10 dažniausių klaidų, kurias darome įsirenginėdami svetainę

Net jei domitės interjero dizainu ir namų dekoravimu, lankotės interneto svetainėse, vartote žurnalus ir žinote visas naujausias tendencijas šioje srityje, nesate apsaugoti nuo kai kurių klaidų, kurias daro net ir namų dekoravimo profesionalai. Išskyrėme dešimt pagrindinių klaidų, kurios būdingos dekoruojant svetainę. Taip pat pateikiame patarimų, kaip šių klaidų išvengti.

Baldų komplektai


Mus traukia kambariai, kuriuose daiktai atrodo rūpestingai atrinkti, erdvės, kuriose juntama gyvenimo patirtis. Kai sofa ir foteliai idealiai suderinti arba naktiniai staliukai, žurnalinis staliukas ir spinta yra vieno stiliaus, erdvė netenka unikalumo, išskirtinumo – kiekvienas galėtų nusipirkti tokį patį komplektą ir įsirengti tokį patį kambarį. Patariame rinktis kiekvieną daiktą atskirai ir kurti savo asmeninius, unikalius baldų derinius.


Nėra meno kūrinių


Įvairių sričių meno kūriniai atspindi jūsų unikalų stilių ir suteikia svetainei išskirtinumo ir rafinuotumo. Kuo didesnė meno kūrinių įvairovė, skirtingos jų technikos – tapyba, fotografija, skulptūra ir pan. – tuo asmeniškesnė atrodo erdvė. Meno kūriniai gali tapti kambario dėmesio centru ir proga svečiams pradėti pokalbį.Nėra meno kūrinių
Nėra meno kūrinių
Shutterstock nuotr.Neskirta pakankamai dėmesio apšvietimui


Ne visi interjero dekoratoriai skiria pakankamai dėmesio apšvietimui – visų pirma jie sprendžia apstatymo klausimą, o apšvietimą pritaiko paskutinę minutę, tarsi tenorėdami užpildyti spragą. Rekomenduojame apie apšvietimą pagalvoti pačioje pradžioje, pradėdami planuoti interjerą.


Apšvietimas turi būti įvairus, pagal skirtingas kambario erdvių funkcijas ir poreikius – galima rinktis ir derinti kabantį lubų šviestuvą centre, kelis įmontuojamus šviestuvus, skulptūriškai atrodančias stalines lempas, dekoratyvines žvakides, lofto stiliaus toršerus ir pan. Visa tai suteiks kambariui darnesnį vaizdą.


Visi baldai sustumti prie sienų


Galbūt didelėse erdvėse tai rečiau pastebima, bet mažų erdvių šeimininkai neretai pasiduoda pagundai pristumti visus baldus prie sienų. Tai gali gerokai sugadinti visą kambario įspūdį, kad ir kokie stilingi ir suderinti būtų baldai. Priimant svečius, pokalbius svetainėje labiau skatina grupėmis suskirstyti baldai, taip patogiau jausitės ir vakarodami su namiškiais. Be to, baldų grupėmis galima apibrėžti skirtingas kambario zonas.Visi baldai sustumti prie sienų
Visi baldai sustumti prie sienų
Shutterstock nuotr.Nesuderinti mastai


Jei virš didelės sofos pakabinsime nedidelį paveikslą, jis atrodys dar mažesnis, o itin masyvūs foteliai atrodo juokingai, šalia jų pastačius miniatiūrinį staliuką. Pirkdami daiktus į savo svetainę, atkreipkite dėmesį ne tik į paties daikto dydį, bet ir į tai, kaip jis atrodys šalia kitų kambaryje esančių daiktų. Tai, kad žurnalinis staliukas derėtų prie sofos, ne mažiau svarbu nei tai, kad konkreti sofa tiktų jūsų svetainėje.


Trūksta medžiagų įvairovės


Norint sukurti išbaigtą, erdvinį interjerą, būtina apdailos, medžiagų ir faktūrų įvairovė. Jei staliukai prie fotelių, spintelės ir žurnalinis staliukas yra iš medžio, galbūt vertėtų pakeisti vieną kurį elementą stikliniu ar metaliniu, kad būtų daugiau įvairovės. O jei sofa drobinė, nesirinkite tokios pat medžiagos foteliams, užuolaidoms ar pagalvėlėms – skirtingos faktūros nenuobodžios, jos leidžia žvilgsniui judėti.Trūksta medžiagų įvairovės
Trūksta medžiagų įvairovės
Shutterstock nuotr.Pernelyg tradicinis susodinimas


Galbūt jūsų vaikystės namuose buvo tradicinis sėdimų baldų išdėstymas – sofa ir du foteliai, tačiau šiais laikais įmanoma neprisirišti prie tokios tvarkos ir pamėginti išdėstyti baldus pagal savo, namiškių ir svečių poreikius. Gal jums ir jūsų svečiams labiau tiktų sofa-lova, jungianti dvi mažesnes sėdimas vietas? O jei šeima didelė, galbūt verta pagalvoti apie dvi sofas, kad namiškiams nereikėtų nuolat peštis dėl vietos ant sofos – tikrai nebūtina pirkti fotelių. Kai erdvė bus optimaliai pritaikyta jūsų poreikiams, visas kambarys atrodys natūraliau ir darniau.


Per mažas kilimas


Visi esame girdėję, kad baldų derinį puikiai pabrėžia kilimas, bet pasitaiko, kad nusiperkame jį per mažą. Patiesus tokį kilimą, baldų derinys atrodys ne apgalvotas, bet apkrautas, ir prarasite taip reikalingą plotą, bandydami viską sugrūsti ant per mažo kilimo. Nepatingėkite kruopščiai išmatuoti savo svetainės ploto ir nuspręsti, kokio dydžio kilimo reikėtų. Nepagailėkite pinigų kilimui, kuris tinka būtent jūsų svetainei.Per mažas kilimas
Per mažas kilimas
Shutterstock nuotr.Baimė suklysti


Jei nedrįstame eksperimentuoti su spalvų deriniais, eksponuoti keistesnių daiktų, unikalių meno kūrinių, mūsų erdvė iki galo neatspindi mūsų asmenybės ir skonio. Jei visada svajojote apie blizgančias geltonas lubas ar mėlyno aksomo sofą – išmėginkite.


Pamirštame apie kolorito svarbą


Svetainės spalvos turi būti derinamos prie būsto šeimininkų gyvenimo būdo, bendro asmenybės tipo, charakterio bruožų ir, žinoma, poreikių. Parinktos spalvos turi įkvėpti ir stimuliuoti. Nereikia rinktis ryškių atspalvių, jei tokių nemėgstate ar madingų sprendimų, jei jais abejojate. Jei jais abejojate dabar, jie tikrai nepradės patikti vėliau. Be to, niekuomet nepamirškite ir bendro viso namų interjero kuriamo stiliaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis