210 kv. m. pušyno apsuptyje įrengto namo interjeras: žemiškų spalvų oazė

Erdviame name įsikūrusios šeimos siekis buvo turėti jaukius, funkcionalius, žemiškų spalvų paletės įkvėptus namus. Kadangi namas yra gamtos apsuptyje, pušyne, projektuojant interjerą daug dėmesio skirta natūralioms medžiagoms, leidžia susieti gamtinę aplinką su interjeru, tarsi pasiskolinti gamtos motyvus interjerui dekoruoti.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos gyvenamasis namas.


Plotas – 210 m².


Gyvenamoji erdvė – svetainė, sujungta su valgomuoju, 3 miegamieji kambariai, darbo-svečių kambarys, 3 vonios kambariai.


Projekto autoriai: interjero dizainerės Olga Voišnis ir Raminta Vitkūnė (architektūros ir interjero studija ,,Very Good Architecture Company“).


Ramioje vietoje, pušyno apsuptyje įsikūrusiems šeimos namams buvo pasirinktas modernus skandinaviško stiliaus interjeras. Kuriant interjerą prioritetas atiteko medžiagų natūralumui, skirtingų medienos atspalvių derinimui bei gamtą atspindinčioms spalvoms. Erdvėse vyrauja žemiškų spalvų koloritas su samanų žalumo akcentais. Vaikų kambariuose akcentinėmis spalvomis buvo pasirinkti mėtų ir pelenų rožės atspalviai. Erdviame name yra įrengta svetainė, sujungta su virtuve bei valgomuoju, atskiras darbo-svečių kambarys, trys miegamieji bei trys vonios kambariai – vaikų, tėvų bei svečių. Be šių patalpų, name taip pat yra garažas dviem automobiliams, katilinė, atskira skalbykla-sandėliukas, drabužinė tėvų miegamojo zonoje bei erdvus koridorius su natūralios šviesos šaltiniu – įspūdingo dydžio stoglangiu. Įrengiant namus buvo numatytos tik minimalios erdvinės korekcijos, būtinos geriausiam interjero rezultatui pasiekti. Nuspręsta keisti durų angų vietas performuojant mūrines pertvaras tarp sanitarinių mazgų, kuriose yra įmontuotos visos potinkinės santechnikos dalys.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajErdvioje svetainėje, kurioje pro masyvius langus patenkantys vaiskūs saulės spinduliai žaidžia subtilų žaidimą, visi minkštieji baldai yra ramių, žemiškų spalvų – žalsvų, šiltų pilkšvų tonų. Šeimininkai prieš pradedant interjero kūrimo darbus akcentavo baldų patogumą bei ergonomiką, todėl parinkti baldų modeliai yra itin funkcionalūs bei komfortiški. Patekus į namų širdį – svetainę, pirmiausia į akis krenta siena, kurioje įmontuotas televizorius. Siena dekoruota vertikalių medinių tašelių apdaila ir yra derinama su moderniu ugniakuru – nuo lubų besileidžiančia skandinaviško dizaino krosnele.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajSvetainė, kaip ir daugelyje šiuolaikinių namų projektų, yra sujungta su virtuve bei valgomuoju. Projektuojant erdves, daug dėmesio buvo skirta virtuvės dizainui, siekta, kad virtuvės baldai neapsunkintų bendros erdvės, nesuteiktų jai pernelyg daug buitiškumo. Pagrindinis šios virtuvės išskirtinumas – lengvumas. Pakabintos virtuvinės spintelės yra įgilintos specialiai suformuotoje nišoje, o jų aukštis – praktiškas, lengvai pasiekiamas namo gyventojams. Buitinė technika pasislepia juodos spalvos lukšto fasade, nekrenta į akis kaip ryškus akcentas, kuris dažnu atveju nėra pageidaujamas.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajSvetainės zonoje, kaip ir kitose erdvėse, nemažai natūralaus medžio elementų. Anot interjerą kūrusios dizainerės Olgos, natūralus medis yra šilta medžiaga, namams suteikianti jaukumo. Derinant skirtingus medienos atspalvius, jais skaidant įvairius erdvėje esančius tūrius, puikiai pavyksta atskirti zonas, suteikti joms autonomiškumo.


Tamsaus atspalvio valgomasis stalas derinamas prie virtuvės fasado. Jo kojelė puošta dekoratyviniu vertikalių tašelių motyvu, kuris atkartojamas daugumoje šio interjero erdvių. Lakoniško dizaino, paprastų, tačiau skirtingų formų ažūriniai šviestuvai virš valgomojo stalo įdomiai sklaido dirbtinę šviesą ir sukuria ypatingą šviesos bei šešėlių žaismą.


Virtuvės sala buvo projektuojama pagal individualius poreikius. Kadangi svetainėje esantys langai atsiveria į natūralią miško erdvę, norėjosi, kad namo gyventojai turėtų galimybę gamindami maistą mėgautis gamtos vaizdais.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajVirtuvėje norėta išlaikyti spalvinį kontrastą, būtent todėl viršutinei virtuvės spintelių daliai buvo numatytas juodos spalvos lukštas, o virtuvės salai – riešuto spalvos lukšto apdaila. Virtuvės stalviršis pagamintas iš dirbtinio lieto akmens, o pusryčių baro stalviršis – iš natūralaus medžio.


Jaukumu alsuojančiame tėvų miegamajame taip pat parinkta žemiškų spalvų paletė, nešanti ramybę iš gamtos. Pagrindiniai šios erdvės dekoro elementai yra pasirinktos apdailos spalvos bei faktūra ir jų tarpusavio sąskambis. Kuriant tėvų miegamojo interjerą stengtasi pagrindinį dėmesį sutelkti į bendrą interjero vaizdą, o ne pavienius jo elementus, todėl šviestuvai, jungtukai bei elektros lizdai yra minimalistinio dizaino. Sieną nuspręsta dekoruoti tapetais, primenančiais pušies tošį, taip dar labiau sustiprinant gamtiškumo įspūdį erdvėje. Miegamojo kiliminė danga mena miško tako paklotą, nusėtą pušų spygliais. „Kaip ir dauguma mūsų kolektyvo kuriamų interjerų, šiame projekte ypatingą dėmesį skyrėme skirtingų natūralių medžiagų deriniams. Ieškojome skirtingų faktūrų sąskambių, subtilių tonų derinių. Kurdami interjero projektą atsižvelgėme į aplinką, kurioje yra namai, kad suvienytume ir sukurtume harmoningą visumą tarp eksterjero bei interjero“, – sako Olga.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajTėvų miegamajame, kuriame pro vitrininį langą yra matomas pušynas, norėta sukurti gamtinę, raminančią aplinką. Būtent todėl galvūgalio sienos apdailai pasirinkti faktūriniai, žemiškų spalvų tapetai, primenantys medžio kamieną.


Miegamajame panaudota tekstilė – ramių, žemiškų atspalvių. Grindų dangai pasirinkta natūralaus pluošto kiliminė danga, primenanti miško paklotę, kartu ypač maloni basų kojų prisilietimams.


Miegamojo zonoje tilpo atskira drabužinė kartu su vonios kambariu. Abi patalpos yra atskirtos stumdomosiomis matinio stiklo durimis, kurios praleidžią natūralią šviesą iš šių patalpų į koridoriaus zoną tėvų miegamajame.


Natūralumo dvelksmas iš miegamojo persikelia į tėvų vonios kambarį, kuriame taip pat panaudotos natūralios medžiagos – akmens masės plytelės ir natūralus ąžuolo lukštas. Tamsi spalvinė paletė apgaubia mistiška ir paslaptinga nuotaika, o asketiškas erdvės dizainas savaime sukuria tvarkos įspūdį bei leidžia erdvei laisvai kvėpuoti. Tamsiame vonios kambario fone suskamba vos keli, tačiau reikšmingi dekoro elementai – pievų gėlės vazoje ir egzotiška jūrinio koralo dekoracija. „Erdvės šiuose namuose nėra apkraunamos nereikalingomis detalėmis ir dekoro elementais. Daug dėmesio skiriama funkcijai bei ergonomikai, patogumui gyvenant privačiuose namuose, pritaikytuose konkrečios šeimos poreikiams“, – pasakoja projekto autorė.


Šeimininkų vonios kambaryje vietoje šviesių akmens masės plytelių buvo pasirinktos tamsios akmens masės plytelės, imituojančios natūralų akmenį. Korpusiniai baldai bei nišoje suformuotos lentynos pagamintos iš natūralus ąžuolo lukšto, puikiai derančio su tamsiai pilkais plytelių tonais.


Vonios kambaryje daug dėmesio skirta dirbtiniam apšvietimui, kuris tamsiame fone suskamba ypatingai ir sukuria mistišką bei atpalaiduojančią atmosferą. Tamsiame fone išryškėja vos keli, tačiau reikšmingi dekoro elementai – pievų gėlės ir koralo dekoracija.


210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert Tukaj


Namuose suprpjektuoti du vaikų miegamieji, kuriuose vyrauja šviesesnių atspalvių gama – akcentinėmis spalvomis kambariuose parinkti mėtų ir pelenų rožės atspalviai. Pastelinės spalvos erdvėse kuria lengvą, raminančią nuotaiką, nuteikia pozityviai. Stilistinė harmonija vaikų kambariuose sukurta priderinus jaukias medžiagas: minkštą namų tekstilę, medį, keramiką. Viename iš vaikų kambarių kaip žaismingas akcentas parinktas pakabinamas krėslas, kuriame įsitaisius galima atsipalaiduoti, paskaityti knygą ar tiesiog pasimėgauti vaizdu pro langą.


Klasikinio stiliaus medinės žaliuzės, dengiančios darbo-svečių kambario bei vonios kambarių langus, ne tik atlieka savo funkciją sumažindamos tiesioginių saulės spindulių srautą, bet ir suteikia erdvėms solidumo, rafinuotumo bei jaukumo įspūdį.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajKoridoriuje naudojama natūralaus ąžuolo lukšto skydų apdaila, derinama su mediniais tašeliais. Atsikartojantis medžio motyvas erdvėse kuria jaukumą ir sustiprina gamtiškumo pojūtį. Parketlenčių ir akmens masės plytelių atskyrimas koridoriuje pasirinktas sąmoningai, norint suniveliuoti ribą tarp vidaus ir lauko.


Vaikų kambariuose akcentinėmis spalvomis buvo pasirinktos mėtos ir pelenų rožės spalvos. Šis pastelinių atspalvių duetas harmonizuoja, suteikia erdvei lengvumo. Kambario interjerui pagyvinti naudojamas ryškus spalvinis akcentas – geltonos spalvos pagalvėlės.


Priešingai nei tėvų ir svečių vonios kambaryje, vaikų vonios kambaryje buvo pasirinkta šviesių spalvų paletė. Vaikų vonia alsuoja lengvumu, nuteikia pozityviai. Pagrindinė vaikų vonios kambaryje panaudota medžiaga – calacatta marmuras – itališkas marmuro tipas, turintis pilką foną su smulkiomis linijinėmis venomis. Marmuro medžiaga erdvei suteikia subtilaus rafinuotumo ir įpučia elegancijos dvelksmo. Šiame vonios kambaryje nepabijota derinti skirtingų faktūrų – marmuro ir medžio duetas kuria itin jaukią atmosferą, kartu suteikia erdvei kitoniškumo, originalumo. Vonios kambaryje vaikų patogumui įrengta ir erdvi dušo kabina, ir lengvos, grakščios formos laisvai pastatoma vonia, išryškinanti patalpos eleganciją.210 kv. m. būsto interjeras
210 kv. m. būsto interjeras
Norbert TukajPraustuvas vaikų kambaryje buvo liejamas iš dirbtinio akmens Corian, pabrėžiančio vientisumo ir organiškumo pojūtį interjere. Šioje erdvėje vyraujantis marmuras aplinkai suteikia solidumo ir prabangos prieskonį.


Vaikų vonios kambaryje matome puikų derinį – calacatta marmuro kartu su natūralaus ąžuolo lukšto apdaila ant sienų. Ši apdaila nėra lygi, joje išryškėja vertikalių tašelių motyvas, išskiriantis ir pagyvinantis svarbiausią akcentinę vietą – praustuvo zoną.


Peržvelkite visą interjerą nuotraukų galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis