Kardinaliai atnaujintas 50 kv. m. būsto interjeras: nuo „boho“ iki klasikos elementų

Renovuotame sovietmečiu statytame daugiabutyje įrengtame bute dizainerė pritaikė išskirtinių, šiek tiek egzotiškų skirtingų stilių detalių – nuo „boho“ iki klasikos elementų, iš kurių skoningai dėliojamas savitas eklektiškos gyvenamosios erdvės įvaizdis.

Šeimininkai, įsigiję butą senesnės statybos name, nusprendė kardinaliai atnaujinti jo interjerą. Vis dėlto ryškių erdvės korekcijų buvo išvengta – išgriauta vienintelė buto pertvara, buvusi tarp vonios ir tualeto. Tokiu sprendimu buvo siekta sujungti dvi atskiras erdves į vieną bendrą.


Vienas iš pagrindinių šeimininkų pageidavimų interjerą projektavusiai dizainerei Jovitai Bingelytei buvo atrasti ir įkomponuoti namuose ne vieną išskirtinę, akį traukiančią interjero detalę. ,,Šeimininkai kreipėsi į mane, nes namuose pageidavo nestandartinių interjero spendimų. Pradėjusi su jais bendrauti bandžiau išsiaiškinti, kokia interjero stilistika jiems būtų artima, vis dėlto aiškaus atsakymo jie neturėjo. Šeimininkai tik įvardino, kad norėtų šviesių namų su originaliais dizaino elementais“, – pasakoja interjero dizainerė. Pirminis planas buvo susikurti šviesią interjero spalvų bazę (šviesios grindys ir sienos), o tuomet ieškoti „prieskonių“ interjero stilistikai atskleisti. ,,Kuo neutralesnė bazė (šviesios, pilkšvos spalvos grindys, sienos ir didelių gabaritų baldai), tuo paprasčiau parinkti ir priderinti įvairių spalvų bei stiliaus detales. Kad ir kokia detalė būtų, ji puikiai derės prie neutralių spalvų. Taip pat tokias detales lengviau pakeisti, jei atsibosta, nei atlikti daug finansų bei laiko reikalaujančius darbus: perdažyti sienas ar perkloti grindis“, – sako projekto autorė. Jos teigimu, namų kūrimo procesas ir yra įdomus tuo, jog tenka pasikliauti savo nuojauta iš skirtingų elementų sudėliojant vientisą kompoziciją.50 kv. m. būsto interjeras:
50 kv. m. būsto interjeras:
Jovita BingelytėSkirtingi namų tekstilės raštai ir faktūros, išraiškingi medžio apdailos ir priderinti blizgūs aukso spalvos metalo elementai ne tik padeda kurti jaukumą, bet ir pabrėžia eklektišką interjero idėją.


Išskirtinumo interjerui suteikia eklektiški ,,boho“ ir ,,farmhouse“ stiliaus elementų deriniai – sendinto stiliaus komoda ir virš jos pakabintas elegantiškas veidrodis.


Vienas pagrindinių svetainės akcentų – ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją atliekanti baltos spalvos knygų lentyna. Jos pageidavo namų šeimininkai – jie turėjo sukaupę nemažą biblioteką. Balta knygų lentynos spalva susilieja su sienų spalva, o joje esančios spalvingos knygos suteikia kontrasto įspūdį.


Virtuvė gana nedidelė, todėl norint išsaugoti erdvumo įspūdį buvo pritaikyti vizualiai patalpą didinantys spalviniai sprendimai. Virtuvėje dominuoja šviesus, erdvės neapsunkinantis koloritas: balti bei šviesiai pilkšvi atspalviai. Kad aplinka įgautų gyvybingumo, nutarta pažaisti spalvomis – viena iš virtuvės sienų dekoruota ryškiomis geltonomis metro stiliaus plytelėmis. Jos virtuvės zonai suteikia modernumo bei savito charakterio. Ilgoje ir siauroje patalpoje baldai sukoncentruoti palei ilgąsias sienas – valgomojo zona įrengta priešais darbastalį. Čia dizainerė, tęsdama pasirinktą eklektišką interjero koncepciją, pritaikė industrinio stiliaus valgomojo stalą su išraiškingų medienos tekstūros ornamentų stalviršiu, o prie jo įkomponavo išskirtinio dizaino, šaržuotų klasikinių formų kėdes su permatomomis atkaltėmis, todėl vizualiai jos neperkrauna nedidelės erdvės.50 kv. m. būsto interjeras:
50 kv. m. būsto interjeras:
Jovita BingelytėIlgai ir siaurai nedidelio ploto virtuvei parinktas švelnių atspalvių – pilkos ir baltos – derinys, vizualiai padidinantis ir pašviesinantis erdvę.


Virtuvės spalvinį koloritą pagyvina ryškiai geltonos metro stiliumi išklijuotos plytelės virš darbastalio zonos.


Išraiškingą eklektišką valgomojo zonos kompoziciją virtuvėje užbaigia originalus monsteros lapo formos sieninis šviestuvas.


Kurdama nedidelio miegamojo interjerą dizainerė ieškojo sprendimų, galinčių sukurti vizualiai didesnės erdvės įspūdį, tad čia buvo pritaikytas tokiose erdvėse ypač tinkamas dekoro būdas – šoninė siena išklijuota fototapetais su erdviniais kalnų vaizdais – jie ne tik sukuria miegamajame išskirtinę atmosferą, bet ir leidžia nuklysti žvilgsniui tolyn horizonto link, taip tarsi praplečiamos kambario ribos.50 kv. m. būsto interjeras
50 kv. m. būsto interjeras
Jovita BingelytėNedideliame miegamajame buvo svarbu išsaugoti erdvės pojūtį ir sukurti vietos daiktams susidėti neperkraunant kambario. Neatsitiktinai čia buvo parinkta lova su praktišku galvūgaliu, kurio šonuose sumontuotos lentynėlės, o ir pats galvūgalis tarnauja kaip lentyna. Dėl šios priežasties atsirado galimybė atsisakyti šoninių spintelių prie lovos, taip sutaupant vietos nedideliame kambaryje. Prie sienos priešais lovą Jovita pasiūlė pastatyti atvirų lentynų konstrukciją – joje šeimininkai išrikiavo dalį savo bibliotekos. Dizainerės patarti, knygas jie dėliojo nugarėlėmis į sieną, taip sukurdami lentynose išraiškingas grafiškas kompozicijas.


Projektuojant vonios kambarį buvo skaičiuojamas kiekvienas centimetras. Ant grindų teko suformuoti pakylą – ant jos buvo pastatyta skalbimo mašina, taip pat paslėpti vandens nubėgimo įvadai. O ryškios geltonos plytelės, išklijuotos perimetru iki pusės sienų, vizualiai suvienodina patalpos kampus ir netaisyklingą formą.50 kv. m. būsto interjeras:
50 kv. m. būsto interjeras:
Vida PressPertvarkant viso buto interjerą reikiamo dėmesio susilaukė ir prieškambaris. Erdvinių pertvarkų čia neprireikė, tačiau ši patalpa tapo stilingu įvadu į bendrą interjerą, nepamirštant ir funkcinės jo paskirties: šiuo tikslu čia buvo suprojektuota didelė sieninė spinta, kurioje telpa ne tik lauko drabužiai, bet ir daug kitų dažniau naudojamų daiktų. Jai parinkti vientisi veidrodiniai fasadai – taip masyvus baldas neperkrauna nedidelės prieškambario erdvės. Koridoriaus patalpą dizainerė nusprendė paįvairinti – čia kūrybiškai panaudotos netikėtumo įspūdį suteikiančios interjero detalės: palei sieną prie durų įkomponuota industrinio stiliaus batų dėžė-suoliukas, greta jo pastatytas išskirtinių formų augalą primenantis aukso spalvos staliukas, pabrėžiantis eklektiško dekoro idėją. Baltą sieną virš šios kompozicijos dizainerė sumanė dekoruoti grafiška nuotraukų galerija, juolab kad buto šeimininkai mėgsta keliauti: nespalvoti vaizdai juoduose rėmuose suteikia erdvei dinamikos ir ją pagyvina.50 kv. m. būsto interjeras
50 kv. m. būsto interjeras
Jovita BingelytėDekoro idėja!


Šeimininkai buvusiuose namuose turėjo daug metų nenaudojamą ,,Singer“ siuvimo mašiną. Buvo nuspręsta ją prikelti antram gyvenimui ir perdaryti į konsolinį staliuką. Senas medinis siuvimo mašinos stalviršis buvo nuimtas ir vietoje jo uždėtas stiklas. Virš staliuko ant sienos taip pat atsirado industrinio stiliaus sieniniai šviestuvai, puikiai derantys prie išraiškingo metalinio siuvimo mašinos stovo.50 kv. m. būsto interjeras
50 kv. m. būsto interjeras
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis