Dekoravimo klaidos, kurios vizualiai sumažina erdvę

Nuolat ieškome būdų, kaip padidinti erdvę bent jau vizualiai. Veidrodžiai, šviesios spalvos – tik kelios priemonės kuriant erdvesnį būstą. Gyvenamąją patalpą pakeis ir didesnės erdvės pojūtį suteiks spalvos, dekoro elementai ir tinkamai parinktas apšvietimas.

Nėra vienos auksinės dekoravimo taisyklės, kuria turi vadovautis visi, bet yra daugybė klaidų, kurių galima/ reikia išvengti. Tad šį kartą pateikiame patarimus ne ką reiktų daryti, bet ko reiktų vengti, siekiant optiškai nesumažinti erdvės.


VISKO DERINIMAS



Visko derinimas
Visko derinimas
Shutterstock nuotr.



Blogai, nes...


Derinant visus dekoro elementus pagal spalvą, tekstūrą, raštą, vizualiai paverčiam viską viena visuma.


Kaip to išvengti...


Įveskite kontrasto, naudodami kitos stilistikos pagalvėles ar apmušalus. Jei labai norite, kad interjeras būtų tam tikro stiliaus ar laikotarpio, atspindėkite tai balduose ARBA sienų dekore, bet ne kartu.



TAMSŪS SIENŲ TAPETAI


Blogai, nes...


Tamsūs tapetai sugeria šviesą, taip optiškai sumažindami erdvę.


Kaip to išvengti...


Naudokite šviesius, pastelinius tonus, kurie patalpai suteiks erdvės ir šviesos. Jei stilistika tikrai reikalauja tamsių tonų - rinkitės tik vieną akcentinę sieną.


Shutterstock


NETINKAMAS BALDŲ IŠDĖSTYMAS


Blogai, nes...


Visų baldų išdėstymas palei sieną, kambario centre atveria tarsi nebūties bedugnę, tokiu būdu mažinant erdvę.

Kaip to išvengti...


Atitraukite baldus nuo sienų, ir sukurkite strategiškai jaukų grupavimą. Jei vis dėlto norite palikti kambario centrą laisvą, atitraukite kelis centimetrus baldus nuo sienos – tokiu būdu jie atrodo optiškai toliau nei iš tiesų yra. Verta atkreipti dėmesį, kad paskirstymas zonomis pasitelkus į pagalbą pvz., sofą, pastatytą kambario centre, gali turėti dvejopą rezultatą – suderinus su likusiais kambario elementais ji gali kambarį padidinti, o jei ji pernelyg akcentuojama, gali viską sugadinti. Jei sofa ar krėslas atsukti priekiu į duris, taip galima padidinti kambarį, o jei šonu ar nugarėle, taip sukuriamas papildomas paviršius ir patalpa vizualiai sumažėja. Daugeliu atvejų tušti kambarių kampai ir centrai sukuria laisvės įspūdį.


Shutterstock


PER DAUG AKSESUARŲ


Blogai, nes...



Užpildant kiekvieną paviršių įvairiais niekučiais, netgi ir didelė patalpa gali atrodyti netvarkinga. Tad ką jau kalbėti apie mažą.


Kaip to išvengti...


Stenkitės naudoti sezoninius aksesuarus, juos išdėliojant pagal šventes, metų laikus ir pan. O ne sudedant viską, ką turit. Jei neturite vietos paslėpti šiuo metų laiku nereikalingiems / netinkamiems aksesuarams, pritvirtinkite lentynas per visą sienos aukštį, kuriose juos grupuokite.


Shutterstock


3/4 ILGIO UŽUOLAIDOS


Blogai, nes...


Užuolaidos, kabanačios pusiaukelėj, optiškai žemina lubas.


Kaip to išvengti...


Rinkitės užuolaidas, siekiančias grindis - tokiu būdu ir erdvė, ir langas atrodys didesni.


BALDŲ PERTEKLIUS


Blogai, nes...


Per didelis baldų kiekis nedidelėje erdvėje sumažins praėjimą ir laisvą erdvę.

Kaip to išvengti...


Esant galimybei, perneškite baldus į kitą namo / buto kambarį. Jei galimybės nėra - svarbiausias akcentas: neuždenkite langų. Kuo labiau langai atviri, tuo erdvė atrodys didesnė.



BALDŲ PERTEKLIUS
BALDŲ PERTEKLIUS
Shutterstock nuotr.




SAUGUMO ZONA: BALTA SPALVA


Blogai, nes...


Maža erdvė ne visada reiškia, jog viskas turi būti balta, tam, kad optiškai padidintumėme erdvę.


Kaip to išvengti...


Įveskite kontrasto, naudokite kelis akcentus, kurie patrauks dėmesį. Pvz., intensyvios spalvos laku ar dažais nudažytos grindys sukurs aukštos patalpos įspūdį. Vizualiai didesnės erdvės pojūtį galima sukurti žaidžiant skirtingomis vertikaliomis ir horizontaliomis spalvinėmis figūromis. Jei erdvės lubos žemos, sienoms derėtų rinktis šviesias spalvas, o jų sankirtas papuošti grafiniais piešiniais. Vizualiai erdvę padidinsime žaisdamos piešiniais ir reljefais. Tokia optinė apgaulė efektyviai paaukština lubas.



Balta spalva
Balta spalva
Shutterstock nuotr.





NETINKAMAS APŠVIETIMAS


Blogai, nes...


Daugelis nedidelių erdvių yra apšviečiami tik vienu centriniu šviestuvu lubose. Vienas apšvietimo šaltinis visada mažins erdvę.


Kaip to išvengti...


Rinkitės 3 šviestuvus, paskirstydami juos aplink kambarį. Tokiu būdu bus apšviečiami visi kampai. Jei kambaryje nėra vietos papildomiems šviestuvams, naudokite veidrodžius, kurie atspindi šviesą ir optiškai didina erdvę. Veidrodžiai gali būti taikomi skirtingai – kaip atskiri veidrodiniai elementai rėmuose, ištisos veidrodinės plokštumos, įmontuojamos į baldus, sienas ar lubas, kaip veidrodžių mozaikos, kuriomis gali būti papuoštas nedidelis stalelis, sienos dalis ar kita interjero detalė. Paprastas stiklinis žurnalinis staliukas gali šiek tiek padidinti erdvę, jei jį pastatysite taip, kad nuo jo atsispindėtų saulės spinduliai.



NETINKAMAS APŠVIETIMAS
NETINKAMAS APŠVIETIMAS
Shutterstock nuotr.



LOVA BE RĖMO



LOVA BE RĖMO
LOVA BE RĖMO
Shutterstock nuotr.



Blogai, nes...


Čiužinys ant žemės mažoje erdvėje byloja - "aš pasiduodu", nes jis dažniausiai atrodo netvarkingai.


Kaip to išvengti...


Jei leidžia lubų aukštis, projektuokite lovą palubėj; laiptus gali atstoti lentynos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis