TIKBALDAI kviečia svajonių miegamajam išsirinkti tinkamą lovą

Miegamieji yra vieni svarbiausių kambarių namuose. Net pačiuose mažiausiuose būstuose rasime lovą – poilsiui, miegui skirtą baldą – be kurio šiuolaikinis žmogus vargiai įsivaizduoja pilnaverčius namus.

Ieškant savo svajonių lovos, dažnai kyla klausimas, kaip iš plataus TikBaldai.lt asortimento išsirinkti tokią, kurioje bus gera ilsėtis. Iš ties sunku pervertinti kokybiško miego reikšmę, tačiau kuriant miegamojo interjerą nederėtų pamiršti ir estetinio aspekto svarbos.


Svajonių miegamasis: koks jis jums?


Žmonės yra labai skirtingi ir jų miegamieji – taip pat. Vienų svajonių miegamasis yra jaukus, turįs aibę minkštų, tekstilinių paviršių, kurie vilioja priglusti, minkštai atsiremti, įsisupti ar susirangyti su gera knyga. Štai kitų vizija yra visai apie ką kita – industrinis interjeras su griežtų linijų baldais ir vienu masyviu meno kūriniu ant sienos. Taip pat rasime nemažai linkstančių prie romantiško, vintažinio, kaimiško rustic stiliaus, kuriame derės medinių lentų grindys, eklektiškai parinkti baldai ir šeimos istorijos nuotraukos bei prosenelių austos lovatiesės. Taip pat pasaulis nestokoja miegamųjų, įrengtų žmonių, kuriems reikalinga balta, vizualiai „švari”, dirgiklių neturinti aplinka. Tokioje bus siekiama emocinio balanso po dienos įtampų.


Be vizualinio, estetinio aspekto, kuriam galioja principas „dėl skonio nesiginčijama”, miegamasis turi atliepti ir kelis gana universalius dalykus: apdairiai suplanuotas kambario ploto ir tūrio galimybes renkantis baldus bei asmenų, kurie ten miegos, poreikius, tokius kaip suaugusiųjų ir vaikų skaičius, ūgiai, įpročiai, pomėgiai. Dauguma tų įpročių ir poreikių susives į pagrindinį miegamojo baldą – lovą. Ji turi būti ne tik tinkama miegoti, ją turi būti patogu pasiekti, apeiti iš kelių pusių. Renkantis lovą turite mąstyti ne tik kaip joje gulėsite, bet ir kaip iš jos išlipsite bei dalinsitės su partneriu ir saugosite jo ar jos miegą.TIKBALDAI kviečia svajonių miegamajam išsirinkti tinkamą lovą
TIKBALDAI kviečia svajonių miegamajam išsirinkti tinkamą lovą
Organizatorių archyvasMiegamojo lova: ar tinkamai įvertinate korpuso aspektus


Be lovos miegamasis prarastų ir funkciją, ir savo vardą, dėl to didžiąją miegamojo įrengimo dėmesio ir biudžeto dalį verta paskirti būtent jai. Čia svarbu viskas: lovos rėmas, galvūgalis, aukštis, plotis, grotelės, kojelės, patalynės dėžės poreikis. Lovos rėmas lovą nusako, įrėmina ir sukuria kaip baldą, tai vienas iš esminių vizualinių lovos komponentų, tačiau be to, tai yra vieta, ant kurios dėsite groteles ir čiužinį. Rėmas turi atitikti jūsų norimo ar turimo čiužinio dydžio, aukščio ir svorio charakteristikas. Net maži neatitikimai neleis patogiai pervilkti patalynės, lova girgždės ir pan.


Lovos aukštį, arba, kitaip tariant, rėmą ir tai, ant ko jis stovi, reikėtų gretinti ir su žmogaus ūgiu. Posakis „kuria koja išlipai iš lovos?“ nulems ir dienos tėkmę, ir kasdienę patirtį – išlipimą bei įlipimą – o šis turės įtakos greta miegančiojo nepertraukiamam poilsiui. Vieno asmens išlipimas iš lovos turi nepažadinti kito. Tam, žinoma, turi įtakos ergonomiški čiužiniai, kurie neperduoda judesio, tačiau taip pat ir lovos aukštis. Idealu, jei prieš pirkdami lovą pabandytumėte atsisėsti ant lovos su čiužiniu ir įsitikintumėte, ar jums patogu nuo jos pakilti. Dizaineriai pataria paisyti bendrojo dėsnio – žema miegamojo lova tiks mažame kambaryje, aukšta – erdviame.


Antrasis lovos ir kambario vaizdą kuriantis komponentas – galvūgalis. Jeigu lovoje skaitote, žiūrite televizorių, naršote telefone ir tai darote pasirėmę į pagalves, rinkitės aukštą, paminkštintą, audiniu, oda ar gobelenu trauktą galvūgalį. Į jį išties labai patogu ir jauku atsiremti.


Lovos ir jai tinkančio čiužinio dydis taip pat turi būti pasirenkami įvertinus joje miegosiančiųjų ūgį ir kiek vietos užims mėgstamos pagalvės. Tikrai itin didelė nesėkmė ištiktų nusipirkus per trumpą čiužinį. Jis turėtų būti 20-40 centimetrų didesnis nei lovos naudotojo ūgis, o plotis, priklausomai nuo miego įpročių, rekomenduojamas nuo 80 iki 120 centimetrų asmeniui.


Užsakymo nr.: PT_71290

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis