Interjero dizainerė pataria, kaip mažoje virtuvėje sutalpinti visus reikalingus prietaisus

Svajojate gaminti skaniausius patiekalus ir negaišti laiko indų plovimui rankomis, bet jūsų svajonei nelemta išsipildyti, nes... indaplovė jūsų virtuvėje paprasčiausiai netilptų. Kažkur girdėta? Šiuolaikinės technologijos ne tik gerokai palengvina kasdienę ruošą, bet ir leidžia įgyvendinti naujus, netikėtus virtuvės išdėstymo sprendimus. IKEA interjero dizainerė pataria, kaip net ir mažoje virtuvėje sutalpinti visus reikalingus buitinius prietaisus taip, kad jais būtų patogu naudotis.

„Maža virtuvė gali būti visapusiškai funkcionali ir ergonomiška, o kartu ir jauki. Visų pirma siūlau gerai apgalvoti kokie yra jūsų poreikiai ir įpročiai, o tada nusistatyti prioritetus – ko tikrai reikia kasdienai. Planuodami virtuvės išdėstymą, išnaudokite erdvę iki pat lubų – viršuje esanti erdvė puikiai pasitarnaus įvairiems smulkesniems daiktams susidėti, o apatinę dalį palikite buitinei technikai, kad stalviršis liktų laisvas“, – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.


Virtuvės planavimo auksinė taisyklė – vadovautis vadinamuoju veiklos trikampiu, pagal kurį nustatoma optimali plautuvės, viryklės ir šaldytuvo įrengimo vieta. Šie trys objektai turėtų būti nutolę vienas nuo kito ne daugiau kaip kelių žingsnių atstumu, kad darbas virtuvėje būtų efektyvus, o erdvė išnaudota praktiškai. Kad būtų galima geriau įsivaizduoti, kaip visa tai atrodo tikrovėje, interjero dizainerė pataria išbandyti nemokamą virtuvės planavimo programą. Tai, pavyzdžiui, padės įsitikinti, ar visos durelės lengvai varstosi, neblokuodamos praėjimo.


„Dar vienas patarimas – naudoti daugiafunkcius ir mažesnių matmenų buitinius prietaisus. Jei erdvės nedaug, o gyvenate vienas arba dalijatės būstu su vos vienu asmeniu, ko gero pakaktų mažesnio arba siauresnio šaldytuvo, siauresnės plautuvės, dviejų kaitviečių viryklės. Taip daugiau erdvės liktų ant stalviršio“, – sako E. Nemanė.

Interjero dizainerė dalijasi vertingais patarimais, kaip mažą virtuvę padaryti patogią ir funkcionalią.


Šaldytuvas ir šaldiklis. Mažai virtuvei tinkamiausias kompaktiškas šaldytuvas su šaldikliu. Šaldytuvą įrengus po stalviršiu, ant darbinio paviršiaus bus daugiau vietos. Įmontuojamieji šaldytuvai ir šaldikliai padeda kurti vientisą interjerą, nes jų durelių fasadus galima derinti su spintelių fasadais. Kad be reikalo nešvaistytumėte elektros energijos, šaldytuvo ar šaldiklio nestatykite prie viryklės. Šaldiklį praktiška įsirengti atskiroje rečiau naudojamoje patalpoje, pavyzdžiui, sandėliuke.


Viryklė. Jei negaminate kelių patiekalų vienu metu, galbūt jums pakaktų dviejų kaitviečių ar kilnojamosios indukcinės kaitlentės – pastarąją paprasta perkelti iš vienos vietos į kitą, o nenaudojant galima paslėpti spintelėje, taip atlaisvinant stalviršį kitai veiklai.


Gartraukis. Renkantis gartraukį visų pirma reikėtų atsižvelgti į tai, ar jis tinkamo galingumo ir dydžio pagal esamą erdvę. Kad veiktų efektyviai, gartraukis turėtų būti bent tokio pločio kaip viryklė.


Orkaitė. Įmontuojamąją orkaitę galima įsirengti atskirtai nuo kaitlentės, patogiame ergonomiškame aukštyje, pavyzdžiui, aukštoje spintelėje šalia kaitvietės, o ne po ja. Taip šiais prietaisais galima vienu metu naudotis dviems.

Indaplovė. Indaplovės gali būti montuojamos spintelėje arba statomos ant grindų po stalviršiu, tačiau mažesnių matmenų indaplovę galima statyti ir ant stalviršio. Indaplovę įrengus šalia plautuvės, lengviau indus sudėti ir iškrauti, o ir grindys lieka švaresnės.


Skalbimo mašina. Dizainerė pastebi, kad mažesniuose būstuose besikuriantys žmonės skalbimo mašiną taip pat dažnai pageidauja įsirengti po virtuvės stalviršiu. Tokiu atveju ją reikėtų statyti šalia vandentiekio įvado ir nuotekų išvado. Spintelėje įmontuota skalbimo mašina nekris į akis ir darniai įsilies į vientisą virtuvės interjerą.


Smulkūs buitiniai prietaisai. Trintuvas, maišytuvas, skrudintuvas, kavos aparatas… E. Nemanė primena apie būtinybę nusistatyti prioritetus, t. y. įvertinti, ar tikrai visi turimi virtuvės prietaisai yra reikalingi kasdien – galbūt kai kurie iš jų tik užima vietą? Tai įvertinus, prietaisus reikėtų atitinkamai ir pasidėti: kuo rečiau prietaisas naudojamas, tuo aukščiau ar giliau jį reikėtų laikyti. Dizainerė taip pat primena pasirūpinti pakankamu kištukinių lizdų skaičiumi – tai reikėtų daryti pačioje virtuvės planavimo pradžioje.


Planuokite nepamiršdami saugos. Labai svarbu atminti, kad virtuvėje turėtų būti naudojami tik tokie įrenginiai, kurie nebijo drėgmės, nes šalia darbastalio, gaminimo zonoje ir aplink plautuvę jos tikrai netrūks. Vadovaukitės prietaisų įrengimo ir naudojimo instrukcijomis; pasirūpinkite, kad elektros prietaisai ir laidai būtų nepasiekiami vaikams, naudokite kištukinių lizdų dangtelius ir kitas apsaugos priemones.


Gerai apgalvoti sprendimai ne tik leidžia mažoje virtuvėje sutalpinti visus reikiamus daiktus bei įrangą, bet ir suteikia erdvės saviraiškai. Kūrybinimas eksperimentams virtuvėje įsikvėpti padės, jei erdvę pagyvinsite, pavyzdžiui, jūsų pomėgius atspindinčiais aksesuarais, interjerą papildysite mėgstamomis spalvomis, o sienas papuošite, kad ir savo mėgiamo kūrėjo paveikslais.





Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis