinkuoti profiliai, palyginus juos su paprastais aliuminio profiliais, yra stipresni bei atsparesni aplinkos poveikiui. Net pažeidus cinkuoto profilio paviršių, jis išlieka atsparus korozijai. Ši savybė daro jį tinkamu lauko darbams. Atsižvelgiant į tai, kad cinkuoto metalo profiliai yra perforuoti skirtingo tipo skylėmis, jie yra naudojami ir įvairių vamzdžių laikančioms konstrukcijoms sumontuoti.


Į ką atkreipti dėmesį, renkant gipso profilius?


Renkantis gipso profilius būtina atsižvelgti į keletą parametrų. Pirmiausia, išsiaiškinkite, kokio tipo, rūšies profilis jums yra reikalingas, t. y., naudosite jį lubų ar sienų sistemų montavimui. Kitas svarbus parametras yra profilio matmenys. Trečiasis parametras – gipso profilio standumas. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad reikėtų rinktis storesnius, sunkiau pjaustomus ir sunkiau lankstomus profilius. Pažymėtina, kad stabilesnį karkasą turintys profiliai dažniausiai yra gaminami iš tinkamo storio skardos, kurioje tikrai tvirtai laikosi savisriegiai, apie kuriuos plačiau galite sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/savisriegiai/, bei tokie profiliai nelinksta gręžimo metu.



Užsakymo nr.: PT_72313

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis